Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

W poniedziałek dowiemy się, kto wymyślił najlepszy „Model biznesowy dla Dąbrowy”

 

5 grudnia w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się finałowa gala konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”. Spośród pięciu propozycji jury wybierze zwycięzcę. Swojego faworyta wskaże też publiczność.

Konkurs to propozycja dla tych, którzy mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Jego celem jest rozwój przedsiębiorczości w mieście. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w Dąbrowie Górniczej. Zgłaszać mogli się ci, którzy myślą o rozkręceniu działalności gospodarczej, a także osoby które prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

Do konkursu zgłosiło się dwanaście osób, a w wśród ich propozycji znalazły się: gabinet odmładzania i modelowania twarzy, oferujący zabiegi oparte na masażu, bez ingerencji chirurgicznych; restauracja; produkcja biżuterii i gadżetów z żywicy epoksydowej; usługi cateringowe, organizacja degustacji, warsztatów i pokazów kulinarnych; działalność szkoleniowa z wykorzystaniem nauczania opartego na grach; sala integracji sensorycznej; usługi koszenia, sprzątania, czyszczenia i wypożyczanie sprzętu; specjalistyczne szkolenia dla branży technicznej i motoryzacyjnej; architektoniczne projektowanie trójwymiarowe; kawiarnia; centrum kształcenia, oferujące m.in. kursy językowe i warsztaty artystyczne; autoserwis, obsługujący samochody osobowe i busy.

Decyzją jury do finałowego etapu przeszli:

  • Paulina Granda – BOHOmaz – kawiarnia i eko-sala zabaw dla dzieci: stworzenie sali sensorycznej dla dzieci
  • Angelika Paszcza – MANHATTAN ACADEMY Angelika Paszcza: stworzenie centrum kształcenia obejmującego zajęcia artystyczne, naukowe, społeczne oraz językowe
  • Krystian Zagródka – PRAZA architekci: tworzenie makiet architektonicznych 3D
  • Agnieszka Piskorz – Fizjoterapia Estetyczna: autorska technika modelowania i odmładzania twarzy Facemodeling Program
  • Paweł Barwiński – PB CAD: firma świadcząca usługi ogrodnicze i sprzątające

5 grudnia finaliści zaprezentują swoje modele biznesowe przed jury i publicznością w Pałacu Kultury Zagłębia. Każdy uczestnik będzie miał pięć minut na przedstawienie swojej biznesowej koncepcji i dziesięć minut na odpowiedzi na pytania jurorów oraz publiczności.

Dla zwycięzcy i osoby, której koncepcja najbardziej przypadnie do gustu publiczności przewidziano nagrody finansowe. Ich pula opiewa na kilkadziesiąt tysięcy zł. Finaliści otrzymają także nagrody rzeczowe od sponsorów. Po zakończeniu konkursu, laureaci będą musieli w ciągu trzech miesięcy wdrożyć zaprezentowany model i prowadzić działalność gospodarczą minimum przez rok.

Finałowa gala konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy” odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia, w Pałacu Kultury Zagłębia. Początek o godz.11. Wstęp wolny. Wydarzenie będzie można także oglądać na profilu facebook.com/Dabrowski.Inkubator.Przedsiebiorczosci

Głównym organizatorem konkursu jest miasto. W jury, któremu przewodniczy Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, zasiadają przedstawiciele środowisk gospodarczych i akademickich, organizacji zrzeszających przedsiębiorców i instytucji wspierających biznes.

„Model biznesowy dla Dąbrowy” pierwszą odsłonę miał w 2019 r. Zwyciężczynią została Marta Holi, która zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu „Holisfera”. To miejsce, gdzie świadczone są usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia. W zeszłym roku odbyła się jego druga edycja. Wygrał ją Igor Woźnica, który pod nazwą „Nieźle pogięte” produkuje meble oraz akcesoria dekoracyjne, zgodne z obecnymi trendami w europejskim designie. Kwietniki, stoły, stoliki i konsole wychodzące spod jego ręki sam określa jako loftowe i industrialne.

 

Skip to content