Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl
Image Alt

Model biznesowy dla Dąbrowy

Invest in DG

O projekcie

Konkurs Model Biznesowy dla Dąbrowy ma na celu wspieranie przedsiębiorczości na terenie Dąbrowy Górniczej oraz rozwoju nowo powstałych działalności gospodarczych. Jego atrakcyjność podnosi możliwość konsultacji z mentorami z dziedziny biznesu oraz atrakcyjne nagrody. Uczestnikami Konkursu mogą być osoby fizyczne do tej pory nie prowadzące działalności gospodarczej lub takie, które prowadzą w Dąbrowie Górniczej jednoosobową działalność gospodarczą nie dłużej niż 60 miesięcy. Kluczowym wymogiem jest docelowe prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Dąbrowy Górniczej.

Koncepcja

Pomysł na biznes

Konkurs

Zgłoszenie udziału w konkursie

Nagrody

Gala finałowa oraz cenne nagrody

II edycja Konkursu - pobierz pakiet dokumentów

Zasady konkursu

Konkurs składa się z dwóch etapów:
1. Obowiązkowe szkolenie online z zakresu tworzenia modeli biznesowych oraz wysłanie zgłoszenia z własnym modelem biznesowym – istnieje możliwość wcześniejszych konsultacji biznesowych w DIP.

Zgłoszenie należy wysłać w terminie do 4 października 2021 r. Wyniki pierwszego etapu Konkursu, wybór finalistów (uczestnicy II etapu) zostaną opublikowane w terminie do 15 października 2021 r.

2. Finaliści konkursu w terminie od 2 listopada 2021 r. do 12 listopada 2021 r. zobowiązani będą do odbycia warsztatów z pitchowania organizowanych przez DIP.  Etap drugi polega na prezentacji własnego Modelu Biznesowego przez Uczestnika przed publicznością na uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 18 listopada 2021 r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Pula nagród przekracza 45 000 pln!

Jury Konkursu

Jury Konkursu Model Biznesowy dla Dąbrowy :

Organizator wkrótce ogłosi skład Jury!

Finał I edycji konkursu

5 grudnia, podczas uroczystej gali w Pałacu Kultury Zagłębia, rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”.

  • Pierwsza nagroda przypadła Marcie Holi, która zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu. Ma to być miejsce, gdzie świadczone będą usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia.
  • Drugie miejsce zajęła Ewa Oszek, która zamierza zająć się organizacją kursów MBSR (MindfulnessBasedStressReduction). To specjalne zajęcia, pomagające redukować stres, który swoje źródła ma m.in. w napiętych sytuacjach zawodowych.
  • Na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Worożański, planujący wynajmować fotolustra, czyli urządzenia do robienia zdjęć z możliwością użycia efektów specjalnych i dodatków dekoracyjnych. Wykorzystywane mogą być m.in. na weselach i firmowych imprezach integracyjnych. Ten projekt najbardziej przypadł do gustu uczestnikom gali, którzy przyznali mu nagrodę publiczności.

Finaliści w czasie gali zaprezentowali jurorom i publiczności własne modele biznesu. Odpowiadali także na pytania jury oraz widzów, dotyczące m.in. finansowych i merytorycznych szczegółów przedsięwzięć, sposobów funkcjonowania na rynku, zdobywania przewagi nad konkurencją, a także planów rozwoju.

 

Autorka zwycięskiego projektu otrzymała 15 tys. zł, ufundowane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Nagrody za drugie i trzecie miejsca to 5 tys. zł, ufundowane przez Dąbrowskie Wodociągi i PKO Bank Polski. Fundatorem nagrody publiczności, wynoszącej 5 tys. zł, był prezydent Dąbrowy Górniczej. Uczestnicy otrzymali też nagrody dodatkowe, m.in. kursy językowe, studia podyplomowe i obsługę księgową. W trakcie gali wystąpił Dawid „Ukeboy” Jędrusik, młody dąbrowianin, który ma za sobą m.in. udział w programie „Mam talent”.

Kluczowe kryteria konkursu

Kryteria
Kreatywność i innowcyjność 0
Oryginalność pomysłu 0
Urynkowienie i realność 0
Skip to content