Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

15 września dowiemy się, do kogo trafi Nagroda Gospodarcza im. Adamieckiego

12 dąbrowskich firm walczy o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. Laureatów poznamy w połowie września, podczas wydarzenia Business Meet Up. Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego, który w tym roku ma już siódma odsłonę, jest propozycją dla firm innowacyjnych i przyczyniających się do gospodarczego rozwoju miasta, przykładających jednocześnie wagę do wartości etycznych i społecznych.

Do konkursu mogły przystąpić mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

  • mają siedzibę albo prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej;
  • funkcjonują na rynku minimum 5 lat;
  • w ciągu ostatnich 3 lat wdrożyły nowatorskie rozwiązania, innowacje (produktowe, procesowe, marketingowe bądź organizacyjne) lub działania wyróżniające przedsiębiorstwo na tle konkurencji w regionie;
  • przestrzegają zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji;
  • inwestują w rozwój pracowników;
  • współpracują z instytucjami edukacyjnymi, samorządowymi czy biznesowymi.

Karol Adamiecki, patron konkursu, urodził się 18 marca 1866 r. w Dąbrowie Górniczej. Jest jednym z twórców nauki o organizacji i kierowaniu. Sformułowane przez niego prawa harmonii doboru, harmonii działania organów pracy zbiorowej oraz optymalnej produkcji stały się – obok praw podziału pracy i koncentracji – fundamentami nauki organizacji i kierownictwa.

Głównym organizatorem konkursu jest miasto, a partnerami Zagłębiowska Izba Gospodarcza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, a także Akademia WSB. Zwycięzcy otrzymają okolicznościowe statuetki i dyplomy, prawo posługiwania się tytułem „Laureat Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego”, a także wsparcie promocyjne ze strony organizatorów oraz partnerów.

Laureatów poznamy w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się 15 września podczas wydarzenia Business Meet Up w Fabryce Pełnej Życia.

Business Meet Up to szereg paneli dyskusyjnych i warsztatów, a także niepowtarzalna okazja, żeby nawiązać relacje z potencjalnymi klientami i kontrahentami. Jego organizatorem jest Zagłębiowska Izba Gospodarcza. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: W DOBRYCH RELACJACH. Jak tłumaczą organizatorzy, relacje to klucz do sukcesu, bo zarówno w życiu jak i w biznesie nie osiągnie się go w pojedynkę.

Business Meet Up to wydarzenie dla wszystkich, którzy:

  • prowadzą biznes i szukają nowych kontaktów i inspiracji
  • chcą się rozwijać i czerpać wiedzę od biznesowych praktyków
  • mają innowacyjny pomysł na firmę i chcą znaleźć partnerów do jej rozwoju
  • dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem własnej firmy i szukają odpowiedzi na nurtujące pytania

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja. Wkrótce zaprezentowany zostanie szczegółowy program.

W zeszłym roku BMU przyciągnął ponad 500 uczestników, którzy wysłuchali 22 prelegentów i wzięli udział w 14 inspirujących warsztatach i wystąpieniach.

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Skip to content