Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Termin składania wniosków wydłużony

Do 16 grudnia można składać wnioski w siódmej edycji konkursu „Lokal na start”. W jego ramach czekają miejsca na prowadzenie działalności gospodarczej. To, co je wyróżnia, to niska stawka najmu. Udział mogą wziąć przedsiębiorcy z krótkim stażem i planujący wejście w biznes.

Konkurs „Lokal na start” ma już siódmą osłonę. Nabór został przedłużony do 16 grudnia. Tym razem do wyboru są miejsca w centrum, w Strzemieszycach Wielkich, a także w Gołonogu. Łącznie to 16 pomieszczeń w 15 lokalizacjach. Warto wziąć je pod uwagę z myślą o urządzeniu biura, pracowni czy kawiarni.

Pierwszy raz w ofercie pojawiły się lokale w budynkach Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także na gołonoskim ryneczku. Przypadną przedsiębiorcom, którzy zaproponują najlepsze pomysły i plany na ich zagospodarowanie i prowadzenie w nich działalności.

Program jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy funkcjonujące w Dąbrowie Górniczej nie dłużej niż 5 lat. Konkurs jest również dla osób, które dopiero zamierzają rozpocząć działalność.

Powierzchnia dostępnych lokali wynosi od niespełna 12 do ponad 135 m kw. Stawki czynszu za m2 są na poziomie 5, 7, 9 albo 10 zł netto. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł netto. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Uczestnicy programu przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Oferty można składać do 16 grudnia, a laureatów powinniśmy poznać do końca roku. Dodatkowe informacje, dotyczące m.in. terminów obejrzenia dostępnych lokali, pod numerem 785 656 419 i na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start/. 

„Lokal na start” pierwszą edycję miał w 2019 r. Od tego czasu w mieście funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez jego uczestników.

Skip to content