Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

„Lokal na start” po raz szósty. Właśnie ruszył nabór

Można zgłaszać się do kolejnej edycji programu „Lokal na start”. To propozycja, którą powinni zainteresować się dąbrowscy mikro i mali przedsiębiorcy.

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy, które w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

Tym razem w ofercie są miejsca w centrum, Gołonogu i Strzemieszycach. Przypadną przedsiębiorcom, którzy zaproponują najlepsze pomysły i plany na ich zagospodarowanie i prowadzenie działalności.

Powierzchnia dostępnych lokali wynosi od niespełna 19 do ponad 160 m kw. Ten największy może zostać podzielony i wynajęty w mniejszych częściach. Stawki czynszu za m2 wynoszą 6, 9 albo 10 zł. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł. Do kwot trzeba doliczyć podatek VAT. Opłaty na tym poziomie będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Lista lokali, regulamin i dokumenty związane z programem do pobrania na stronie www.inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start

Uczestnicy programu, którzy będą starać się o lokal, przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Oferty, na adres biuro@inkubator-dabrowa.pl, można składać do 23 maja, a laureatów poznamy na przełomie maja i czerwca. Dodatkowe informacje, dotyczące m.in. terminów obejrzenia dostępnych lokali, pod numerem 533 322 578. Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy skorzystają z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Konkursowe propozycje oceni jury, na czele którego stoi prezydent miasta. Zasiądą w nim też przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego.

Od pierwszej odsłony programu „Lokal na start” w 2019 r. na rynku funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez jego zwycięzców. W efekcie piątej edycji, która zakończyła się w grudniu zeszłego roku, na gospodarczej mapie miasta pojawiły się trzy nowe adresy.

Sebastian Przyłucki przy ul. Piłsudskiego 34/642A prowadzi firmę „Napompowany Świat”, która wykonuje dekoracje balonowe i sprzedaje artykuły dekoracyjne, girlandy, serpentyny, kartki okolicznościowe czy gadżety. To „zestaw obowiązkowy” na każdą imprezę.

Piotr Maruszak, pod nazwą „Blue Play”, przy ul. Głównej 61 zajmuje się sprzedażą gier, zabawek i akcesoriów dla dzieci, w części własnoręcznie robionych. Prowadzi też sklep internetowy, a lokal pozwala na sprzedaż stacjonarną i osobisty odbioru zamówień.

Adrian Kasica przy Piłsudskiego 34/648 umieści siedzibę firmy zajmującej się oprawą wydarzeń – wesel, jubileuszy albo imprez firmowych. Zaoferuje fotobudki, generator dymu czy automatycznego barmana – urządzenie wykonujące drinki. Lokal ma być miejscem, w który będzie można osobiście zobaczyć, jak wygląda i działa ten sprzęt.

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, a jego częścią jest właśnie „Lokal na start”. Pakiet obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Skip to content