Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Logo Europejskiego Kongresu Gospodarczego

12. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego za nami

Przez 3 ostatnie dni katowickie Międzynarodowe Centrum Kongresowe gościło przedstawicieli świata biznesu, administracji i mediów podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Kolejna, 12. już edycja, tego wydarzenia była platformą do wymiany doświadczeń różnych środowisk, poznania najnowszych trendów gospodarczych oraz nawiązywania kontaktów.

Tegoroczna edycja EKG stanęła pod znakiem epidemii koronawirusa, która bezsprzecznie odcisnęła piętno nie tylko na podejmowanych w czasie kongresu tematów, ale również na jego formę i organizację. Wydarzenie miało charakter hybrydowy – tradycyjne wydarzenia kongresowe wspomagane były rozwiązaniami teleinformatycznymi takimi jak transmisja sesji i paneli online.

Wpływ pandemii na gospodarkę, inwestycje i kondycję biznesy był także jednym z przewodnich tematów podejmowanych w licznych sesjach i spotkaniach. Jednakże nie był to jedyny podejmowany temat.

W środę, 2 września br., odbyła się sesja poświęcona inwestycjom zagranicznym w Polsce, której uczestnicy starali się ocenić ostatnie 30 lat tego typu inwestycji w naszym kraju i dyskutowali nad szansami i zagrożeniami, które pojawiły się w tym obszarze w ostatnim czasie. Wśród zaproszonych do udziału w panelu gości znalazł się prezydent Dąbrowy Górniczej pan Marcin Bazylak, który podkreślił m.in. rolę, jaką odgrywa współpraca oraz wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom inwestorów przez samorządy. Retransmisja sesji dostępna jest poniżej:

Przez 3 dni wydarzenia dla wszystkich uczestników Kongresu dostępne były także stoiska prezentujące regiony, miasta, firmy, projekty i instytucje. W tym roku uczestnicy mogli poznać m.in. nasz dąbrowski modelowy projekt rewitalizacyjny – Fabrykę Pełną Życia. Sprawiedliwa transformacja i rewitalizacja obszarów przemysłowych i poprzemysłowych było tematem sesji, która odbyła się 2. dnia wydarzenia. Podczas sesji prezes zarządu Fabryka Pełna Życia Sp. z o.o. pan Wojciech Czyżewski opowiedział o tym projekcie i przedstawił doświadczenia  z przeprowadzonych na szeroką skalę konsultacji społecznych, które poprzedziły wypracowanie formuły nowego centrum naszego miasta:

Miasto Dąbrowa Górnicza była jednym z parterów tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Skip to content