Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

GTX Hanex Plastic

GTX Hanex Plastic

Firma GTX Hanex Plastic została założona w Poznaniu, gdzie jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczęła produkcję butelek PET metodą wtrysku z rozdmuchem. Od rozpoczęcia działalności Hanex nastawiony był na produkcję i dystrybucję najnowocześniejszych rozwiązań opakowaniowych z polimeru PET, w tamtym okresie były to preformy i butelki do wód i napojów gazowanych.

W 1998 roku, GTX Hanex Plastic jako pierwszy producent w Polsce uruchomił produkcję trójwarstwowej, folii termoformowalnej PET z udziałem materiałów recyklowanych. Prężny rozwój doprowadził do otwarcia oddziałów w Muszynie i Sokółce. W latach 2004 i 2005 roku nastąpiła centralizacja produkcji w jednej fabryce w Dąbrowie Górniczej oraz dalszy szybki rozwój. Dzięki temu firma dysponuje trzema współdziałającymi działami, które służą do produkcji Opakowań i materiałów opakowaniowych. Obecnie w ofercie Hanex znaleźć można preformy, butelki oraz folie sztywne PET.

Wiedza i wieloletnie doświadczenie oraz stosowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań sprawiły, że z czasem Hanex stał się niekwestionowanym liderem na rynku opakowań PET w Polsce i jest nim do dziś. Oczekiwania i potrzeby Odbiorców w zakresie opakowań wyznaczają drogę, wskazują kierunki oraz skłaniają do stosowania najlepszych technologii w zakresie przetwórstwa tworzyw PET i ich dodatków.

Produkcja preform PET jest jednym z wiodących obszarów działalności Hanexu. Firma oferuje swym klientom szeroką gamę preform PET, które dzięki nowoczesnym, często opatentowanym rozwiązaniom, pozwalają na uzyskanie butelek o najniższych masach na polskim rynku. Preformy mogą być barwione na dowolny odcień, również kolory srebrny czy złoty. Istnieje też możliwość zastosowania dodatków barierowych aktywnych i pasywnych na tlen, CO2, UV czy „blowing additive”. Na życzenie klienta niezwykle precyzyjnie dozujemy najwyższej jakości regranulat PET do kontaktu z żywnością, co umożliwia otrzymywanie preform przyjaznych środowisku a także zredukować koszty opakowań. Spółka stale pracuje nad wdrażaniem rozwiązań, pozwalających zmniejszyć masę opakowań, nie zmieniając przy tym ich walorów użytkowych. Hanex stale inwestuje w badania, mające na celu wdrożenie innowacyjnych i bezpiecznych dla Konsumentów i środowiska Opakowań PET.

Długoletnie doświadczenie i współpraca z wiodącymi Odbiorcami pozwoliła Hanexowi na produkcję lekkich, nowoczesnych, estetycznych, a przede wszystkim bezpiecznych w użytkowaniu butelek. Zastosowane mogą być w branży spożywczej, kosmetycznej, chemii gospodarstwa domowego i wielu innych obszarach konsumenckich. Butelki są bardzo cenione na rynku, ponieważ już w fazie projektu ścisła współpraca z Odbiorcą, pozwala na uzyskanie wyjątkowych, idealnie dostosowanych do potrzeb klienta opakowań PET. Odbiorcom, z którymi długo i efektywnie współpracujemy oddajemy do dyspozycji naszą wiedzę i doświadczenie, wspieramy ich technicznie i technologicznie.

Jednym ze „sztandarowych” produktów Hanexu są folie PET. Wszystkie są termoformowalne, trójwarstwowe, a także ekologiczne. Produkowane mogą być w 80 lub nawet w 100% z materiałów recyklowanych PET. Wytwarzana jest szeroka gama folii w zależności od ich przeznaczenia. Są to folie typu APET, RPET, GGG, GRG, GAG. Dostępne są również laminaty PET/PE, PET/PE „peel”, PET/EVOH/PE, a także aktywne folie barierowe PET/PE. Hanex posiada w ofercie też folie specjalne G-PET, do sterylizacji irradiacyjnej i promieniami gamma, których zastosowanie ceni sobie branża medyczna. Wszystkie folie mogą być barwione w szerokiej gamie kolorów. Standardowo produkowane są one jako bezbarwne folie PET z połyskiem. Spośród folii kolorowych powodzeniem cieszy się barwienie w kolorach czerni, bieli i brązu. Wszystkie folie są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Opracowane zostały także folie lekkie, tj. spieniony PET lub PET/PE. Jedną z ciekawszych rozwiązań Hanexu są folie „metallic look”, które konkurują w zakresie estetyki z foliami metalizowanymi, natomiast są dużo bardziej przyjazne środowisku. Doskonale nadają się do termoformowania, nie występują w nich pęknięcia warstwy metalizowanej. Możliwe jest także zastosowanie w nich dodatków metalicznych o kolorze: złotym, srebrnym lub dodatkami „brokatowymi”, co wpływa na poprawę estetyki produktu.

Firma kładzie duży nacisk na działania proekologiczne poprzez stosowanie technologii nisko energetycznych takich jak energooszczędne maszyny Husky HPP oraz poprzez wykorzystanie materiałów recyklowanych do produkcji, a także zgodne z zasadami ekologii przetwarzanie wszystkich materiałów odpadowych firmy. GTX Hanex Platic jako pierwszy w Polsce uruchomił własną linię recyklingu opakowań i rozpoczął kompleksowe zagospodarowywanie odpadów typu PET oraz wytwarzanie na ich bazie wyrobów o charakterze rynkowym.

Działanie proinnowacyjne firmy potwierdza nie tylko kilkadziesiąt patentów, nagród biznesowych i branżowych, ale przede wszystkim zaufanie i wieloletnia współpraca z liderami rynku oraz największymi polskimi i międzynarodowymi firmami. GTX Hanex Plastic kładzie ogromny nacisk na jakość i bezpieczeństwo swoich produktów, czego dowodem są wdrożone i certyfikowane systemy zapewnienia jakości BRC IoP na poziomie A, ISO22000 oraz HACCP.

Do klientów Hanexu należą najwięksi producenci krajowi a także firmy o charakterze globalnym z branży napojowej, wodnej, mleczarskiej, chemicznej, spożywczej i technicznej. Obecnie firma zatrudnia ok. 250 osób, w tym ok. 200 osób w działach produkcji.

Wszystkie dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej spółki pod adresem:
www.hanex.com.pl

Informacje o projekcie

Kategoria:
Skip to content