Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Nagrody Adamieckiego powędrowały do lokalnych przedsiębiorców

W czwartek rozstrzygnięto szóstą edycję Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. O tytuł ubiegało się 12 firm.

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo zwyciężył salon urody ESSE, a wyróżnienie trafiło do szkoły językowej British School. W kategorii małe przedsiębiorstwo zwycięzcą został Drim sp. z o. o. W kategorii średnich przedsiębiorstw statuetkę otrzymał Pegas Engineering sp. z o.o., a wyróżnienie Klub Sportowy Centrum sp. z o. o. Nagroda Specjalna im. Karola Adamieckiego powędrowała do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego to propozycja dla firm innowacyjnych i przyczyniających się do gospodarczego rozwoju miasta, przykładających jednocześnie wagę do wartości etycznych i społecznych. O tytuł mogły ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

  • mają siedzibę albo prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej;
  • funkcjonują na rynku minimum 5 lat;
  • w ciągu ostatnich 3 lat wdrożyły nowatorskie rozwiązania, innowacje (produktowe, procesowe, marketingowe bądź organizacyjne) lub działania wyróżniające przedsiębiorstwo na tle konkurencji w regionie;
  • przestrzegają zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji;
  • inwestują w rozwój pracowników;
  • współpracują z instytucjami edukacyjnymi, samorządowymi czy biznesowymi.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego w tym roku miał już szóstą odsłonę. Głównym organizatorem wydarzenia było miasto, a partnerami Akademia WSB, Regionalna Izba Gospodarcza i Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy, prawo posługiwania się tytułem „Laureat Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego”, mogą liczyć również na wsparcie promocyjne ze strony organizatorów oraz partnerów.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Fabryce Pełnej Życia, podczas „Business Meet Up” – wydarzenia dla przedsiębiorców, w którego trakcie zorganizowano szkolenia, warsztaty, dyskusje i prezentacje.

Karol Adamiecki, patron konkursu, urodził się w 1866 r. w Dąbrowie Górniczej. Jest jednym z twórców nauki o organizacji i kierowaniu. Sformułowane przez niego prawa harmonii doboru, harmonii działania organów pracy zbiorowej oraz optymalnej produkcji stały się – obok praw podziału pracy i koncentracji – fundamentami nauki organizacji i kierownictwa.

Skip to content