Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Pakiet Młodego Przedsiębiorcy

Kompleksowe wsparcie w pierwszych latach prowadzenia firmy

Jeśli Twoja firma działa na rynku krócej niż 5 lat lub zastanawiasz się dopiero nad otwarciem własnego biznesu, to jesteś w dobrym miejscu.

Pakiet Młodego Przedsiębiorcy (PMP) daje dostęp do różnorodnych form wsparcia, które zwiększą Twoje szanse na osiągnięcie biznesowego sukcesu. Obniżą również ryzyko oraz koszty związane z prowadzeniem firmy. Dołączenie do pakietu jest całkowicie bezpłatne, a umożliwia korzystanie z wielu darmowych usług oraz ulg i zniżek niedostępnych nigdzie indziej.

Header

Dostępne formy wsparcia

Zobacz na osi czasu, z jakiej pomocy możesz skorzystać na różnych etapach prowadzenia firmy.

Usługi dostępne dla członków pakietu młodego przedsiębiorcy

Wsparcie dostępne w pakiecie jest realizowane przez wiele różnych instytucji i organizacji. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wszystkich rodzajach pomocy oraz odnośniki do stron www, na których poznasz szczegóły każdego projektu. Dzięki temu masz pewność, że nic nie umknie Twojej uwadze.

Wiedza

Prowadzenie własnej firmy wymaga rozwinięcia wielu nowych kompetencji. Uczestnicząc w programie Pakiet Młodego Przedsiębiorcy masz możliwość uczenia się od doświadczonych praktyków biznesu. Uchroni Cię to od popełnienia wielu kosztownych błędów.

Szkolenia i webinary

W dzisiejszych czasach trudno jest na własną rękę dotrzeć do wartościowej wiedzy na temat biznesu. Aby Ci to ułatwić w ramach PMP organizujemy cykliczne szkolenia oraz webinary dopasowane do potrzeb początkujących przedsiębiorców.

Dowiedz się więcej

Konsultacje indywidualne

Każda firma jest inna, a przedsiębiorcy mają różne potrzeby. Dlatego do każdego biznesu podchodzimy indywidualnie oferując bezpłatne konsultacje z ekspertami z zakresu księgowości, prawa, biznesu, marketingu i sprzedaży.

Dowiedz się więcej

Przestrzeń do prowadzenia biznesu

Wiele firm potrzebuje do fukcjonowania odpowiednio przystosowanej przestrzenni. Wiąże się to z poniesieniem niemałych kosztów, co często jest główną barierą, która opóźnia, a nawet uniemożliwia uruchomienie biznesu. Przygotowaliśmy rozwiązania zmniejszające początkowe koszty lokalowe.

Lokal na start

Osoby zamierzające otworzyć firmę oraz przedsiębiorcy działający na rynku nie dłużej niż 5 lat mogą ubiegać się o najem lokali użytkowych na bardzo preferencyjnych warunkach. W tym celu wystarczy zgłosić chęć udziału w programie wypełniając odpowiednie dokumenty i przekonać do swojego pomysłu członków jury.

Dowiedz się więcej

Coworking

Często dla prowadzenia biznesu wystarczy biurko, wygodny fotel, sprawny komputer, szybkie łącze internetowe i odrobina spokoju. Nie zawsze da się wypracować takie warunki we własnym domu, dlatego dla członków PMP przygotowaliśmy komfortowo wyposażoną przestrzeń coworkingową. Możesz z niej bezpłatnie korzystać, pracując wśród innych przedsiębiorczych osób.

Dowiedz się więcej

Społeczność

Przedsiębiorcy najczęściej muszą sobie radzić że swoimi problemami samodzielnie. W okół nich brakuje ludzi rozumiejących z czym borykają się na co dzień. Ty nie musisz się tym przejmować, bo razem z Pakietem Młodego Przedsiębiorcy zyskujesz dostęp do lokalnej społeczności przedsiębiorczych ludzi, którzy wspierają się na co dzień.

Networking

Nie ma lepszej okazji do pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych niż spotkania networkingowe. Dlatego w ramach PMP regularnie organizujemy wydarzenia nakierowane na to, aby lokalna społeczność przedsiębiorców mogła się integrować. Na chwile obecną są to trzy rodzaje cyklicznie odbywających się spotkań: Biznes Mixer, Biznes Chillout i Zagłębie Kobiet Przedsiębiorczych.

Dowiedz się więcej

Rabaty

Zaraz po otwarciu firmy, przedsiębiorcy zwykle nie dysponują zbyt wielkimi funduszami. Każda zaoszczędzona złotówka jest wtedy ważna. Chcąc wydawać mniej, często korzystają z usług gorszej jakości, co rzadko przynosi dobre efekty. Aby Cię przed tym uchronić stworzyliśmy rozbudowany program zniżek.

Karta Młodego Przedsiębiorcy

Umożliwia ona korzystanie z wielu różnych usług dedykowanych przedsiębiorcom, na preferencyjnych warunkach. Partnerów tego programu rabatowego dobieramy bardzo uważnie więc możesz mieć pewność, że są to usługi wysokiej jakości. Z karty tej mogą korzystać przedsiębiorcy, których firmy działają na rynku nie dłużej niż 5 lat.

Dowiedz się więcej

Finanse

Zewnętrzne finansowanie potrafi bardzo ułatwić firmie start lub przyspieszyć jej rozwój. W dzisiejszych czasach nie łatwo jest jednak zdobyć pieniądze, zwłaszcza w początkowej fazie prowadzenia biznesu. Dlatego również w tym zakresie możesz liczyć na naszą pomoc.

Konkurs – Model biznesowy dla Dąbrowy

Jest on skierowany do osób, które jeszcze nie założyły działalności gospodarczej, ale mają ciekawy pomysł i dobrze przemyślany model biznesowy. Finaliści mogą liczyć na nagrody finansowe oraz rzeczowe, a także lokalną promocję.

Dowiedz się więcej

Dotacje na start

Początkujący przedsiębiorca planujący założenie własnej działalności gospodarczej może starać się o dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej. Dużym plusem takiej dotacji jest fakt, iż jest ona bezzwrotna. Ponadto przyszły przedsiębiorca już po pozytywnej decyzji otrzymuje dotację wypłacaną z góry – bez konieczności ponoszenia uprzednich wydatków z własnych środków.

Dowiedz się więcej

Dotacje na rozwój

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej prowadzi również program refundacji wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Dzięki temu firmy, które działają już na rynku mogą liczyć na zwrot zainwestowanych w rozwój środków.

Dowiedz się więcej

Partnerzy Pakietu Młodego Przedsiębiorcy

Siłą PMP jest zaangażowanie wielu instytucji i organizacji świadczących różnego rodzaju pomoc dla przedsiębiorców. Zobacz kto z nami współpracuje.

Zapisz się do newslettera pakietu młodego przedsiębiorcy

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami.

Formularz zgłoszeniowy do pakietu młodego przedsiębiorcy

Zostań partnerem PMP

Jeśli chcesz zaangażować się w jakiś sposób w nasz projekt i pomagać początkującym przedsiębiorcom, skontaktuj się z nami. Możesz zostać mentorem, poprowadzić szkolenie lub świadczyć swoje usługi na preferencyjnych warunkach w ramach Karty Młodego Przedsiębiorcy. Jesteśmy też otwarci na inne pomysły współpracy.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Dane kontaktowe:

Katarzyna Pawłowska

+48 785 656 419

katarzyna.pawlowska@inkubator-dabrowa.pl

www.inkubator-dabrowa.pl

Operatorem Pakietu Młodego Przedsiębiorcy jest:

Skip to content