Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

W mieście działa wiodący producent branży papierniczej. Może wyprodukować 550 mln m2 tektury

26 kwietnia kolejny zakład na terenie inwestycyjnym „Tucznawa” rozpoczął oficjalnie swoją działalność. W nowej fabryce, należącej do firmy JassBoard, powstaje tektura falista.

JassBoard, który jest częścią międzynarodowej grupy Jass, działa już od kilku miesięcy. Teraz jednak nastąpiło oficjalne otwarcie fabryki. Wśród gości uroczystości znaleźli się m.in. przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dąbrowscy samorządowcy, a także klienci i kontrahenci firmy.

– Współpraca miasta z firmą JassBoard od samego początku, od wstępnych rozmów poprzez cały proces inwestycyjny, układała się bardzo dobrze. Dlatego pragnę podziękować za zaufanie i wybór Dąbrowy Górniczej na miejsce swojej działalności. Ta decyzja pokazuje również, że strefa „Tucznawa” to wyjątkowe miejsce, w którym duzi przedsiębiorcy z powodzeniem mogą się rozwijać. Życząc sukcesów spółce JassBoard, mogę zapewnić o naszym dalszym wsparciu dla Państwa przedsięwzięć – podkreśla Wojciech Kędzia, zastępca prezydenta miasta.

Główny profil działalności dąbrowskiego zakładu to wytwarzanie arkuszy z tektury falistej. Przedstawiciele spółki podkreślają, że inwestycja w Dąbrowie Górniczej to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na ten asortyment, a co za tym idzie, konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych.

Grupa Jass jest wiodącą europejską firmą branży papierniczej. W zakładach w Fuldzie, Rudolstadt/Schwarza i Erfurcie w Niemczech, a także w Gostyniu i Dąbrowie Górniczej w Polsce, zatrudnia łącznie 800 osób. Jego niemieckie filie zajmują się pozyskiwaniem makulatury i przerabianiem jej na papier służący do produkcji tektury. Fabryka w Gostyniu wytwarza tekturę litą, a dąbrowskie przedsiębiorstwo tekturę falistą. Jego zdolność produkcyjna opiewa na 550 mln m2 rocznie.

Skip to content