Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Znamy finalistów konkursu „Twój model biznesowy”

Pięciu przedsiębiorców zmierzy się w finale konkursu „Twój model biznesowy”. 29 listopada, podczas gali w Pałacu Kultury Zagłębia, przed publicznością i jury zaprezentują swoje biznesowe projekty.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 10 wniosków. Spośród nich jury wybrało autorów pięciu projektów, którzy zakwalifikowali się do finałowego etapu.

Finaliści konkursu „Twój model biznesowy” i ich propozycje przedsięwzięć

  • Aleksandra Dzida/Agata Bilińska – Active Point – centrum rozwoju dla mam
  • Anna Dziechciarz – niebyle.store – kolekcja ubrań upcyclingowych VINTAGE SHOP
  • Marta Biegańska – BHP Marta Biegańska – kurs online wraz z ebookiem dla mikro przedsiębiorców „BHP w małej firmie- strategia 3xU kompleksowe przygotowanie do kontroli PIP”
  • Paweł Barwiński – PB CAD – prototypowanie 3D
  • Dominik Rajczak – Dominik Rajczak Strength & Performance – zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży

Pula nagród w konkursie wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Są to zarówno nagrody pieniężne, jak również rzeczowe. Oprócz zwycięzców wskazanych przez jury, swojego faworyta wybierze publiczność. Laureaci będą musieli w ciągu pół roku od zakończenia konkursu wdrożyć swój biznesowy model i prowadzić działalność przez co najmniej rok. Głównym organizatorem „Twojego modelu biznesowego” jest miasto Dąbrowa Górnicza.

Konkurs to propozycja dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą albo firm funkcjonujących jako spółka w Dąbrowie Górniczej. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w mieście. Warunkiem jest także maksymalnie 5 lat staż na rynku.

„Twój model biznesowy” to kontynuacja konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”, który pierwszy raz odbył się w 2019 r. Zwyciężczynią została Marta Holi, która zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu „Holisfera”. To miejsce, gdzie świadczone są usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia. W 2021 roku odbyła się jego druga edycja. Wygrał ją Igor Woźnica, który pod nazwą „Nieźle pogięte” produkuje meble oraz akcesoria dekoracyjne, zgodne z obecnymi trendami w europejskim designie. Kwietniki, stoły, stoliki i konsole wychodzące spod jego ręki sam określa jako loftowe i industrialne. Triumfatorkami zeszłorocznej odsłony były Paulina i Katarzyna Granda, które postanowiły rozbudować kawiarnię i salę zabaw „Bohomaz” o miejsce do prowadzenia zajęć integracji sensorycznej dla dzieci.

Skip to content