Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Znamy laureatów IV edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego.

W środę 20 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia wręczono nagrody laureatom Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego.

Konkurs odbył się po raz czwarty. Skierowany był do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, wdrożyły w ciągu ostatnich 3 lat innowacje, a przy tym przestrzegały zasad etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach konkursu, nagrodzone mogą zostać również duże przedsiębiorstwa, działające na terenie miasta, które mają szczególny wkład w jego gospodarczy i społeczny rozwój.

Nagrodzeni i wyróżnieni w Konkursie o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego :

– w kategorii mikro przedsiębiorstwo :

Laureat:

Ogólnopolska Szkoła Językowa British School Oddział Dąbrowa Górnicza
Kluczową działalnością firmy jest prowadzenie kursów z języka angielskiego w sposób konwersacyjny oraz komunikacyjny.

Wyróżnienie:

VOSIMA LABORATORIUM, Izabela Boroń
Firma zajmuje się produkcją naturalnych wyrobów kosmetycznych do włosów.

w kategorii średnie przedsiębiorstwo

Laureat:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno –  Handlowe „Wader – Woźniak” Sp. z o.o.
Firma jest jednym z największych polskich producentów zabawek z tworzyw sztucznych. Rocznie z fabryki w Dąbrowie Górniczej „wyjeżdża” 6 mln zabawek, z czego połowa trafia na eksport do ponad 70 krajów.

– Nagroda Specjalna – duże przedsiębiorstwo

Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych „DAMEL” S.A.
DAMEL jest firmą specjalizującą się w produkcji i remontach maszyn elektrycznych.Obecnie jej podstawowym asortymentem są silniki elektryczne, mające zastosowanie w przemyśle wydobywczym, zwłaszcza w strefach zagrożenia wybuchem.

Nagrody i wyróżnienia, podczas uroczystej gali, wręczali Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, oraz Agnieszka Pasternak, przewodnicząca Rady Miejskiej. W jej trakcie wręczono również certyfikaty partnerom programu Karta Młodego Przedsiębiorcy. Jest to system ulg, zniżek i różnorodnych udogodnień, oferowanych przez wybrane firmy początkującym przedsiębiorcom.

Organizatorem konkursu było miasto Dąbrowa Górnicza, a partnerami merytorycznymi Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Skip to content