Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Kazdębie na medal!


Teren inwestycyjny znajdujący się w Strefie Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” zajął 1. miejsce w województwie śląskim w dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal”.

„Grunt na Medal” to konkurs organizowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Celem Konkursu było wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji do Polski.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w czwartek, 2 grudnia br. w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział pan Grzegorz Piechowiak, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz pan Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W imieniu prezydenta miasta Dąbrowy Górniczej pana Marcina Bazylaka wyróżnienie odebrała pani Ewa Fudali-Bondel, naczelnik Wydziału Rozwoju, Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestorów.

Strefa Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” to znakomicie zlokalizowane i uzbrojone tereny inwestycyjne przygotowane przez Miasto Dąbrowa Górnicza z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. W konkursie doceniono kompleks składający się z dwóch działek o łącznej powierzchni 2,0510 ha położony w południowo-wschodniej części terenu inwestycyjnego. Na Strefę Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” składa się 12 wyrównanych i uzbrojonych działek o powierzchni od ok. 0,5 ha do 1 ha.

Teren inwestycyjny położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 790. Dzięki temu potencjalni inwestorzy zyskują łatwy dostęp do głównych szlaków drogowych, a także regionalnych ośrodków transportu kolejowego i lotniczego w naszym województwie. Tereny inwestycyjne w Kazdębiu są doskonale skomunikowane m.in. ze strefą inwestycyjną w dąbrowskiej Tucznawie. To znakomita sytuacja dla małych i średnich firm podwykonawczych pracujących na rzecz dużych zakładów ulokowanych w na terenie naszego miasta.

Skip to content