Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

„Lokal na start” dla mikro i małych

Wystartowała dziesiąta edycja miejskiego konkursu „Lokal na start”. Tradycyjnie zgłaszać mogą się początkujący przedsiębiorcy i ci, którzy dopiero planują rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wnioski można składać do końca lipca.

Zasady konkursu są proste. Przedsiębiorcy z rynkowym stażem nie dłuższym niż 5 lat, a także osoby, które zamierzają uruchomić biznes, mogą ubiegać się o gminne lokale z atrakcyjnymi stawkami najmu. Warunkiem jest przedstawienie ciekawego, spójnego i kompletnego pod względem finansowym czy marketingowym pomysłu na działalność, która będzie ulokowana w danym lokalu. Propozycje oceni jury, złożone m.in. z przedstawicieli środowisk przedsiębiorców i organizacji otoczenia biznesu.

Tym razem do dyspozycji jest 10 lokali, o powierzchni od 17,5 m2 (kiosk na ryneczku na Broadwayu) do niemal 229 m2. Stawki najmu wahają od 5 do 15 zł/m2, a tam, gdzie dostępna jest również piwnica, stawka za nią wynosi 2,5 za m2. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leżeć będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Lokale znajdują się w Gołonogu, na Alejach, a także ścisłe centrum – przy ul. 3 Maja 22. W tym budynku jeden z lokali może zostać podzielony na mniejsze części.

Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oferty można składać do 31 lipca, a laureatów powinniśmy poznać w sierpniu. Szczegółowe informacje i lista lokali na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start/.  Pod numerem 785 656 419 można ustalać terminy oglądania lokali.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach „Lokalu na start” wyłoniono 37 laureatów.

Konkurs jest jedną z form pomocy miasta dla mikro i małych przedsiębiorców funkcjonujących w Dąbrowie Górniczej. Stanowi też element Pakietu Młodego Przedsiębiorcy.

Pakiet Młodego Przedsiębiorcy to program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Na stronie dabrowa-gornicza.com można znaleźć aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć.

Skip to content