Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Lipiec z poradami dla przedsiębiorczych

 

Czas pędzi, zaczyna się drugie półrocze, tempa nie zwalnia też Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Na lipiec przygotował comiesięczną serię bezpłatnych porad dla planujących wejście na rynek i tych, którzy już prowadzą biznes.

W DIP, od dłuższego czasu, można korzystać z  doradztwa z marketingu, biznesu, księgowości, prawa, pozyskiwania dotacji na rozpoczęcie działalności, copywritingu, a także BHP. Na początku roku w ofercie znalazły się nowe tematy: pozyskiwanie dotacji na rozwój firmyoptymalna organizacja procesu, Instagram dla biznesu, a także użyteczność stron www i sklepów internetowych. Maj przyniósł kolejną nowość, a są nią porady sprzedażowe.

Zapisy na wszystkie konsultacje na stronie inkubator-dabrowa.pl/harmonogram-doradztwa/  Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości zapewnia kompleksowe i bezpłatne wsparcie, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm z krótkim stażem. W DIP można m.in. skorzystać z konsultacji i porad. W jego siedzibie do dyspozycji są miejsca do pracy, czyli tzw. przestrzeń coworkingowa. Cykliczne spotkania to z kolei okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów z innymi przedsiębiorcami. DIP udziela bieżących informacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Kontaktować można się telefonicznie, pod numerem 785 656 419. Inkubator działa od 2018 r., z inicjatywy i przy wsparciu miasta. Jest współorganizatorem programów i konkursów: „Twój model biznesowy”, a także Lokal na start”, którego dziesiąta edycja właśnie trwa.

W lutym DIP przeniósł się do nowej siedziby – do budynku dworca kolejowego w centrum. W marcu odbyło się jego oficjalne otwarcie. Wcześniej mieścił się przy ul. 3 Maja. Szczegółowe informacje o organizowanych przez niego wydarzeniach można znaleźć na jego fan page`u.

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Skip to content