Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Projekt pn. „Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych na potrzeby działalności gospodarczej w Dąbrowie Górniczej” dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020

Poznaj Kazdębie

Kazdębie to znakomicie zlokalizowane i uzbrojone tereny inwestycyjne przygotowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach.

Tereny zostały kompleksowo przygotowane przez Gminę pod potrzeby firm z sektora MŚP - zostały wyrównane i uzbrojone
Znakomite środowisko gospodarcze. W naszym mieście funkcjonuje ponad 12 tys. podmiotów gospodarczych, w tym 17 dużych firm i ponad 100 firm średnich
Kazdębie to 12 kompleksów o powierzchni od 0,5 ha do 1 ha, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów

Korzystne położenie

Teren inwestycyjny położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 790. Dzięki temu zyskujesz łatwy dostęp do głównych szlaków drogowych, a także regionalnych ośrodków transportu kolejowego i lotniczego.

Transport drogowy

Droga krajowa DK94 – 1 km
Droga ekspresowa S1 – 7 km
Autostrada A4 – 15 km
Autostrada A1 – 30 km

Transport kolejowy

Euroterminal, terminal przeładunkowy – Sławków – 12 km

Transport lotniczy

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach – 28 km

Tucznawa po sąsiedzku

Tucznawa to jeden z największych i najszybciej rozwijających się terenów inwestycyjnych przeznaczony dla dużych firm. To właśnie 6 km na północ od Kazdębia  zagraniczne firmy decydują się inwestować w innowacyjne zakłady w Dąbrowie Górniczej.

Nasi Inwestorzy

Tereny inwestycyjne w Kazdębiu są doskonale skomunikowane m.in. ze strefą inwestycyjną w dąbrowskiej Tucznawie. To znakomita sytuacja dla małych i średnich firm podwykonawczych pracujących na rzecz dużych zakładów ulokowanych w na terenie naszego miasta.

Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych dąbrowskich firm według branż, które mogą stać się Waszymi potencjalnymi partnerami biznesowymi.

📏 800 m | ⌚ 2 min

Ficomirrors Polska, wchodząca w skład grupy Ficosa International, jest wiodącym producentem lusterek samochodowych oraz zbiorników do systemów spryskiwaczy szyb w Europie Środkowo-Wschodniej.

📏 5,5 km | ⌚ 7 min

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. jest zakładem produkcyjnym będącym częścią międzynarodowej grupy spółek NGK Insulators, Ltd. (Grupy NGK), światowego lidera w produkcji materiałów technologicznych. Zakład produkcyjny w Dąbrowie Górniczej specjalizuje się i rozwija produkcję filtrów DPF z węglika krzemu.

📏 6 km | ⌚ 9 min

Brembo to globalny lider w projektowaniu, rozwijaniu i produkcji systemów hamulcowych. Obszar działań Grupy Brembo stanowią samochody, motocykle, samochody dostawcze i wyścigowe.

📏 8 km | ⌚ 10 min

Koide Poland jest producentem elementów dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkcja obejmuje cięcie, toczenie, wibroobróbkę elementów stalowych i aluminiowych.

📏 800 m | ⌚ 1 min

SIGRO to rodzinny zakład zajmujący się produkcją drewna klejonego o bardzo wysokiej jakości. Główny zakres działalności stanowi produkcja kantówki okiennej, drzwiowej i innych drewnianych elementów klejonych, które wytwarzane są ze świerka, sosny, dęba, jodły i modrzewia. Produkty firmy dedykowane są przede wszystkim hurtowniom drewna i fabrykom okien i drzwi.

📏 2 km | ⌚ 3 min

Hobas (Grupa Amiblu) opracowuje i dostarcza zrównoważone rozwiązania w zakresie gospodarki wodnej. Specjalizuje się w zakresie rozwiązań dla odprowadzania ścieków, wody pitnej, nawadniania, hydroelektrowni i przemysłu.

📏 6 km | ⌚ 7 min

Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce producentów betonu towarowego i kruszyw. Produkty firmy cechuje najwyższa jakość, stabilne parametry i szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach budownictwa.

📏 7 km | ⌚ 9 min

URSA to jeden z wiodących producentów i dystrybutorów najwyższej klasy materiałów do izolacji termicznej i akustycznej stosowanych w budownictwie.

📏 10 km | ⌚ 12 min

Feidal to producent wysokiej jakości chemii budowlanej. Specjalnością firmy są profesjonalne systemy ociepleń, tynki, kleje, farby elewacyjne i wewnętrzne oraz preparaty gruntujące.

📏 4 km | ⌚ 6 min

Saint-Gobain tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały i rozwiązania mające ważny wpływ na jakość życia każdego z nas oraz na naszą wspólną przyszłość. Można je znaleźć wszędzie tam gdzie mieszkamy i żyjemy na co dzień np. w budynkach, w środkach transportu, a także w inwestycjach infrastrukturalnych oraz w wielu zastosowaniach przemysłowych.

📏 7,5 km | ⌚ 11 min

ArcelorMittal Poland jest największym i najnowocześniejszym producentem stali w Polsce skupiającym ok. 70% krajowego potencjału produkcyjnego.

📏 13 km | ⌚ 17 min

Huta Bankowa wytwarza i sprzedaje na rynku krajowym i zagranicznym produkty i usługi o wysokim stopniu przetworzenia, przyjazne dla środowiska, gwarantując pełną satysfakcję swoim klientom.

📏 5,5 km | ⌚ 7 min

Stalprofil związany jest z branżą hutniczą. Obecnie to jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferujący wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej.

📏 5 km | ⌚ 8 min

FINAL S.A. to nowoczesna tłocznia profili aluminiowych.

📏 5,5 km | ⌚ 6 min

Outokumpu to globalny producent stali nierdzewnej. W Tucznawie powstaje zakład do przerobu stali nierdzewnej, w której wytwarzane będą produkty dla branży zaawansowanych technologii.

📏 11,5 km | ⌚ 13 min

Damel to wiodący producent silników elektrycznych. Od roku 1940 Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych „Damel” S.A. prowadzi usługi na polu maszyn elektrycznych oraz zajmuje się produkcją silników elektrycznych.

📏 5,5 km | ⌚ 7 min

SK hi-tech battery materials Poland to producent separatorów baterii litowo-jonowych.

📏 5,5 km | ⌚ 7 min

Instanta to dynamicznie rozwijająca się firma będąca obecnie jednym ze światowych liderów w kategorii kawy rozpuszczalnych. Firma specjalizuje się w produkcji kawy pod własnymi markami klientów.

📏 5,5 km | ⌚ 6 min

Henglein Polska działa w sektorze mieszanek suchego makaronu, ciasta i mąki produkowanych z zakupionej mąki.

📏 500 m | ⌚ 2 min

Mecacontrol Polska specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji form wtryskowych, produkcji artykułów oraz komponentów z plastiku dla przemysłu motoryzacyjnego oraz artykułów gospodarstwa domowego.

📏 1,5 km | ⌚ 3 min

Hanex to lider polskiego rynku w produkcji folii termoformowalnych, preform i butelek PET.

📏 6 km | ⌚ 8 min

Convert Paper to młoda i dynamiczna firma, której działalność opiera się na produkcji oraz dystrybucji tektury litej i falistej.

Kazdębie jest w KSSE. Co możesz zyskać?

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. jest instytucją właściwą dla tych firm, które chcą skorzystać z pomocy publicznej w formie zwolnień podatkowych, ponosząc nakłady inwestycyjne lub tworząc nowe miejsca pracy.

Instytucje otoczenia biznesu

Decydując się na inwestycję w Dąbrowie Górniczej, możesz liczyć na szeroki wachlarz wsparcia wielu instytucji otoczenia biznesu.

Poznaj dostępne kompleksy

Sytuacja planistyczna

Czy teren objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?

Tak. Tekst i rysunek planu można pobrać używając przycisków poniżej lub z BIP Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Jakie przeznaczenie przewidziane jest dla terenu w MPZP?

Przeznaczenie podstawowym terenu jest zabudowa produkcyjno-usługowa – obiekty i urządzenia produkcyjne, składy i magazyny oraz obiekty i urządzenia usług komercyjnych, w tym w szczególności usługi handlu detalicznego i hurtowego, gastronomii, edukacji, obsługi finansowej, biurowo-administracyjne i inne.

Dopuszcza się przeznaczenie terenu pod budynki gospodarcze, urządzenia i sieci infrastruktury technicznej, tereny komunikacji, zieleń urządzona, zieleń o funkcjach izolacyjnych a także parkingi niezbędne do obsługi wyznaczonych terenów zabudowy produkcyjno-usługowej.

Jaki jest dopuszczalny procent zabudowy?

Wskaźnik powierzchni zabudowy nie może przekraczać 80%, pozostały procent winna stanowić powierzchnia biologicznie czynna.

Wzdłuż istniejącego taśmociągu przesyłowego we wschodniej części terenu wyznaczone zostały nieprzekraczalne linie zabudowy w odległości 30m od zewnętrznego lica ściany taśmociągu.

Czy istnieją jakieś ograniczenia związane z ochroną środowiska?

Warunkiem realizacji wszystkich inwestycji jest wykazanie, że potencjalna uciążliwość obiektów na środowisko jest zgodna z przepisami odrębnymi oraz ogranicza się do granic terenu, do którego odnosi się tytuł prawny.

Co z miejscami parkingowymi?

Niezbędne powierzchnie parkingowe w ilości min. 1 miejsca na każdego pracownika oraz min. 1 miejsca na każde 30m2 powierzchni użytkowej obiektu usługowego lub 1 miejsca na każde 50m2 powierzchni użytkowej obiektu produkcyjnego powinny być zapewnione w granicach działki budowlanej, lub zespołu działek budowlanych, na których realizowany jest obiekt.

Dokumenty planistyczne do pobrania

Zespół Obsługi Inwestora

Nasz doświadczony zespół obsługi inwestora jest do Waszej dyspozycji na każdym etapie inwestycji od decyzji lokalizacyjnej, uzyskania decyzji środowiskowej i pozwolenia na budowę, oddania inwestycji, a także po jej zakończeniu.

Naczelnik Wydziału

Ewa Fudali-Bondel

Kierownik Referatu

Paweł Zygmunt

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko* (wymagane)

  Telefon* (wymagane)

  Twój adres e-mail* (wymagane)

  Temat* (wymagane)

  Treść wiadomości

  - - - - -
  Zgodnie z art.13 ust.1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (UE) 2016/679, informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza z siedzibą w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, tel. 32 295 67 14, fax 32 295 96 77, e-mail: um@dabrowa-gornicza.pl.
  2. Dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w celu do jakiego zostały podane, na podstawie art. 6 ust.1 lit. a do e, ww. rozporządzenia.
  3. „Polityka praw i wolności” obowiązująca w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej zakłada prawo do: dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, cofnięcia zgody na przetwarzanie.
  4. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Urzędzie Miejskim, w Dąbrowie Górniczej to: tel. 32 295 67 34, e-mail: iodo@dabrowa-gornicza.pl

  Aktualności z Kazdębia i Tucznawy

  Kazdębie na medal!

  Teren inwestycyjny znajdujący się w Strefie Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” zajął 1. miejsce w województwie śląskim w dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal”. „Grunt na Medal” to konkurs organizowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, we współpracy z Marszałkami Województw […]

  Tucznawa nagrodzona. Została uznana najlepszą inwestycją dekady

  Uruchomienie strefy gospodarczej w Tucznawie zostało uznane za jedną z dziesięciu najlepszych inwestycji minionego dziesięciolecia. Wyróżnienie przyznano w ramach konkursu Top Inwestycje Komunalne. – Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie odważne decyzje moich poprzedników i praca wielu zaangażowanych osób – […]

  SK IE Technology debiutuje na giełdzie w Seulu

  SK IE Technology – spółka matka naszego dąbrowskiego inwestora SK hi-tech battery materials Poland – zadebiutowała wczoraj, 11 maja 2021 r., na koreańskiej giełdzie. Na terenie strefy aktywności gospodarczej w Tucznawie, spółki należące do koncertu SK Innovation budują fabryki, w […]

  Koreański koncern nie zwalnia tempa

  Dąbrowa Górnicza jest dobrym miejscem do realizacji dużych inwestycji. Pokazuje to m.in. przedsięwzięcie koreańskiego koncernu SK Innovation. Jego przedstawiciele rozmawiali dziś z władzami miasta o działaniach firmy, które prowadzone są w Tucznawie. Na terenie strefy aktywności gospodarczej w Tucznawie, spółki […]

  Producent kawy kolejnym inwestorem w Tucznawie

  Instanta, to nowy inwestor, który zdecydował się zainwestować na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dąbrowie Górniczej. Uruchomienie nowego zakładu produkującego kawę planowane jest do końca 2023 roku. – Nasz inwestor, międzynarodowy producent kawy, Instanta rozwija skrzydła z KSSE. Przedsiębiorca […]

  Polska umacnia się na pozycji lidera elektromobilności

  SK ie technology Co., ltd. należąca do Grupy SK ogłasza kolejną inwestycje za niemal 1,5 mld PLN. Koncern rozwija budowaną fabrykę separatorów do akumulatorów litowo-jonowych na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) w Dąbrowie Górniczej. Jeszcze przed ukończeniem ogłoszonej w […]

  Rozwijaj swój biznes w Kazdębiu

  Prace związane z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych w Kazdębiu mają się ku końcowi. Na kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych na Kazdębiu miasto pozyskało ponad 12 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego. Dzięki temu wsparciu grunty zostały zniwelowane i całkowicie […]

  Hi, Poland! Poznajcie SK

  Powitajmy wspólnie technologie przyszłości i pracujmy razem na lepsze jutro. To hasło przewodnie kampanii rekrutacyjnej prowadzonej obecnie przez koreańskiego giganta, który wchodzi właśnie na nasz rynek. Z uwagi na innowacyjny produkt i nowoczesne technologie stosowane w procesie produkcji, warto się […]

  Spotkanie z nowym prezesem SK

  W czwartek, 10 września br., w Urzędzie Miejskim Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z nowym kierownictwem SK high-tech battery materials Poland. Firma, która na terenach inwestycyjnych w Tucznawie buduje zakład produkcyjny separatorów baterii litowo-jonowych, w swojej działalności ceni przede wszystkim […]

  Przetarg na sprzedaż nieruchomości, Dąbrowa Górnicza – teren Tucznawa

  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Spółka Akcyjna w Katowicach, 40-026 Katowice, ul. Wojewódzka 42, tel. (+48 32) 2510-736, fax (+48 32) 2513-766, jako zarządzający Specjalną Strefą Ekonomiczną ogłasza pierwszy łączny przetarg pisemny nieograniczony mający na celu: – wyłonienie podmiotu, który uzyska […]

  Dla mediów

  Logotyp "Kazdębie"

  Logotyp

  Pobierz paczkę ze wszystkimi wersjami kolorystycznymi logotypu Kazdębia w wersji wektorowej i rastrowej

  Księga znaku

  Księga znaku zawiera wskazówki dotyczące sposobu użycia logotypu

  Skip to content