Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Przedsiębiorcy dowiedzą się, jak zrobić dobry film promocyjny

25 kwietnia odbędzie się kolejne szkolenie z cyklu „Akademia Marketingu”. Tym razem poświęcone będzie promocyjnym produkcjom video.

Bezpłatne szkolenie „Jak nie zepsuć wideło, czyli zrób sobie film promujący Twoją markę” to propozycja dla przedsiębiorców, którzy w swoich działaniach marketingowych chcą wykorzystywać filmy. Poprowadzi je Aleksander Kozłowski, właściciel studia Przedmarańcza. Szkolenie odbędzie się 25 kwietnia, w godz.17-20, w siedzibie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości (ul. 3-go Maja 22). Zapisy na stronie app.evenea.pl/event/jakniezepsucwidelo Liczba miejsc ograniczona.

Podczas szkolenia poruszone zostaną takie tematy:

  • Do czego służy twój telefon i dlaczego jest wystarczająco dobry.
  • Dlaczego mimo wszystko wypadałoby dokupić do niego tani mikrofon.
  • Przygotowanie planu zdjęciowego w wersji minimum, planowanie ujęć i wprowadzenie występujących.
  • Współpraca z żywym człowiekiem na planie. Komfort człowieka znajdującego się po niebezpiecznej stronie obiektywu.
  • Setki, przebitki, detale, establishingi, i dlaczego akurat 8 sekund.
  • Wyboista droga pomiędzy telefonem a komputerem
  • Dlaczego montaż jest najprzyjemniejszą częścią całego tego procesu.

Akademia Marketingu to projekt przygotowany przez Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Składa się na niego cykl szkoleń, spotkań i warsztatów, podczas których poruszane są tematy związane m.in. z podstawami promocji i reklamy, marketingiem internetowym, social media marketingiem, promocją z zastosowaniem video czy kwestiami prawnymi w marketingu.

DIP mieście się przy ul. 3-go Maja 22 w Dąbrowie Górniczej. Zapewnia kompleksowe i bezpłatne wsparcie, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm z krótkim stażem. W DIP można m.in. skorzystać z konsultacji i porad. W jego siedzibie do dyspozycji są miejsca do pracy, czyli tzw. przestrzeń coworkingowa. Cykliczne spotkania to z kolei okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów z innymi przedsiębiorcami. DIP udziela bieżących informacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Kontaktować można się telefonicznie, pod numerem 533 322 578. Inkubator działa z inicjatywy i przy wsparciu miasta. Więcej informacji o prowadzonych przez niego działaniach na stronie inkubator-dabrowa.pl

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Konkursy dla przedsiębiorczych

  • Propozycją, którą powinni zainteresować się dąbrowscy mikro i mali przedsiębiorcy, jest kolejna edycja programu „Lokal na start”. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się firmy, które w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.
  • Z kolei Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego skierowany jest do mikro, małych i średnich firm, które stawiają na innowacje, przyczyniają się do gospodarczego rozwoju miasta i przykładają jednocześnie wagę do wartości etycznych oraz społecznych.

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

fot. pixabay.com

Skip to content