Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl
Image Alt
Invest in DG

Tereny inwestycyjne

Jednym z największych atutów miasta Dąbrowa Górnicza jest dostępność atrakcyjnych terenów inwestycyjnych.

Dąbrowa Górnicza
Zainwestuj w Dąbrowie Górniczej

Tereny inwestycyjne

Invest in DG

Tucznawa to największy teren inwestycyjny w Polsce południowej o powierzchni 259 ha.

Invest in DG

Kazdębie to teren inwestycyjny przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Dąbrowa Górnicza

Największy teren inwestycyjny w Polsce południowej

Dostępność do atrakcyjnych terenów inwestycyjnych to jeden z największych atutów Dąbrowy Górniczej. Na terenie miasta położony jest jeden z największych terenów inwestycyjnych w Polsce południowej – Tucznawa (259 ha), z którego wszystkie działki inwestycyjne objęte są granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obecnie, w swojej ofercie miasto posiada kilkanaście terenów przeznaczonych na sprzedaż w drodze przetargu. Tereny charakteryzują się różną wielkością i przeznaczeniem. Największy obszar stanowią tereny o przeznaczeniu produkcyjno – usługowym, których powierzchnie wynoszą od 2 ha do 60 ha. Posiadamy również tereny o przeznaczeniu usługowo mieszkaniowym, usług publicznych i komercyjnych oraz zabudowy mieszkaniowej z funkcją usługową..

6 km na południe od Tucznawy znajduje się nowy, przygotowywany obszar inwestycyjny – Kazdębie. Przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw. Już w 2020r. gotowych pod inwestycje będzie 12 działek od 0,5 do 1,2ha. Wszystkie działki przygotowane będą „Plug&Play” – teren w pełni wyrównany i uzbrojony. Cały teren podobnie jak Tucznawa objęty jest granicami KSSE. Zachęcamy wszystkie zainteresowane małe i średnie przedsiębiorstwa do kontaktu z Wydziałem Rozwoju, Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestorów. Działania realizowane są w ramach projektu „Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych na potrzeby działalności gospodarczej w Dąbrowie Górniczej”.

Gminne tereny inwestycyjne w większości posiadają dostęp do podstawowych urządzeń infrastruktury technicznej. W przypadkach, gdy występuje brak uzbrojenia możliwe jest przyłączenie mediów. W przypadku, gdy mowa o prywatnych terenach inwestycyjnych główną rolę odgrywa tutaj Dąbrowski Bank Ziemi, który stanowi bazę terenów i obiektów wystawionych na sprzedaż, wynajem czy dzierżawę przez firmy, spółdzielnie, agencje mienia i osoby prywatne.

Skip to content