Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl
Image Alt

Model biznesowy dla Dąbrowy

Invest in DG

O projekcie

Konkurs Model Biznesowy dla Dąbrowy ma na celu wspieranie przedsiębiorczości na terenie Dąbrowy Górniczej oraz rozwoju nowo powstałych działalności gospodarczych. Jego atrakcyjność podnosi możliwość konsultacji z mentorami z dziedziny biznesu oraz atrakcyjne nagrody. Uczestnikami Konkursu mogą być osoby fizyczne do tej pory nie prowadzące działalności gospodarczej lub takie, które prowadzą w Dąbrowie Górniczej jednoosobową działalność gospodarczą nie dłużej niż 60 miesięcy. Kluczowym wymogiem jest docelowe prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Dąbrowy Górniczej.

Koncepcja

Pomysł na biznes

Konkurs

Zgłoszenie udziału w konkursie

Nagrody

Gala finałowa oraz cenne nagrody

Finał II edycji konkursu na Model Biznesowy dla Dąbrowy

18 listopada podczas gali w Pałacu Kultury Zagłębia, rozdano nagrody II Edycji Konkursu na Model Biznesowy dla Dąbrowy

  • I nagroda, oraz Nagroda Publiczności powędrowały do Igora Woźnicy, który zajmuje się produkcją mebli i szeroko pojętych akcesoriów dekoracyjnych, zgodnych z obecnymi trendami w europejskim designie. W stałej ofercie są produkty takie jak: stoliki kawowe, konsole, regały, wieszaki ścienne, kwietniki, fotele.
  • II miejsce zajęła Anna Pławecka projekt, którego główną działalnością będzie sprzedaż produktów: wina włoskiego oraz usług: kursów wiedzy o winie, degustacji komentowanych, warsztatów, szkoleń specjalistycznych z wiedzy o winie i metod jego produkcji, wsparciu w organizowaniu wycieczek do Włoch.
  • Na III miejscu uplasował się Szymon Skubiszewski, który świadczy usługi serwisowania i napraw sprzętu rowerowego. Jest to pierwszy samodzielny serwis rowerowy w regionie. Do zakresu usług należy między innymi: przegląd podstawowy, przegląd kompleksowy, serwis napędu oraz sprzedaż i montaż akcesoriów rowerowych. Cel przedsięwzięcia stanowi stworzenia miejsca przyjaznego dla klienta.

Finaliści w czasie gali zaprezentowali Jurorom i publiczności własne modele biznesowe. Odpowiadali także na pytania Jury oraz widzów, dotyczące m.in. finansowych i merytorycznych szczegółów przedsięwzięć, sposobów funkcjonowania na rynku, zdobywania przewagi nad konkurencją a także planów rozwoju.

 

Autor zwycięskiego projektu otrzymał 15 tys. zł, ufundowane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Nagroda za drugie miejsce to 10 tys. zł, ufundowane przez Zagłębiowską Izbę Gospodarczą, natomiast za trzecie miejsce nagroda  5 tys. zł ufundowana przez PKO Bank Polski S.A. Fundatorem nagrody publiczności, wynoszącej 5 tys. zł, był prezydent Dąbrowy Górniczej. Uczestnicy otrzymali również nagrody dodatkowe, m.in. kursy językowe, obsługę marketingową oraz tablet. W trakcie gali wystąpił Jakub August.

Wyniki I etapu konkursu Model biznesowy dla Dąbrowy

Z ogromną przyjemnością pragniemy ogłosić wyniki I etapu konkursu Model biznesowy dla Dąbrowy!
Na konkurs wpłynęło w tej edycji aż 13 wniosków.
Wszystkie osoby spełniły warunki formalne konkursu.
W dniu 14 października 2021 roku nad wnioskami obradowało Jury w składzie:
Przewodnicząca Jury – Ewa Fudali-Bondel – pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rozwoju gospodarczego,
Członek Jury- Mateusz Maik – ekspert Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Członek Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru,
Członek Jury- Michał Kucharski – ekspert Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Członek Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru,
Członek Jury – Katarzyna Pawłowska – manager Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości
Do II etapu konkursu Model biznesowy dla Dąbrowy przeszli:
✅ BARTOSZ DRÓŻDŻ – MEVIS – WYNAJEM SPRZĘTU BHP W TYM DETEKTORÓW GAZU / APARATÓW ODDECHOWYCH
✅KAROLINA GRUDNIAK – MILOUSIO – PRODUCENT JEDWABNYCH DODATKÓW DO WŁOSÓW
✅SZYMON SKUBISZEWSKI – SERWIS ROWEROWY
✅IGOR WOŹNICA – PROFIGO – PRODUCENT MEBLI I AKCESORIÓW DEKORACYJNYCH
✅ANNA PŁAWECKA – SPRZEDAŻ WINA ORAZ SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE Z WIEDZY O WINIE / ORGANIZACJA WYCIECZEK DO WŁOCH
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym osobom!!!!
Finaliści konkursu w terminie od 2 listopada 2021 r. do 12 listopada 2021 r. zobowiązani będą do odbycia warsztatów z pitchowania organizowanych przez DIP.
Etap drugi polega na prezentacji własnego Modelu Biznesowego przez Uczestnika przed publicznością na uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 18 listopada 2021 r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

II edycja Konkursu - pobierz pakiet dokumentów

Zasady konkursu

Konkurs składa się z dwóch etapów:
1. Obowiązkowe szkolenie online z zakresu tworzenia modeli biznesowych oraz wysłanie zgłoszenia z własnym modelem biznesowym – istnieje możliwość wcześniejszych konsultacji biznesowych w DIP.

Zgłoszenie należy wysłać w terminie do 4 października 2021 r. Wyniki pierwszego etapu Konkursu, wybór finalistów (uczestnicy II etapu) zostaną opublikowane w terminie do 15 października 2021 r.

2. Finaliści konkursu w terminie od 2 listopada 2021 r. do 12 listopada 2021 r. zobowiązani będą do odbycia warsztatów z pitchowania organizowanych przez DIP.  Etap drugi polega na prezentacji własnego Modelu Biznesowego przez Uczestnika przed publicznością na uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 18 listopada 2021 r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Pula nagród przekracza 45 000 pln!

Jury Konkursu

Finał I edycji konkursu

5 grudnia, podczas uroczystej gali w Pałacu Kultury Zagłębia, rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”.

  • Pierwsza nagroda przypadła Marcie Holi, która zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu. Ma to być miejsce, gdzie świadczone będą usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia.
  • Drugie miejsce zajęła Ewa Oszek, która zamierza zająć się organizacją kursów MBSR (MindfulnessBasedStressReduction). To specjalne zajęcia, pomagające redukować stres, który swoje źródła ma m.in. w napiętych sytuacjach zawodowych.
  • Na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Worożański, planujący wynajmować fotolustra, czyli urządzenia do robienia zdjęć z możliwością użycia efektów specjalnych i dodatków dekoracyjnych. Wykorzystywane mogą być m.in. na weselach i firmowych imprezach integracyjnych. Ten projekt najbardziej przypadł do gustu uczestnikom gali, którzy przyznali mu nagrodę publiczności.

Finaliści w czasie gali zaprezentowali jurorom i publiczności własne modele biznesu. Odpowiadali także na pytania jury oraz widzów, dotyczące m.in. finansowych i merytorycznych szczegółów przedsięwzięć, sposobów funkcjonowania na rynku, zdobywania przewagi nad konkurencją, a także planów rozwoju.

 

Autorka zwycięskiego projektu otrzymała 15 tys. zł, ufundowane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Nagrody za drugie i trzecie miejsca to 5 tys. zł, ufundowane przez Dąbrowskie Wodociągi i PKO Bank Polski. Fundatorem nagrody publiczności, wynoszącej 5 tys. zł, był prezydent Dąbrowy Górniczej. Uczestnicy otrzymali też nagrody dodatkowe, m.in. kursy językowe, studia podyplomowe i obsługę księgową. W trakcie gali wystąpił Dawid „Ukeboy” Jędrusik, młody dąbrowianin, który ma za sobą m.in. udział w programie „Mam talent”.

Kluczowe kryteria konkursu

Kryteria
Kreatywność i innowcyjność 0
Oryginalność pomysłu 0
Urynkowienie i realność 0

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.

Skip to content