Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Spotkanie nowego przemysłu, technologii i biznesu w Katowicach. Trwa rejestracja na Nowy Przemysł Expo!

Prezentacje kreatywnych, odważnych firm skutecznie konkurujących ze światową czołówką, praktyczne spotkania, debaty, dyskusje i warsztaty – wszystko to obejmuje agenda wydarzenia Nowy Przemysł Expo (26-28 września 2018 r.) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W ramach imprezy odbędzie się konferencja podsumowująca V edycję projektu „Dąbrowa Górnicza – kierunek inwestycje. Inwestycje automotive – kierunek Dąbrowa Górnicza”. Rejestracja dla uczestników jest już otwarta.

Nowy Przemysł Expo to cykl dyskusji, spotkań́, prezentacji i pokazów z udziałem decydentów gospodarczych, menedżerów największych firm przemysłowych, ludzi nauki współpracujących z przemysłem i twórców startupów. Między 26 a 28 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się kilkadziesiąt debat tematycznych z udziałem kilkuset prelegentów, warsztaty, konsultacje, pokazy technologii i targi oraz wydarzenia towarzyszące dedykowane sektorowi energii, górnictwu węgla kamiennego i nowym technologiom.

Jednym z wiodących obszarów tematycznych Nowego Przemysłu Expo będzie sektor branży automotive. W ramach Ścieżki Automotive zaplanowanej na drugi dzień wydarzenia (27 września br.), odbędzie się konferencja podsumowująca V edycję projektu „Dąbrowa Górnicza – kierunek inwestycje. Inwestycje automotive – kierunek Dąbrowa Górnicza”. Eksperci podejmą temat inwestowania w nowych warunkach na przykładzie Dąbrowy Górniczej w aspekcie ekosystemu biznesowego dla automotive. Uczestnicy debaty poszukają także odpowiedzi na pytania: Co zmieniła ustawa o wspieraniu nowych inwestycji? Jak w nowych warunkach realizować projekty automotive? Jaka będzie przyszłość branży motoryzacyjnej nie tylko w regionie, ale także w kraju? Na praktycznych przykładach omówią możliwości inwestycyjne w gminach. Konferencja oprócz panelu dyskusyjnych, wypełniona będzie inspirującymi prezentacjami. Wiedzą i doświadczeniem podzielą się m.in.: Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB, Yasukazu Hijikata, prezes zarządu w NGK Ceramics Polska, Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej, Mateusz Rykała, wiceprezes zarządu kierujący podstrefą sosnowiecko-dąbrowską, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dyskusję poprowadzi Paweł Tynel, partner w dziale doradztwa podatkowego, lider Grupy Zarządzania Innowacjami w EY.

W kolejnej części dnia zaplanowano także panel pt.: Automotive – efektywna współpraca, podczas której omówione zostaną przykłady dobrych praktyk współpracy w branży automotive, rozwoju polskich firm w zakresie wdrażania idei Przemysłu 4.0, a także gotowość sektora automotive wobec nowych trendów w motoryzacji, rolę klastrów i stowarzyszeń branżowych w dostępie do wiedzy
i technologii, w reagowaniu na zmiany na rynku.

Nowy Przemysł Expo to platforma dla uznanych specjalistów w dziedzinie motoryzacji, rozwoju i nauki, jak również dla doświadczonych inżynierów. W panelu pt.: Przemysł 4.0 w branży motoryzacyjnej, przedstawią oni swoje wyniki w zakresie wdrażania innowacji i technologii idei Przemysłu 4.0. w produkcji motoryzacyjnej. Poszukają odpowiedzi jak digitalizacja i Internet rzeczy (IoT) zmienią produkcję pojazdów, nie zabraknie tematów związanych z elektromobilnością.

Udział w wydarzeniu Nowy Przemysł Expo potwierdzili m.in.: Jerzy Buzek, przewodniczący Komitetu Przemysłu, Badań i Energii w Parlamencie Europejskim, Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląska, Janusz Michałek prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie: Carlos Moedas, komisarz ds. badań, nauki i innowacji
w Komisji Europejskiej.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: www.npexpo.pl

Skip to content