Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Bezpłatne wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców

Pandemia koronawirusa już teraz w bardzo negatywny sposób odbiła się na przedsiębiorcach.Prowadzenie firmy w kolejnych miesiącach dla większości będzie dużym wyzwaniem. Z jednej strony drastyczny spadek przychodów, z drugiej konieczność dopasowania biznesu do trudnej sytuacji rynkowej.

Rząd przygotował projekt tarczy antykryzysowej, ale nie każdy wie jak z niej w pełni skorzystać. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że pieniądze, które można uzyskać z tego źródła na pewno nie będą wystarczające dla utrzymania firmy. Do tego potrzeba również mieć pomysł na to jak funkcjonować w obecnej rzeczywistości i osiągać przychody. Często wiąże się to z totalnym przeorganizowaniem biznesu.

Aby wesprzeć lokalnych przedsiębiorców Miasto Dąbrowa Górnicza oraz prowadzący Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości zainicjowali szereg działań, z których każdy właściciel firmy może bezpłatnie skorzystać. Poniżej przedstawiamy sztandarowe dwa projekty doradcze, z których jeden może pomóc w pełnym wykorzystaniu tarczy antykryzysowej, a drugi w przygotowaniu biznesu do nowych warunków.

Spotkania online w sprawie tarczy antykryzysowej

W każdą środę, czwartek i piątek w godzinach od 10:00 do 12:00 na oficjalnych profilach Dąbrowy Górniczej i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości są transmitowane na żywo spotkania online w sprawie tarczy antykryzysowej.

Gośćmi tych spotkań są przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Urzędu Skarbowego, ZUS-u, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej a także inne instytucje otoczenia biznesu oraz zaproszeni przedsiębiorcy. Warto w nich wziąć udział, tym bardziej że każdy uczestnik spotkania może zadawać ekspertom pytania. Jest to więc doskonała alternatywa dla obecnie przeciążonych infolinii wszystkich wymienionych powyżej instytucji.

Konsultacje biznesowe online

Eksperci współpracujący z Dąbrowskim Inkubatorem Przedsiębiorczości już od dłuższego czasu prowadzą regularnie konsultacje, z których lokalni przedsiębiorcy chętnie korzystają. Ze względu na pandemię, od kilku tygodni odbywają się one zdalnie. Zarówno prowadzący, jak i osoby, które już miały okazję skorzystać z takiej formy doradztwa zapewniają, że niczym nie ustępuje ona bezpośrednim spotkaniom, a nawet jest o wiele wygodniejsza. Ponieważ cieszą się one coraz większym zainteresowaniem podjęto decyzję o zwiększeniu ilości dostępnych terminów. Konsultacje prowadzone są w zakresie takich dziedzin jak biznes, sprzedaż, marketing, prawo i księgowość. Warto się tym tematem zainteresować i jak najszybciej zarezerwować spotkanie z wybranym ekspertem.

Można to zrobić dzwoniąc pod numer 533-322-578. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Warto też zajrzeć na stronę www.inkubator-dabrowa.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat prowadzących konsultacje.

Skip to content