Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

„Zagłębie kobiet przedsiębiorczych” zawita do Domolo

W czwartek odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Zagłębie kobiet przedsiębiorczych”. Tym razem zagości w restauracji Domolo. – Będzie biznesowo, kobieco i bardzo motywująco. Nie może cię tam zabraknąć – zachęcają organizatorzy.

„Zagłębie kobiet przedsiębiorczych” to projekt skierowany do przedsiębiorczych pań z regionu, które chcą się poznać, wymienić doświadczeniami i wspierać w swoich przedsięwzięciach. Najbliższe spotkanie, zaplanowane na 21 kwietnia, odbędzie się w restauracji Domolo (ul. Siewierska 35). Początek o godz.17.

Organizatorem wydarzenia jest Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Projekt współfinansowany jest przez miasto.

– Nasze spotkania „przy kawie” to jak zawsze networking, czyli nawiązywanie kontaktów biznesowych i dzielenie się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu firmy. Zabierzcie ze sobą wizytówki. Będzie biznesowo, kobieco i bardzo motywująco. Nie może cię tam zabraknąć – zachęcają organizatorzy.

Panie z biznesową żyłką mogą dołączyć również do facebookowej grupy „Zagłębie kobiet przedsiębiorczych”. To miejsce dla osób zainteresowanych rozwojem swojej firmy lub kariery, gdzie można zawrzeć zawodowe znajomości, uzyskać praktyczne porady czy wypromować swoją działalność.

DIP mieście się przy ul. 3-go Maja 22 w Dąbrowie Górniczej. Zapewnia kompleksowe i bezpłatne wsparcie, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm z krótkim stażem. W DIP można m.in. skorzystać z konsultacji i porad. W jego siedzibie do dyspozycji są miejsca do pracy, czyli tzw. przestrzeń coworkingowa. Cykliczne spotkania to z kolei okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów z innymi przedsiębiorcami. DIP udziela bieżących informacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Kontaktować można się telefonicznie, pod numerem 533 322 578. Inkubator działa z inicjatywy i przy wsparciu miasta. Więcej informacji o prowadzonych przez niego działaniach na stronie inkubator-dabrowa.pl

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Konkursy dla przedsiębiorczych

  • Propozycją, którą powinni zainteresować się dąbrowscy mikro i mali przedsiębiorcy, jest kolejna edycja programu „Lokal na start”. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się firmy, które w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.
  • Z kolei Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego skierowany jest do mikro, małych i średnich firm, które stawiają na innowacje, przyczyniają się do gospodarczego rozwoju miasta i przykładają jednocześnie wagę do wartości etycznych oraz społecznych.
Skip to content