Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl
Dąbrowa Górnicza

Lokal na Start

Program Lokal na Start - Edycja 2
Invest in DG

O projekcie

Program dzięki któremu przedsiębiorcy działający na terenie Dąbrowy Górniczej mają możliwość zawarcia umowy najmu lokalu użytkowego z niską stawką czynszu. „Lokal na start” to wspólne przedsięwzięcie miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Program „Lokal na start” jest kontynuacją działań programów: „Młody Przedsiębiorca” w Dąbrowie Górniczej, realizowanego w mieście od 2014 r. przy współpracy z Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz „Karta Młodego Przedsiębiorcy” w Dąbrowie Górniczej realizowanego od 2018 r., skierowanych do młodych przedsiębiorców, w celu wsparcia ich rozwoju w pierwszych latach prowadzenia działalności gospodarczej.

Preferencyjne warunki

Najem lokali użytkowych za niską stawkę czynszu

Doradztwo

Wsparcie przy opracowywaniu biznesplanu oraz startegii rozwoju firmy

Atrakcyjne lokale

Duży wybór nieruchomości w perspektywicznych lokalizacjach

Dokumentacja

Dokumentacja

X edycja Programu Lokal na start

Wystartowała dziesiąta edycja miejskiego konkursu „Lokal na start”. Tradycyjnie zgłaszać mogą się początkujący przedsiębiorcy i ci, którzy dopiero planują rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wnioski można składać do końca lipca.

Zasady konkursu są proste. Przedsiębiorcy z rynkowym stażem nie dłuższym niż 5 lat, a także osoby, które zamierzają uruchomić biznes, mogą ubiegać się o gminne lokale z atrakcyjnymi stawkami najmu. Warunkiem jest przedstawienie ciekawego, spójnego i kompletnego pod względem finansowym czy marketingowym pomysłu na działalność, która będzie ulokowana w danym lokalu. Propozycje oceni jury, złożone m.in. z przedstawicieli środowisk przedsiębiorców i organizacji otoczenia biznesu.

Tym razem do dyspozycji jest 10 lokali, o powierzchni od 17,5 m2 (kiosk na ryneczku na Broadwayu) do niemal 229 m2. Stawki najmu wahają od 5 do 15 zł/m2, a tam, gdzie dostępna jest również piwnica, stawka za nią wynosi 2,5 za m2. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leżeć będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Lokale znajdują się w Gołonogu, na Alejach, a także ścisłe centrum – przy ul. 3 Maja 22. W tym budynku jeden z lokali może zostać podzielony na mniejsze części.

Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oferty można składać do 31 lipca, a laureatów powinniśmy poznać w sierpniu. Szczegółowe informacje i lista lokali na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start/.  Pod numerem 785 656 419 można ustalać terminy oglądania lokali.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach „Lokalu na start” wyłoniono 37 laureatów.

Konkurs jest jedną z form pomocy miasta dla mikro i małych przedsiębiorców funkcjonujących w Dąbrowie Górniczej. Stanowi też element Pakietu Młodego Przedsiębiorcy.

Pakiet Młodego Przedsiębiorcy to program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Na stronie dabrowa-gornicza.com można znaleźć aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć.

IX edycja - Wyniki konkursu

Zwycięzcy konkursu „Lokal na start” i propozycje działalności, które zamierzają rozwijać:

 • Agnieszka Wilk, ul. Strzemieszycka 375 Planuje otworzyć gabinet oferujący naturalne metody leczenia, m.in. z wykorzystaniem pijawek lekarskich, baniek, ziołolecznictwa czy aromaterapii.
 • Szymon Korona, ul. Wyszyńskiego 1 Chce uruchomić gabinet fizjoterapii dla dzieci i młodzieży.
 • Oliwia Kamińska, Aleja Józefa Piłsudskiego 34/660 Zamierza prowadzić salon świadczący usługi z zakresu kosmetyki i pielęgnacji ciała, a także sprzedaż kosmetyków, perfum i biżuterii
 • Weronika Tarajko, Aleja Józefa Piłsudskiego. 36/623 Zaproponowało otwarcie studia tatuażu.

IX edycja Programu Lokal na start - JURY

 1. Ewa Fudali – Bondel – pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rozwoju gospodarczego (osoba wyznaczona przez Prezydenta Miasta) – Przewodniczący Jury,
 2. Wioletta Maślak – kierownik Działu Instrumentów Rynku Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej,
 3. Andrzej Oleksiak – główny specjalista Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej,
 4. Gabriela Król- kierownik Referatu Dotacji i Projektów Edukacyjnych Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej,
 5. Agata Gawor – Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych,
 6. Mateusz Maik – Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru,
 7. Damian Rasała – Kancelaria Radcy Prawnego LEX DUO,
 8. Anna Barwińska – architekt wnętrz Baza Group.

IX edycja - Dokumenty Konkursu

IX edycja Programu Lokal na start

Do 29 lutego potrwa nabór do konkursu „Lokal na start”. Planujący wejście w biznes, a także przedsiębiorcy z krótkim stażem mogą starać się w jego ramach o miejsca na swoją działalność. Ich największym atutem jest niska stawka najmu.

Powierzchnie dostępnych lokali wynoszą od 17,5 do ponad 90 m kw. Miesięczne stawki czynszu za m2 są na poziomie 5, 7, 10 albo 12 zł netto. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł netto. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leży także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Konkurs „Lokal na start” to propozycja dla osób, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dla mikro i małych firm, które funkcjonują na rynku nie dłużej niż 5 lat. Lokale dostępne w dziewiątej odsłonie programu znajdują się w centrum, w Gołonogu, w Alejach i w Strzemieszycach Wielkich. Warto wziąć je pod uwagę z myślą o urządzeniu biura, pracowni czy kawiarni.

VIII edycja - Wyniki konkursu

Zwycięzcy konkursu „Lokal na start” i propozycje działalności, które zamierzają rozwijać:

 • Katarzyna Sowa (ul. Piłsudskiego 36D/604A). Biuro turystyczne, którego główny profil działalności to organizacja wycieczek dla dzieci, kolonii, a także wyjazdów śródrocznych dla uczniów;
 • Aleksandra Dzida (ul. Mickiewicza 6). Prowadzenie treningów metodą EMS (elektrostymulacji mięśni), pozwalające redukować tkankę tłuszczową, wzmacniać ciało i przyspieszać metabolizm;
 • Ewa Lotko (ul. III Powstania Śląskiego 4). Specjalistyczna poradnia dla dzieci i młodzieży, oferująca wsparcie psychologów, fizjoterapeutów, logopedów, neurologopedów, pedagogów, terapeutów Terapii Integracji Sensorycznej i trenerów umiejętności społecznej;
 • Milena Ociepka (ul. Kasprzaka 10). Salon fryzjerski i barberski;
 • Grażyna Mackiewicz (ul. Piłsudskiego 34/652). Uprawa i sprzedaż roślin kolekcjonerskich – różnorodne gatunki, m.in. hoye, philodendrony, alokazje czy monstery.

VIII edycja - Dokumenty Konkursu

VIII edycja - Jury konkursu

 1. Ewa Fudali – Bondel – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rozwoju gospodarczego (osoba wyznaczona przez Prezydenta Miasta) – Przewodniczący Jury,
 2. Wioletta Maślak – Kierownik Działu Instrumentów Rynku Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej,
 3. Beata Langer – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej,
 4. Mikołaj Kowalczyk – KMK Concept – laureat VII edycji konkursu „Lokal na start”,
 5. Alicja Winniczek – Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej,
 6. Agata Gawor – Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych,
 7. Mateusz Maik – Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru,
 8. Michał Kucharski – Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru.

VIII edycja Programu Lokal na start

Przystępna stawka najmu, zróżnicowany metraż, położenie w różnych częściach miasta. To główne atuty lokali dostępnych w ósmej edycji miejskiego konkursu dla przedsiębiorców. Zgłaszać można się do 21 kwietnia.

Konkurs „Lokal na start” to propozycja dla osób, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dla mikro i małych firm oraz spółek, które funkcjonują na rynku nie dłużej niż 5 lat. Lokale dostępne w tej odsłonie programu znajdują się w centrum, Gołonóg, na Alejach i w Strzemieszycach Wielkich. Warto wziąć je pod uwagę z myślą o urządzeniu biura, pracowni czy kawiarni. Do dyspozycji jest m.in. kiosk na gołonoskim ryneczku, a także pomieszczenia w budynkach Miejskiej Biblioteki Publicznej – w siedzibie głównej i strzemieszyckiej filii.

Powierzchnie dostępnych lokali wynoszą od 15 do ponad 161 m kw. Miesięczne stawki czynszu za m2 są na poziomie 5, 7, 10 albo 12 zł netto. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł netto. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leży także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Uczestnicy programu przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

VII edycja Programu Lokal na start - wyniki

w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Jury wybrało najlepsze pomysły na biznes, które otrzymają lokale dla swojej firmy w 4 lokalizacjach w  Dąbrowie Górniczej

Laureatami VII edycji Konkursu Lokal na start zostali:

Klaudia GębczyńskaNOT Wasted – lokal na ul. III Powstania Śląskiego 4, z pomysłem na wielojęzyczny gabinet kosmetyczny

Barbara Malinowskamalbaengraver – lokal na ul. Kościuszki 44/46, gdzie znajdzie się pracownia grawerowania artystycznego

Agnieszka DudziczAgnes Art Studio – lokal ul. Piłsudskiego 34/644, gdzie powstanie salon kosmetyczny

Mikołaj KowalczykKMK Concept – lokal na ul. 3 maja 22, gdzie stworzy pracownię architektoniczną

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!

VII edycja Programu Lokal na start

„Lokal na start” czeka na nowych przedsiębiorców
16 miejsc do prowadzenia biznesu czeka w kolejnej edycji konkursu „Lokal na start”. To propozycje dla tych, którzy planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dla osób, które są na rynku nie dłużej niż pięć lat. W mieście od 2019 r. funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez uczestników tego programu.
Konkurs „Lokal na start” będzie miał już siódmą osłonę. Nabór ruszy wkrótce i potrwa do 11 grudnia. Program jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy działające w Dąbrowie Górniczej. Ich staż nie może przekraczać 5 lat. Konkurs jest również dla osób, które dopiero zamierzają rozpocząć działalność.

Tym razem do wyboru są miejsca w centrum, w Strzemieszycach Wielkich, a także w Gołonogu. Pierwszy raz w ofercie pojawiły się lokale w budynkach Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także na gołonoskim ryneczku. Przypadną przedsiębiorcom, którzy zaproponują najlepsze pomysły i plany na ich zagospodarowanie i prowadzenie w nich działalności.

Powierzchnia dostępnych lokali wynosi od niespełna 12 do ponad 135 m kw. Stawki czynszu za m2 wynoszą 5, 7, 9 albo 10 zł. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł. Do kwot trzeba doliczyć podatek VAT. Opłaty na tym poziomie będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Wykaz lokali dostępnych w programie „Lokal na start”

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i dokumenty związane z programem będą dostępne na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start
Uczestnicy programu, którzy będą starać się o lokal, przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.
Oferty będzie można składać do 11 grudnia, a laureatów poznamy do końca roku. Dodatkowe informacje, dotyczące m.in. terminów obejrzenia dostępnych lokali, pod numerem 785 656 419. Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy skorzystają z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Konkursowe propozycje oceni jury, na czele którego stoi prezydent miasta. Zasiądą w nim też przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego.

W poniedziałek, 14 listopada, o godz.17 na profilu Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości będzie można porozmawiać na temat programu „Lokal na start”. Na pytania zainteresowanych odpowiadać będą przedstawiciele DIP, Urzędu Miejskiego i Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

Od 14 do 20 listopada potrwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W jego ramach w mieście zaplanowano szereg spotkań, szkoleń czy wykładów, nastawionych na promocję przedsiębiorczości. Zagoszczą m.in. w dąbrowskich szkołach średnich, skierowane będą także dla prowadzących własną działalność czy zaineresowanych tematyką gospodarczą

VI edycja - Wyniki konkursu

„Lokal na start” rozstrzygnięty. Miejsce dla siebie znalazły cztery firmy

Co łączy ręczne robienie dodatków i ozdób do włosów, usługi remontowo-budowlane, escape room i motoryzację? Przedstawiciele tych branż zwyciężyli w szóstej edycji miejskiego programu „Lokal na start”.

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy, które w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat. Tym razem w ofercie były miejsca w centrum, Gołonogu i Strzemieszycach. Do szóstej edycji wpłynęło 10 wniosków, a ich autorzy zainteresowali się lokalami położonymi przy ul. Wyszyńskiego, 3-go Maja, Piłsudskiego i III Powstania Śląskiego.

– Poziom wniosków był bardzo wysoki. Jeżeli chodzi o pomysły na biznes, to widzę spore szanse na ich rozwój w naszym mieście. Była to bardzo ciekawa edycja – ocenia Joanna Klimasz, członkini jury, współwłaścicielka pracowni architektonicznej Baza Group, laureatka czwartej edycji konkursu.

Konkurs trzyma poziom

Podobnego zdanie jest Michał Kucharski z Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

– Przy poprzedniej edycji uważaliśmy, że poziom wniosków jest bardzo wysoki. W tym roku zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni przez kandydatów. W przypadku lokali, w których kilka osób starało się o tę samą siedzibę komisja miała ciężki orzech do zgryzienia. Myślę, że podjęliśmy uczciwą decyzję, która wyłoni ciekawe biznesy w Dąbrowie Górniczej – mówi.


Jury szóstej edycji „Lokalu na start” w trakcie obrad

Jurorzy mieli w czym wybierać. Ostatecznie zdecydowali, że w nowych siedzibach swoje firmy ulokują Karolina Grudniak, Krystian Ciuruś, Edyta Łazarz i Jarosław Szulerecki.

 • Karolina Grudniak przy ul. 3-go Maja zajmie się ręcznym wyrobem jedwabnych dodatków i ozdób do włosów
 • Krystian Ciuruś przy ul. III Powstania Śląskiego 4 otworzy siedzibę firmy zajmującej się budownictwem, remontami i pracami wykończeniowymi
 • Edyta Łazarz w tym samym budynku – przy ul. III Powstania Śląskiego 4, przygotuje escape room, czyli miejsce, z którego trzeba się „wydostać”, a drogą do tego jest rozwiązanie rozmaitych zadań, zagadek czy łamigłówek.
 • Jarosław Szulerecki przy ul. Piłsudskiego 34/633 zajmie się diagnostyką i programowaniem komputerów samochodowych oraz dorabianiem i programowaniem kluczyków.

Było w czym wybierać

Przekrój propozycji zgłoszonych do konkursu był szeroki, pozostali uczestnicy chcieli uruchomić produkcję biżuterii, salon kosmetyczny, gabinet masażu, akupunktury i prowadzący zajęcia jogi, biuro podróży, przeprowadzanie badań psychologicznych, a także gabinet masażu Kobido (twarzy) i całego ciała.

Uczestnicy programu przedstawili m.in. opis planowanego przedsięwzięcia i swoje doświadczenie zawodowe. Musieli również rozpoznać rynek, wskazać potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Zaprezentowali też pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

„Lokal na start” realizujemy już ponad trzy lata. Duże zainteresowanie każdą edycją, ciekawe pomysły, które się pojawiają, a także to, że wiele firm, które wzięły udział w programie z powodzeniem działa na rynku dobrze pokazuje, że warto stawiać na przedsięwzięcia wspierające mikroprzedsiębiorczość – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Stawki czynszu za m2 w lokalach dostępnych w programie wynoszą 6, 9 albo 10 zł. Do kwot trzeba doliczyć podatek VAT. Opłaty na tym poziomie będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości. Korzystanie z miejskich lokali, w których ponosi się niższe opłaty, pomaga w rozkręceniu biznesu. Pokazują to przykłady dotychczasowych uczestników programu – od 2019 r. kilkunastu funkcjonuje na rynku.

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się także Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, a jego częścią jest właśnie „Lokal na start”. Pakiet obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Wyniki V edycji Programu Lokal na start

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat. Istotne jest, aby działalność była prowadzona na terenie Dąbrowy Górniczej.

Tym razem można było starać się o jeden z 11 lokali – znajdujących się w śródmieściu, na Alejach, w Gołonogu i Strzemieszycach Wielkich. Propozycje zgłosiło siedem osób, z czego cztery będą mogły ulokować się w wybranym miejscu.

Piotr Maruszak przy ul. Głównej 61 zajmie się sprzedażą gier, zabawek i akcesoriów dla dzieci, w części własnoręcznie robionych. Piotr prowadzi już sklep internetowy, a lokal pozwoli na sprzedaż stacjonarną i możliwość osobistego odbioru zamówień. Stanie się też miejscem, w którym asortyment będzie wykonywany.

– Dotychczas zajmowałem się szyciem głównie maseczek ochronnych i poszewek z motywem bohaterów bajek dla dzieci, ale pragnę poszerzyć zakres rękodzieła o szmatki sensoryczne, kocyki, śpiworki, ochraniacze do łóżeczka – zapowiadał w konkursowym wniosku.

Sebastian Przyłucki przy ul. Piłsudskiego 34/642A poprowadzi firmę, wykonującą dekoracje balonowe oraz sprzedającą artykuły dekoracyjne, girlandy, serpentyny, kartki okolicznościowe czy gadżety.

– Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest tworzenie dekoracji balonowych, z balonów napełnionych helem albo powietrzem. Będziemy tworzyć bramy, łuki, bukiety, ścianki czy słupki. Będą to zestawy na każdą uroczystość, domową czy imprezę w lokalu – przekonywał Sebastian Przyłucki.

Anna Pławecka obejmie lokal przy ul. Wyszyńskiego 3. Profil jej działalności będzie koncentrował się na dobrym, włoskim winie.

– W regionie widać wyraźny deficyt ofert dla osób lubiących dobre wino, zarówno jeśli chodzi o sklepy, jak i lokale serwujące trunki. Chcąc je kupić czy napić się, trzeba wybrać się gdzieś dalej. Chciałabym otworzyć sklep i winebar dla smakoszy wina, zaoferować również produkty sprowadzane prosto z włoskich winnic. Taki biznes można rozwinąć o szkolenia na temat win, degustacje czy organizację wycieczek do regionów słynących z winnic – tak opisywała swoją biznesową koncepcję podczas finału konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”, w którym zajęła II miejsce.

Adrian Kasica przy Piłsudskiego 34/648 umieści siedzibę firmy świadczącej usługi w zakresie oprawy wydarzeń – wesel, jubileuszy, imprez firmowych. Zaoferuje fotobudki, generator dymu czy automatycznego barmana – urządzenie wykonujące drinki.

– Obsługa imprez to moja pasja i praca, w której bardzo dobrze się odnajduję. Lokal pozwoli mi na prezentację klientom działania urządzeń oraz filmów ze zorganizowanych już imprez – zapowiadał w dokumentach złożonych do konkursu.

Pozostali uczestnicy zaproponowali szkolenie psów i sprzedaż produktów dla zwierząt; otworzenie sklepu z odzieżą damską; pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, usługi remontowe i wykończeniowe, home staging, czyli aranżację, umeblowanie i przygotowanie wystroju mieszkania przed sprzedażą, a także szkolenia BHP dla pracowników branży budowlanej. Konkursowe propozycje oceniło jury, w którym zasiedli m.in. przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego.

V edycja - Jury konkursu

 1. Ewa Fudali – Bondel – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rozwoju gospodarczego (osoba wyznaczona przez Prezydenta Miasta) – Przewodniczący Jury
 2. Małgorzata Gradzik – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej
 3. Magdalena Mike – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi
 4. Anna Urbańska – Annanas Studio Kreatywne
 5. Agata Gawor – Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych
 6. Mateusz Maik – Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru
 7. Michał Kucharski – Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru

V edycja Programu Lokal na start

Do końca listopada można zgłaszać się do piątej odsłony programu „Lokal na start”. To propozycja dla biznesowych debiutantów i przedsiębiorców z niedługim stażem, którzy mogą starać się o lokal na warunkach przystępniejszych niż dyktowane przez rynek.

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat. Istotne jest, aby działalność była prowadzona na terenie Dąbrowy Górniczej.

Uczestnicy przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Tym razem można starać się o jeden z 11 lokali – znajdujących się w śródmieściu, na Alejach, w Gołonogu i Strzemieszycach Wielkich – o powierzchni od 12 m kw. do 214 m kw. Ten największy może zostać podzielony i wynajęty w mniejszych częściach. Łącznie da się z niego wydzielić cztery odrębne pomieszczenia. Stawki czynszu za m2 wynoszą 5, 7 albo 10 zł. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł. Do kwot trzeba doliczyć podatek VAT. Opłaty na tym poziomie będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Konkursowe propozycje oceni jury, na czele którego stoi prezydent miasta. Zasiądą w nim też przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego. Oferty, na adres biuro@inkubator-dabrowa.pl, można składać do 30 listopada, a laureatów poznamy w grudniu. Dodatkowe informacje, dotyczące m.in. terminów obejrzenia dostępnych lokali, pod numerem 533 322 578. Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy skorzystają z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Prowadzący działalność gospodarczą w Dąbrowie Górniczej i ci, którzy zamierzają wejść do świata biznesu, mogą na bieżąco korzystać z jego bezpłatnego wsparcia. Na październik przygotował kolejną serię konsultacji.

„Lokal na start” pomaga w działalności gospodarczej, a w pomieszczeniach przyznanych jego zwycięzcom prowadzone są różnorodne przedsięwzięcia biznesowe.

 

Wyniki czwartej edycji Programu Lokal na start

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu „Lokal na start”, skierowanego do biznesowych debiutantów i firm z niedługim stażem. Wyłoniono czterech laureatów, którzy wynajmą od gminy lokale na warunkach korzystniejszych niż dyktowane przez rynek.

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta, realizowanym w ramach Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat. W czwartej edycji wyłoniono czterech laureatów.

Tym razem można było starać się o jeden z 11 lokali – znajdujących się w śródmieściu, Gołonogu i Strzemieszycach – o powierzchni od 18 m kw. do 212 m kw. Ten największy dawał możliwość podziału i wynajęcia w mniejszych częściach. Łącznie da się z niego wydzielić siedem odrębnych pomieszczeń. Proponowane stawki najmu w lokalach, które były do dyspozycji wahają się od 2,50 zł do 15 zł netto/m kw. Obowiązywać będą przez dwa lata, a w trzecim roku zostaną podniesione o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości. Do konkursu wpłynęło 12 wniosków, z których jury wyłoniło 4 zwycięzców.

Największą popularnością cieszył się lokal przy ul. Kasprzaka 6 – jako miejsce dla swojej działalności upatrywało go pięciu uczestników. Trzy osoby były zainteresowane lokalem przy ul. 3 Maja 22, a po dwie tymi znajdującymi się przy ul. Kościuszki 36 i Piłsudskiego 34/642B.

Laureaci i planowana działalność:

Angelika Paszcza (ul. Piłsudskiego 34/642B): Szkoła językowa, oferująca zajęcia z języka angielskiego, a w miarę rozwoju również z innych języków obcych.

Magdalena Maleta (ul. Kasprzaka 6): Salon kosmetyczny oferujący wykonywanie makijażu permanentnego i stylizacji brwi.

Katarzyna Białas (ul. Kościuszki 36): Salon optyczny.

Joanna Machera (3 Maja 22): Pracownia zajmująca się kompleksowym projektowaniem wnętrz i przygotowaniem projektów graficznych.

– Z każdą edycją przybywa osób zainteresowanych udziałem w programie „Lokal na start”, co nas bardzo cieszy.  Dodatkowo obserwujemy coraz wyższy poziom profesjonalizmu w opisywanych projektach biznesowych. Być może jest on związany z dodatkowym wsparciem doradczym, które świadczył dla uczestników Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Na pewno jest to wyraźny sygnał dla osób chcących wziąć udział w kolejnych edycjach projektu – tłumaczy Mateusz Maik ze stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, członek jury konkursu.

Wśród projektów, które wpłynęły do konkursu, znalazły się: gabinet fizjoterapii dzieci i fizjoterapii estetycznej, masaże lecznicze i relaksacyjne; manufaktura, w której powstawać miały m.in. pościele dla niemowląt i dzieci – wykonane z wysokiej jakości materiałów, ręcznie robione, z możliwością zastosowania indywidualnych wskazań klientów; sklep ze specjalistycznymi środkami do pielęgnacji samochodów, a także czyszczenia zabrudzeń – głównie karoserii i wnętrz aut, ale także pomieszczeń (dwa projekty z tą działalnością); sprzedaż pieczywa, kanapek, ciast, tortów, pierogów i krokietów – działalność prowadzona w formie franczyzowej, pod szyldem znanej marki; sprzedaż m.in. odzieży, sprzętu RTV AGD, obuwia, galanterii i zabawek – asortyment nowy i używany; sklep z odzieżą i dodatkami dla kobiet, z możliwością rozszerzenia oferty o ubrania dla dzieci.

– Konkurs „Lokal na start” jest bardzo potrzebny dla młodych przedsiębiorców i dla osób, które zamierzają otworzyć swój biznes. Ta edycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem, wpłynęło wiele ciekawych i różnorodnych pomysłów. Liczę, że miasto nadal będzie w ten sposób wspierać nowych i już działających przedsiębiorców. Mam również nadzieję, że uda się zaktywizować inne dzielnice – nie tylko centrum czy Gołonóg – w których swoje siedziby ulokują powstające firmy – mówi Robert Witecki, radny miejski, członek jury.

– Wszystkie działania skierowane do przedsiębiorców oraz osób zamierzających otworzyć swój biznes mają na celu pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości oraz wypracowanie systemu, w którym dąbrowskie biznesy będą się wspierać. Kolejne edycje programu, nowe projekty z uczestnikami świadczą o tym, że taka pomoc jest potrzebna. Dziękuję członkom jury za ocenę projektów. Te, które wygrały były świetnie przygotowane, a wspomnę tylko, że głosowanie było emocjonujące, a punktacja wyrównana – podsumowuje Ewa Fudali-Bondel, pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwoju gospodarczego, przewodnicząca jury.

 

„Lokal na start” jest częścią Pakietu Młodego Przedsiębiorcy, czyli programu scalającego wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Przystąpienie do niego jest bezpłatne, a daje wiele korzyści. Pakiet powstał, aby ułatwiać uruchomienie biznesu i prowadzenie go w pierwszych latach. Pełne informacje o Pakiecie Młodego Przedsiębiorcy na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

„Lokal na start” pomaga w działalności gospodarczej, a w pomieszczeniach przyznanych jego zwycięzcom prowadzone są różnorodne przedsięwzięcia biznesowe. Laureatką pierwszej edycji programu jest Joanna Kozieł, która objęła lokal przy ul. Piłsudskiego 36/608. Prowadzona rehabilitacja małych zwierząt, głównie psów i kotów, które doznały urazów czy przeszły operacje. Od premierowej edycji, przy ul. Strzemieszycka 375, Monika Polaczek organizuje szkolenia, kursy, warsztaty i konferencje dla pracowników sfery budżetowej;

Od czasu rozstrzygnięcia drugiej odsłony projektu, w mieście funkcjonują cztery firmy korzystające z przyznanych im lokali. Dominika Kozłowska przy ul. Kasprzaka 10 ulokowała swoje Studio Urody Melisa. Jego oferta, która jest skierowana głównie do kobiet, to usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Agata Borkiewicz-Cielica uruchomiła Pracownię Agaty. To przestrzeń artystyczna, która powstała przy ul. 3 maja 22. Agata zajmuje się projektowaniem i produkcją opakowań i pudełek. Wszystkie produkty powstają dla jej klientów na wymiar, zgodnie z ich potrzebami. Tworzy naklejki, projektuje loga, ulotki i etykiety, kartki okolicznościowe, zaproszenia, albumy i wszelkiego rodzaju prezenty okolicznościowe. Małgorzata Stachura przy ul. Strzemieszyckiej 375 prowadzi kancelarię radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz rodzinnym i opiekuńczym, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki odszkodowań, spadków, windykacji należności, władzy rodzicielskiej i kontaktów rodziców z dzieckiem. Paulina i Katarzyna Granda przy ul. Piłsudskiego 36D/605 stworzyły Bohomaz – przestronną kawiarnię z salą zabaw, wyposażoną w zabawki i pomoce edukacyjne, które pomagają pobudzać dziecięcą fantazję i kreatywność.

W trzeciej edycji „Lokalu na start” wyłonione zostały cztery laureatki. Katarzyna Ruszczyk przy ul. Wyszyńskiego 1 udziela porad psychoterapeutycznych i psychologicznych. Alicja Taborek-Skubij przy ul. 3 Maja 22 prowadzi kancelarię prawną, gdzie zajmuje się m.in. opracowywaniem projektów, analiz i opinii dokumentów, a także wsparciem w negocjacjach. Sara Krukowska przy ul. Głównej 61 zajmuje się produkcją zabawek sensorycznych i elementami służącymi do dekoracji wnętrz. Z kolei Anna Maciążek przy ul. Piłsudskiego 36/615A ma internetowy second hand z wysokiej jakości ubraniami, rękodziełem i przedmiotami użytkowymi.

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenia biznesowych przedsięwzięć, można znaleźć na stronie dabrowa-gornicza.com

PK

Wyniki trzeciej edycji Programu

 

Czterech dąbrowskich początkujących przedsiębiorców zostało laureatami trzeciej edycji konkursu „Lokal na start”.

 

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, ubiegali się mikro i mali przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne, żeby działalność była zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.

 

Do konkursu zgłoszono piętnaście projektów, z czego pięć spotkało się z największym uznaniem jury. Autorka jednego z nich wycofała się jednak z przedsięwzięcia, tak więc ostatecznie czterech pozostałych będzie mogło rozpocząć działalność w lokalach należących do miasta.

 

– Tym razem było większe zainteresowanie przedsiębiorców naszym konkursem i większa różnorodność zgłoszonych projektów. Widać również, że osoby rozpoczynające działalność coraz śmielej stawiają na kreatywność i wykraczają poza standardowe branże – ocenia Marcin Bazylak, prezydent miasta.

 

Laureaci III edycji konkursu „Lokal na start”

Katarzyna Ruszczyk – (ul. Wyszyńskiego 1) – porady psychoterapeutyczne i psychologiczne

Alicja Taborek – Skubij – (ul. 3 Maja 22) – kancelaria prawna

Sara Krukowska – Rasała  – (ul. Główna 61) – produkcja zabawek sensorycznych i dekoracji wnętrz

Anna Maciążek – (ul. Piłsudskiego 36/615A) – second hand z wysokiej jakości ubraniami, rękodziełem i przedmiotami użytkowymi

 

Uczestnicy przedstawili m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Zaprezentowali również pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

 

Do konkursowej puli trafiło 8 lokali – znajdujących się w śródmieściu, Gołonogu i Strzemieszycach – o powierzchni od 8,5 m kw. do 301 m kw. Ten największy daj możliwość podziału i udostępnienia w mniejszych częściach. Stawki najmu zaczynają się od 2,50 zł netto/m kw. Obowiązywać będą przez dwa lata, a w trzecim roku zostaną podniesione o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

 

Konkursowe propozycje oceniło jury, na czele którego stał prezydent miasta. Zasiedli w nim też przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Powiatowego Urzędu Pracy, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego.

 

Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy korzystali z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który mieście się przy ul. 3-go Maja 22 w Dąbrowie Górniczej. DIP zapewniania kompleksowe i bezpłatne wsparcie, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm funkcjonujących od niedawna. Informacje o jego bieżącej działalności na stronie www.inkubator-dabrowa.pl

 

III edycjia Programu Lokal na start

Do 7 września można zgłaszać się do trzeciej odsłony programu „Lokal na start”. To propozycja dla biznesowych debiutantów i przedsiębiorców z krótkim stażem, którzy mogą starać się o lokal na warunkach  przystępniejszych niż dyktowane przez rynek.

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne jest, aby działalność była zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.

Uczestnicy przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Tym razem można starać się o jeden z 8 lokali – znajdujących się w śródmieściu, Gołonogu i Strzemieszycach – o powierzchni od 8,5 m kw. do 301 m kw. Ten największy może zostać podzielony i wynajęty w mniejszych częściach. Stawki najmu zaczynają się od 2,50 zł netto/m kw. Obowiązywać będą przez dwa lata, a w trzecim roku zostaną podniesione o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Wykaz dostępnych lokali

 • 3 Maja 22 – lokal o powierzchni 44,39 m kw.
 • Aleja Józefa Piłsudskiego 34/644 – lokal o powierzchni 19,80 m kw.
 • Aleja Józefa Piłsudskiego 36/615A – lokal o powierzchni 45,84 m kw.
 • Aleja Tadeusza Kościuszki 36 – lokal o powierzchni 41,71 m kw.
 • ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1 – lokale o powierzchniach: 8,50 m kw na I p., 28,72 m kw na II p., 101,26 m kw na III p.
 • ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 – lokal o powierzchni 146,43 m kw, w tym 78,82 m kw powierzchnia kondygnacji podziemnej.
 • Strzemieszycka 375 – lokal o powierzchni 38,00 m kw.
 • Główna 61 – lokal o powierzchni 301,78 m kw – z możliwością podziału i wynajmu mniejszych lub większych części lokalu o powierzchni:
  – sala nr 3 – 53,55 m kw, sala nr 4 – 53,55 m kw, sala nr 5 – 53,55 m kw, sala nr 6 – 53,40 m kw;
  – sala nr 7 – 21,45 m kw, sala nr 8 – 21,18 m kw, sala nr 9 – 23,65 m kw, sala nr 10 – 21,45 m kw.

Stawki czynszu (netto za m kw)

 • lokal przy ul. 3 Maja 22 – 5,00 zł
 • lokal przy Alei Józefa Piłsudskiego 34/644 – 9,00 zł
 • lokal przy Alei Józefa Piłsudskiego 36/615A – 9,00 zł
 • lokal przy ul. Tadeusza Kościuszki 36 – 15,00 zł
 • lokale przy ul. Wyszyńskiego 1 –  10,00 zł
 • lokal przy ul. Wyszyńskiego 3 –  10,00 zł i 2,50 zł za powierzchnię kondygnacji podziemnej,
 • lokal przy ul. Strzemieszyckiej 375 – 5,00 zł
 • lokal przy Głównej 61 – lokal 3,4,5,6 – 5,00 zł
 • lokal przy Głównej 61 – lokal 7,8,9,10 – 2,50 zł

Złożone propozycje oceni jury, na czele którego stoi prezydent miasta. Zasiądą w nim też przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego. Oferty można składać do 7 września, a laureatów poznamy do 15 września.

Regulamin programu Lokal na start

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniami powinien zostać wypełniony komputerowo, podpisany odręcznie i w formie skanu przesłany na adres: biuro@inkubator-dabrowa.pl

Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy skorzystają z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który mieście się przy ul. 3-go Maja 22 w Dąbrowie Górniczej. DIP zapewniania kompleksowe i bezpłatne wsparcie, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm funkcjonujących od niedawna. Informacje o jego bieżącej działalności na stronie www.inkubator-dabrowa.pl

Wyniki drugiej edycji Programu

30 sierpnia 2019 w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości pod przewodnictwem Prezydenta Miasta Marcina Bazylaka odbyło się posiedzenie Jury, oceniające formularze zgłoszeniowe złożone do drugiej edycji Programu „Lokal na start”, w ramach którego początkujący przedsiębiorcy oraz firmy działające nie dużej niż 3 lata otrzymają wsparcie w postaci wynajmu lokali będących w zasobach Gminy na korzystnych warunkach.

Obecni byli następujący członkowie Jury:

 1. Marcin Bazylak – Prezydent Dąbrowy Górniczej – Przewodniczący Jury
 2. Mateusz Maik – Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru
 3. Michał Kucharski – Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru
 4. Anna Urbańska – Annanas Studio Kreatywne
 5. Jacek Uroda – JACO.PRO

W drugiej edycji Programu wpłynęło jedenaście zgłoszeń. Z nich jury wyłoniło sześciu laureatów:

 1. Dominika Kozłowska – Kasprzaka 10 – 23,2 pkt
 2. Agata Borkiewicz Cielica – 3 Maja 22 – 23,6 pkt
 3. Małgorzata Stachura – Strzemieszycka 375 – 24 pkt.
 4. Katarzyna Granda – Aleja Józefa Piłsudskiego 36D/605 – 24,6 pkt
 5. Anna Gierman – Aleja Józefa Piłsudskiego 34/645 – 27,2 pkt
 6. Katarzyna Karpała – Aleja Józefa Piłsudskiego 34/633 – 28,8 pkt

Uczestnicy wyłonieni w Programie, zdaniem członków Jury, przesłali najlepiej uzasadnione pomysły biznesowe. Nie brakowało wśród nich także projektów z branży kreatywnej (4 projekty). Pomysły, które wygrały miały bardzo dobrze zdiagnozowane grupy docelowe, powiązane z ciekawymi planami na działalność społeczną. Wysoko zostało także ocenione doświadczenie zawodowe oraz dotychczasowy wkład w realizację projektu. Były to również najlepiej opracowane wnioski pod względem merytorycznym, uwzględniające sposób adaptacji wybranych lokali do planowanej działalności.

– W porównaniu z pierwszą edycją, widać wyraźny wzrost poziomu zgłoszonych projektów. Autorzy przed ich przygotowaniem często konsultowali się z ekspertami z DIP i korzystali z bezpłatnych porad. Wszystkie propozycje były bardzo interesujące i komisja stanęła przed niełatwym zadaniem, żeby wybrać te najlepsze. Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za realizację ich planów, dzięki którym Dąbrowa zyska nowe miejsca warte uwagi – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Kolejna odsłona konkursu planowane jest na początku przyszłego roku.

Gratulujemy zwycięzcom!

Wyniki pierwszej edycji Programu

26 kwietnia 2019 w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości pod przewodnictwem Prezydenta Miasta Marcina Bazylaka odbyło się posiedzenie Jury, oceniające formularze zgłoszeniowe złożone do Programu „Lokal na start”, w ramach którego początkujący przedsiębiorcy oraz firmy działające nie dużej niż 3 lata otrzymają wsparcie w postaci wynajmu lokali będących w zasobach Gminy na korzystnych warunkach.

4 wnioski nie otrzymały wymaganej liczby punktów tj. 20, zgodnie z Regulaminem przyznawania i udostępniania „Lokali na start” w ramach Programu „Lokal na start”, stanowiącego Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 260.2019 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 29.03.2019.

Wyłonieni laureaci:

 1. Joanna Kozieł – Aleja Józefa Piłsudskiego 36/608 – 28,2 pkt
 2. Monika Polaczek – ul. Strzemieszycka 375 – 26,6 pkt
 3. Wioletta Dobrek – Aleja Józefa Piłsudskiego 36d/605 – 22,6 pkt

Uczestnicy wyłonieni w Programie, zdaniem członków Jury, przesłali najlepiej uzasadnione pomysły biznesowe. Nie brakowało wśród nich także projektów z branży kreatywnej (2 projekty). Pomysły, które wygrały miały bardzo dobrze zdiagnozowane grupy docelowe, powiązane z ciekawymi planami na działalność społeczną. Wysoko zostało także ocenione doświadczenie zawodowe oraz dotychczasowy wkład w realizację projektu. Były to również najlepiej opracowane wnioski pod względem merytorycznym, uwzględniające sposób adaptacji wybranych lokali do planowanej działalności.

I edycja Programu Lokal na start

W piątek 29 marca prezydent Marcin Bazylak podpisał zarządzenie w sprawie ogłoszenia programu „Lokal na start” w Dąbrowie Górniczej, w ramach którego początkujący przedsiębiorcy oraz firmy działające nie dużej niż 3 lata otrzymają wsparcie w postaci wynajmu lokali będących w zasobach Gminy na korzystnych warunkach.

Takie rozwiązanie umożliwi firmie w pierwszych trzech latach działalności skoncentrowanie się na potrzebach związanych z jej rozwojem. Może zachęcić również osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą do otwierania nowych firm właśnie na terenie Dąbrowy Górniczej.

– Dużą przeszkodą w prowadzeniu działalności bywają wysokie stawki czynszowe za lokale użytkowe. My zaproponujemy niższe, będące w zasięgu możliwości finansowych początkujących przedsiębiorców. Liczę na to, że „Lokal na start” będzie cieszył się dużym zainteresowaniem i będziemy mogli kontynuować go, proponując kolejne lokalizacje w atrakcyjnych cenach – mówi Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Dostępne lokale oraz wszystkie informacje dot. Programu dostępne są na stronie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości www.inkubator-dabrowa.pl, który jest odpowiedzialny za realizację konkursu. Tam również będzie można znaleźć dokumenty niezbędne do udziału w nim.

Warunkiem przystąpienia do Programu jest terminowe przesłanie uzupełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniami dostępnego na stronie www.inkubator-dabrowa.pl w zakładce „Lokal na start” w terminie do 24 kwietnia br. na adres mailowy: biuro@inkubator-dabrowa.pl.

Lokale dla zainteresowanych udziałem w Programie dostępne będą do oglądania od 8 do 19 kwietnia w godzinach 10.00-11.30. Chęć ich oglądania należy zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00 na adres mailowy: biuro@inkubator-dabrowa.pl, lub telefonicznie: 533 322 578 najpóźniej do godziny 9:00 w dniu wizyty.

 • Aleja Józefa Piłsudskiego 34/645 – Wtorek: 09.04 i 16.04
 • Aleja Józefa Piłsudskiego 34/648 –Wtorek: 09.04 i 16.04
 • Aleja Józefa Piłsudskiego 36/608 – Środa 10.04 i 17.04
 • Aleja Józefa Piłsudskiego 36D/605 – Środa 10.04 i 17.04
 • Kasprzaka 10 –Czwartek 11.04 i 18.04
 • Strzemieszycka 375 – Piątek 12.04 i 19.04

Wykaz lokali na start

L.P Adres Status Powierzchnia Stawka czynszu Termin ogledzin
1 Aleja Józefa Piłsudskiego 34/660 Lokal wolny 75,90 m² 12 zł netto/m² Więcej informacji
2 Aleja Józefa Piłsudskiego 36/623 Lokal wolny 42,69 m² 12 zł netto/m² Więcej informacji
3 ul. Mickiewicza 1 Lokal wolny 90,18 m² (w tym 27,23 m² piwnica) 10 zł netto/m² + 2,50 zł netto / m² piwnica Więcej informacji
4 ul. Główna 61 Lokal wolny 53,40 m² 7 zł netto/m² Więcej informacji
5 ul. Główna 61 Lokal wolny 53,55 m² 7 zł netto/m² Więcej informacji
6 ul. Główna 61 Lokal wolny 53,55 m² 7 zł netto/m² Więcej informacji
7 ul. Kasprzaka 10 Lokal wolny 85,21 m² (w tym piwnica 34 m²) 12 zł netto/m² i 2,50 zł netto/m² piwnica Więcej informacji
8 ul. Wyszyńskiego 1 Lokal wolny 26,54 m² 10 zł netto/m² Więcej informacji
9 ul. Kasprzaka 10 Lokal zajęty 81,05 m² (w tym piwnica 13,30 m²) 10 zł netto/m² i 2,50 zł netto/m² piwnica
10 Aleja Józefa Piłsudskiego 34/652 Lokal zajęty 40,80 m² 12 zł netto/m²
11 Aleja Józefa Piłsudskiego 36D/604A Lokal zajęty 21,7 m² 12 zł netto/m²
12 Aleja Józefa Piłsudskiego 34/642A Lokal wolny 60,40 m² 12 zł netto/m² Więcej informacji
13 ul. Tadeusza Kościuszki 44/46 Lokal zajęty 12 m² 10 zł netto/m²
14 ul. Tysiąclecia 3 Lokal wolny 17,50 m² 5 zł netto/m² Więcej informacji
15 ul. Strzemieszycka 375 Lokal wolny 38 m² 7 zł netto/m² Więcej informacji
16 ul. III Powstania Śląskiego 4 Lokal zajęty 33,79 m² 9 zł netto/m²
17 ul. III Powstania Śląskiego 4 Lokal zajęty 135,59 m² 10 zł netto/m² i 2,50 zł netto/m² piwnica
18 Aleja Józefa Piłsudskiego 36/625A Lokal wolny 63,04 m² 12 zł netto/m² Więcej informacji
19 Aleja Józefa Piłsudskiego 34/633 Lokal zajęty 18,80 m² 10 zł netto/m²
20 ul. Wyszyńskiego 1 Lokal wolny 85,16 m² 10 zł netto/m² Więcej informacji
21 ul. Kasprzaka 6 Lokal zajęty 29,02 m² 10 zł netto/m²
22 ul. Mickiewicza 6 Lokal zajęty 104,62 m² 10 zł netto/m²
23 ul. Główna 61 Lokal wolny 53,55 m² 7 zł netto/m² Więcej informacji
24 ul. Strzemieszycka 375 Lokal wolny 20,10 m² 7 zł netto/m² Więcej informacji
25 ul. Tadeusza Kościuszki 36 Lokal zajęty 40,71 m² 15 zł netto/m²
26 Aleja Józefa Piłsudskiego 36/615A Lokal zajęty 45,84 m² 9zł netto/m²
27 3 Maja 22 Lokal zajęty 44,39 m² 10 zł netto/m²
28 Aleja Józefa Piłsudkiego 34/613 Lokal zajęty 33,50 m² 10 zł netto/m²
29 Aleja Józefa Piłsudkiego 34/648 Lokal zajęty 12,30 m² 10 zł netto/m²
30 3 Maja 22 Lokal zajęty 29,74 m² 6 zł netto/m²
31 Aleja Józefa Piłsudkiego 34/644 Lokal zajęty 19,80 m² 10 zł netto/m²
8 8

zakończone

Edycje

38 38

preferencyjnych

Lokali

33 33

Wyłonionych

Laureatów

16 16

Członków

Jury

Skip to content