Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

URSA Polska

URSA Polska

URSA Polska Sp. z o. o. (dawniej Pfleiderer Technika Izolacyjna Polska) z siedzibą w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach jest częścią hiszpańskiego koncernu URALITA specjalizującego się m.in. w produkcji i sprzedaży materiałów izolacyjnych. Jest jedną z wiodących, europejskich firm na rynku izolacji, a oferowane przez nią produkty: wełna szklana URSA, biała wełna szklana PureOne, polistyren ekstrudowany XPS czy panele URSA AIR do budowy kanałów wentylacyjnych, znajdują zastosowanie we wszelkich dziedzinach izolacji termicznej i akustycznej. Zakłady produkcyjne należące do Grupy Uralita zlokalizowane są w Hiszpanii, Francji, Belgii, Niemczech, Polsce, Słowenii i Rosji.

Zakład produkcyjny w Dąbrowie Górniczej produkuje rocznie ponad 30 tyś. ton mat i płyt izolacyjnych. Produkcja odbywa się z uwzględnieniem najwyższych standardów Zintegrowanego Systemu Zarządzania ISO 9001, 14001 i 18001. Wyroby z wełny mineralnej produkowane przez URSA mają znaczący, pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko naturalne. Przyczyniają się one m.in. do znacznego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz zużycia energii.

Praca w oparciu o najwyższe standardy przynosi potwierdzenie w wielu nagrodach i wyróżnieniach, których URSA jest laureatem. Liczne nagrody produktowe (Zielona Marka, Trophée de la Maison, Indoor Air Comfort Gold, Topbuilder i inne), nagrody Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej”, dwukrotnie osiągnięty wynik „1000 dni bez wypadku” – to tylko cześć dowodów na to, że URSA gwarantuje nie tylko światową jakość produktów, ale również wysokie standardy zatrudnienia.

Od początku działalności firma włącza się w lokalne inicjatywy o charakterze społeczno-charytatywnym. Podejmowane działania mają szeroki zasięg od sponsorowania Dni Dąbrowy Górniczej oraz Półmaratonu Dąbrowskiego po budowę placów zabaw dla dzieci. Dodatkowo firma stale współpracuje z działającym na terenie Dąbrowy Górniczej Warsztatem Terapii Zajęciowych „Otwarte Serca”, wspiera szkoły i przedszkola oraz przekazuje darowizny rzeczowe dla osób poszkodowanych w powodziach, pożarach oraz innych wypadkach losowych.

Wszystkie dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej spółki pod adresem:
www.ursa.pl

Informacje o projekcie

Kategoria:
Skip to content