Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Inkubator ma nową propozycję dla młodzieży

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości wystartował z nowym projektem. W jego ramach młodzież – pod okiem ekspertów i praktyków – dowie się, czym jest biznes. Młodzieżowy Klub Przedsiębiorczości to program, w którym uczestnicy będą poznawać dobre praktyki z obszaru przedsiębiorczości, a od prowadzących działalność gospodarczą dowiedzą się, jak funkcjonuje się w różnych branżach. W planach są również warsztaty i szkolenia, które pozwolą zdobyć nową wiedzą i przetestować biznesowe pomysły.

Udział w projekcie pozwoli zdobyć nowe kompetencje, poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach, porozmawiać z ekspertami czy skonsultować swoje pomysły z przedsiębiorcami.

Spotkania Młodzieżowego Klubu Przedsiębiorczości będą odbywać się popołudniami, w siedzibie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz w instytucjach z nim współpracujących, m.in. Fabryce Pełnej Życia.

Dodatkowe informacje na stronie www.inkubator-dabrowa.pl Udział w programie jest bezpłatny.

DIP mieście się przy ul. 3-go Maja 22 w Dąbrowie Górniczej. Zapewnia kompleksowe i bezpłatne wsparcie, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm z krótkim stażem. W DIP można m.in. skorzystać z konsultacji i porad. W jego siedzibie do dyspozycji są miejsca do pracy, czyli tzw. przestrzeń coworkingowa. Cykliczne spotkania to z kolei okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów z innymi przedsiębiorcami.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości działa od lipca 2018 r., powstał z inicjatywy miasta oraz organizacji z naszego regionu, m.in. Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. W partnerstwie z Urzędem Miejskim realizuje programy „Lokal na start” – piąta edycja zakończyła się na początku grudnia – a także „Model biznesowy dla Dąbrowy” – w listopadzie poznaliśmy laureatów jego drugiej odsłony. Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości cieszy się powodzeniem wśród osób, które korzystają z jego usług, ale jest też dostrzegany na zewnątrz. Został m.in. doceniony w ogólnopolskim konkursie „Innowacyjny Samorząd”.

Pomoc dla startujących biznesów czy niedużych, lokalnych przedsiębiorstw nie ogranicza się do projektów Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

 

Skip to content