Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Producent kawy kolejnym inwestorem w Tucznawie

Instanta, to nowy inwestor, który zdecydował się zainwestować na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dąbrowie Górniczej. Uruchomienie nowego zakładu produkującego kawę planowane jest do końca 2023 roku.

– Nasz inwestor, międzynarodowy producent kawy, Instanta rozwija skrzydła z KSSE. Przedsiębiorca działa już w Żorach, a teraz w drodze przetargu na sprzedaż działki, firma kupuje teren o powierzchni blisko 5,5 ha pod budowę nowego zakładu na terenie KSSE w Dąbrowie Górniczej w Tucznawie. Wartość inwestycji to 55 mln zł – informuje dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE).  

Instanta to pierwszy inwestor z branży spożywczej, który zbuduje swój zakład na terenie KSSE w Tucznawie. To najlepszy dowód na to, że zespół współpracujący z inwestorami oraz tereny inwestycyjne w Tucznawie są gotowe na każde wyzwanie, bez względu na branżę – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. 

Firma Instanta powstała w 2001 roku i dynamicznie się rozwija, utrzymując pozycję lidera rynku w Polsce. Instanta specjalizuje się w produkcji kawy pod markami swoich klientów. Dostarcza produkty do dużych sieci handlowych, ich odbiorcami są głównie importerzy, dystrybutorzy oraz firmy cateringowe z całego świata.  

Kawa jest tym, czym żyjemy, fascynuje nas, a naszym priorytetem jest utrzymanie najwyższych standardów jakości produkcji. Nowa inwestycja pozwoli nam jeszcze bardziej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oraz na zdobywanie przewagi konkurencyjnej na nowych rynkach – podkreśla Miron Teda, dyrektor techniczny Instanta.  – Dzięki współpracy z KSSE realizacja inwestycji jest możliwa na atrakcyjnych warunkach – dodaje.  

W ramach nowej inwestycji na terenie KSSE w Tucznawie firma zainwestuje 55 mln zł w budowę zakładu produkującego kawę, który będzie miejscem pracy dla 50 pracowników. – Jesteśmy pasjonatami tego, co robimy na każdym etapie procesu. Ciągle się rozwijamy, dążąc do realizacji własnych marzeń i celów. Posiadamy zespół doświadczonych i zaangażowanych pracowników, specjalistów w branży kawowej. Jesteśmy zgranym i skutecznym zespołem, nastawionym na podejmowanie nowych wyzwań – zaznacza dyrektor Miron Teda


W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. (KSSE) – złożonej z centrali w Katowicach oraz podstref: gliwickiej, jastrzębsko-żorskiej, tyskiej i sosnowiecko-dąbrowskiej – działa aktualnie ok. 450 przedsiębiorstw (w tym mały i wielki biznes, firmy globalne i rodzinne), które łącznie zainwestowały 42 mld zł i stworzyły ponad 80 tys. miejsc pracy. KSSE to według Financial Times w ostatnich latach najlepsza strefa w Polsce, Europie i nr 2 na świecie. Wyróżniana tytułem „Wysoko Rekomendowana” w kategorii Najlepsza SSE dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Europie. KSSE zdobyła aż 5 nagród w najnowszym raporcie fDi Intelligence – Global Free Zones Rankings 2020. Międzynarodowe jury wyróżniło Katowicką SSE w kategoriach: rozwój infrastruktury, nowe inwestycje, rozwój umiejętności, inteligentne strategie, czy doskonała baza talentów.

Skip to content