Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Strefa żółta w całym kraju

Od 10 października w całym kraju obowiązywać będą obostrzenia, takie jak aktualnie w tzw. strefie żółtej.

Zgodnie z nowymi zasadami zapowiedzianymi przez premiera, m.in. w całej przestrzeni publicznej obowiązkowe będzie zakrywanie nosa i ust, ograniczenia obejmą wydarzenia sportowe, kulturalne, a także zgromadzenia.

Każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał – na żądanie policji lub straży gminnej – okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający m.in. całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne oraz niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo w głębokim.

Nowe zasady dotyczące całego kraju

 • Kongresy i targi – mogą odbywać się na otwartej przestrzeni przy obowiązkowym zasłanianiu nosa i ust. W przestrzeni zamkniętej – zajęta może być tylko połowa miejsc. W pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje też ograniczenie 1 osoba na 4 mkw.
 • Wydarzenia sportowe mogą odbywać się z udziałem 25 proc. publiczności. Dotyczy to stadionów, boisk, basenów, stadnin, stajni itp., siłowni, w klubów i centrów fitness, a także obozów sportowych. Osoby uczestniczące w wydarzeniach sportowych zobowiązane są do zakrywania ust i nosa, a także dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z obiektu. Musi być prowadzona weryfikacja liczby osób, dezynfekcja szatni itp.
 • Imprezy kulturalne mogą obywać się wyłącznie z udziałem 25 proc. publiczności. Podczas imprez kulturalnych w otwartej przestrzeni obowiązuje limit 100 osób oraz 1,5-metrowy dystans między uczestnikami.
 • W restauracjach i ogródkach obowiązuje dystans – 1 osoba ma 4 mkw. Klienci muszą też zakrywać nos i usta do czasu zajęcia miejsca przy stoliku, obsługa zaś przez cały czas.
 • Baseny i aquaparki – obowiązuje ograniczenie do 75 proc. obłożenia.
 • Wesołe miasteczka, parki rozrywki i rekreacji – jednoczesna liczba osób korzystających z tych miejsc nie może być większa niż 1 osoba na 10 mkw.
 • Siłownie i kluby fitness – obowiązuje ograniczenie – 1 osoba na 7 mkw.
 • Kina – obowiązuje ograniczenie zapełnienia do 25 proc. publiczności, jest obowiązek zachowania 1,5 odstępu oraz zasłaniania ust i nosa.
 • Sanatoria – zasady pobytu się nie zmieniły – warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Tak samo leczenie uzdrowiskowe, leczenie sanatoryjne dzieci.
 • Udział w zgromadzeniach możliwy jest tylko pod warunkiem, że liczba uczestników nie przekroczy 150 osób, wszyscy zachowują 1,5-metrowy dystans oraz zakrywają usta i nos.
 • Kościoły – Jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele,  jest obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Jeśli odbywa się na zewnątrz, to trzeba zachować 1,5 m odległości między osobami lub zakrywać usta i nos (z wyłączeniem osób sprawujących kult).
 • Wesela i uroczystości rodzinneod 17 października obowiązywać będzie ograniczenie liczby uczestników do 75 osób, nie licząc obsługi. Na tego typu imprezach nie obowiązuje zasłanianie nosa i ust, choć jest zalecane.
 • Inne imprezy i spotkania (niezależnie od ich rodzaju) wprowadzono ograniczenie do 100 osób, z wyjątkiem obsługi. Jest też obowiązek zakrywania ust i nosa
 • Transport zbiorowy – obowiązek zakrywania ust i nosa. Można przewozić tyle osób, ile wynosi: 100% liczby miejsc siedzących albo 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.
 • Noszenie masek (zasłanianie nosa i ust) wszędzie w przestrzeni publicznej.
 • Podczas zakupów obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust oraz noszenie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekowanie rąk.
 • Dyskoteki i kluby nocne – obowiązuje całkowity zakaz działania.
 • Salony kosmetyczne, fryzjerskie i studia tatuażu – w miejscu prowadzenia takiej działalności może przebywać wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

Więcej informacji o działaniach w trakcie epidemii koronawirusa, na rządowej stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus

Skip to content