Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Kolejny inwestor wybrał Kazdębie

 

Resident Team P.S.A. to czwarta firma, która kupiła działkę inwestycyjną na Kazdębiu. Planuje wybudować tam halę produkcyjno-magazynową.

Spółka działa w branży meblarskiej, zajmuje się m.in. produkcją płyt, frontów i blatów meblowych, a także gotowych mebli. Na Kazdębiu, za prawie 4,7 mln zł, kupiła od miasta 2 ha działkę, na której do końca 2026 r. zamierza zbudować halę produkcyjno-magazynową. Na jej postawianie, a także wyposażenie w specjalistyczne maszyny i sprzęt planuje przeznaczyć ok. 6,4 mln zł. Zatrudnienie ma wynieść do 20 osób.

Resident Team P.S.A. to już czwarty inwestor, który na swoją działalność wybrał Kazdębie. Pierwszy, w marcu 2022r., na ten krok zdecydował się Calmtec, następnie nieruchomości kupili tam JM Stale i Alnet.

Grunty na Kazdębiu przygotowane zostały z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Są uzupełnieniem dąbrowskiej oferty dla inwestorów. Duzi, którzy np. potrzebują więcej miejsca dla hal produkcyjnych, mogą prowadzić działalność w strefie gospodarczej „Tucznawa”. Ci, którzy ulokują się na Kazdębiu, będą mogli z nimi kooperować, podejmując np. współpracę jako podwykonawcy. Tereny leżą niedaleko od siebie i mają dobre połączenie drogowe. Kolejny atut Kazdębia to lokalizacja. Położenie w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 790, a także w pobliżu DK 94 i S1 umożliwia łatwe i szybkie dotarcie do klientów czy partnerów biznesowych nie tylko z Dąbrowy Górniczej, ale też z innych miejscowości.

Strefa Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” składa się z 12 wyrównanych i uzbrojonych działek o powierzchni od ok. 0,5 ha do 1 ha. Na kompleksowe przygotowanie tego terenu miasto pozyskało blisko 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego.

Skip to content