Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Mecacontrol Polska Sp. z o o

Mecacontrol Polska Sp. z o o

Mecacontrol Polska należy do hiszpańskiej grupy Mecacontrol, specjalizującej się w projektowaniu oraz produkcji form wtryskowych, produkcji artykułów oraz komponentów z plastiku dla przemysłu motoryzacyjnego oraz artykułów gospodarstwa domowego. Pierwsza z fabryk Grupy Mecacontrol, Talleres Mecacontrol S.L., powstała w 1990 roku w Hiszpanii. Aktualnie Grupa posiada 5 zakładów w Hiszpanii i jeden w Polsce.

Mecacontrol Polska została założona w 2005 roku. Fabryka o powierzchni 5000m2 jest zlokalizowana na działce o powierzchni 2,2 ha w Katowickiej Strefy Ekonomicznej, w Dąbrowie Górniczej.

Lokalizacja w środowisku przemysłowym oraz dobrze rozwinięta infrastruktura były czynnikami determinującymi wybór położenia fabryki.

Mecacontrol Polska świadczy usługi o wysokiej jakości, posiadająca certyfikat ISO/TS 16949 2009, ISO 9001:2008 w „Produkcji elementów z plastiku dla przemysłu motoryzacyjnego”.

NASZE USŁUGI

 • wtrysk technologiczny plastiku
 • naprawa i modyfikacja form wtryskowych
 • produkcja i montaż części
 • doradztwo i wsparcie techniczne

PRODUKTY

 • części techniczne
 • pakowanie
 • części dla przemysłu motoryzacyjnego
 • części dla przemysły elektrotechnicznego i elektronicznego
 • części dla branży AGD
 • produkty połączone z metalem i gumą np. formowane bądź montowane
 • elementy posiadamy zróżnicowany i rozwinięty park maszynowy

Mecacontrol Polska Sp. z o.o. posiada rozbudowany oraz nowoczesny park maszynowy, który gwarantuje naszym Klientom szeroki wachlarz produktów o wysokiej jakości. Firma oferuje szybkie i zoptymalizowane pod kątem kosztów podejście do realizacji zleceń naszych Klientów, poczynając od etapu projektu, poprzez produkcję aż do montażu wyrobu finalnego.

Mecacontrol Polska oferuję swoim klientom szeroką gamę usług, począwszy od projektu i wytworzenia formy aż do wtrysku czy montażu produktów i komponentów, przede wszystkim dla branży motoryzacyjnej i AGD. Nasz własny dział zajmujący się projektowaniem i wytwórstwem form wtryskowych pozwala na dopasowanie produktów do wymagań i potrzeb klientów. Komponenty produkowane przez nas, służą do produkcji m.in. lusterek samochodowych, osłon amortyzatorów i silników, elementów karoserii, żelazek, pralek i lodówek.

Zajmujemy się również produkcją ekologicznych rur karbowanych z polietylenu (PE) dzięki współfinansowaniu projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-20013.

Kontakt:

Mecacontrol Polska Sp. z oo
ul. Koksownicza 34. 41-300 Dabrowa Górnicza
Tel. +48 32 764 17 50 / Fax +48 32 764 17 61
e-mail: info@mecacontrol.com

Wszystkie dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej spółki pod adresem:

www.mecacontrol.pl

 

Informacje o projekcie

Kategoria:
Skip to content