Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach

Od 10 do 13 września w Katowicach odbędą się Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

Rolą targów jest promowanie maszyn i urządzeń, myśli technicznej i nowych technologii dla przemysłu energetycznego, w tym górniczego. Organizatorzy stworzyli możliwość prezentacji nowoczesnych i bezpiecznych maszyn i urządzeń wydobywczych, okołogórniczych oraz maszyn dla energetyki i hutnictwa, w tym robotyki i automatyki, a także kotłów V i wyższej klasy, dzięki którym proces  spalania jest bardziej ekologiczny, a emisja gazów do atmosfery znikoma. Targi promują polski przemysł, umożliwiając firmom prezentację maszyn i urządzeń na rynkach polskim i zagranicznym. Misja targów wpisuje się w strategię bezpieczeństwa energetycznego Polski, w tym Śląska.

Swoje produkty i usługi zaprezentuje ponad trzysta firm z 14 krajów. Prócz gospodarzy, czyli Polski, do Katowic zjadą goście z Kanady, Rosji, Chin, Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Cypru, Włoch, Belgii, Słowacji, Czech i Francji. Na swoich stoiskach rozlokowanych w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek oraz terenach przyległych do obydwu obiektów zaprezentują wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, począwszy od kombajnów górniczych, poprzez zmechanizowane kompleksy ścianowe, kolejki podwieszane, wiertnice, po aplikacje, oprogramowanie informatyczne i precyzyjne układy sterujące procesami technologicznymi.

W tym roku organizatorzy zwrócą szczególną uwagę na problemy związane z ekologią w ramach Targów EkoSpalanie & EkoTechnologie Katowice 2019. Każdy zatem będzie mógł zebrać garść informacji na temat ekologicznego mieszkania, w tym ekologicznego i oszczędnego grzania, zajrzeć do kotła retortowego, a przy okazji poznać źródła finansowania podobnych inwestycji we własnym domu.

Tematyka Targów poszerzona została również o nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w automatyce i robotyce. Swój dorobek naukowy w tej dziedzinie zaprezentują uczelnie wyższe: Politechnika Śląska i Akademia Górniczo-Hutnicza. Z kolei konferencyjne i spotkania tematyczne połączą grupy naukowców, praktyków i osoby zainteresowane problemem bezpieczeństwa energetycznego. W porównaniu z poprzednią edycja targów przybędzie prezentacji wirtualnych, ale będzie można zobaczyć również jak wygląda zmechanizowana obudowa ścianowa najnowszej generacji i dowiedzieć się, kto ją produkuje. Należy też wspomnieć, że w br. MTGPEiH będą miały swoją 18. edycję. Z tej okazji 54 firmy, które nieprzerwanie od samego początku wystawiają się w Katowicach, zostaną uhonorowane podczas uroczystego bankietu, pierwszego dnia imprezy.

Organizatorami Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2019 są Polska Technika Górnicza i Miasto Katowice. Imprezie patronuje Ministerstwo Energii.

Skip to content