Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej

Tegoroczną, jedenastą edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie (organizowanego w stu siedemdziesięciu krajach) wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw – rozpoczniemy 13 listopada. Do 19 listopada będzie można wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach skierowanych do mieszkańców miasta oraz regionu. Serdecznie zapraszamy!

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej jest Gala Przedsiębiorczości, która odbędzie się 14 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia o godz. 17:00. Wydarzenie to skierowane jest do lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz świata kultury i nauki. Wydarzenie to jest również doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych. Punktem kulminacyjnym Gali będzie uroczyste wręczenie nagród Laureatom Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego, który ma na celu wyróżnienie i promocję przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie Dąbrowy Górniczej. Wszystkich zainteresowanych osoby proszę o rejestrację na: https://gala-przedsiebiorczosci-dabrowa-gornicza-tp2018-s.konfeo.com.

Przedsiębiorcy będą mogli również  rozwiać swoje wątpliwości podczas konsultacji, które odbędą się 13 listopada o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej, I piętro sala nr 1, w których wezmą udział pracownicy PUP-u, ZUS-u, Urzędu Skarbowego, Agencji Rozwoju Lokalnego oraz Referatu Aktywizacji Zawodowej i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać informację o możliwościach pozyskiwania pieniędzy na założenie oraz rozwój własnej firmy, a także cenne wskazówki przydatne w prowadzeniu własnego biznesu.https://punkt-konsultacyjny-dla-przedsiebiorcy-tp2018-s.konfeo.com.

Cenne informacje będzie można otrzymać również podczas szkolenia Jak skutecznie wykorzystać Linkedin w pracy i biznesie? które poprowadzi Jacek Uroda, pasjonat nowych mediów i marketingu, przedsiębiorca (JACO.PRO / Nord Digital)Celem wydarzenia realizowanego będzie ukazanie kluczowych możliwość platformy społecznościowej Linkedin pod kątem rozwoju osobistego, personal brandingu, szukania pracy i Klientów. Szkolenie to odbędzie się 13 listopada o godz. 18:00 w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej przy ul. 3 Maja 22. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o rejestrację na:https://linkedin-w-pracy-i-biznesie-tp2018-s.konfeo.com.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 13 listopada o godzinie 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej  odbędzie się inauguracja programu Fabryka Kreatywnego Biznesu. Projekt ten stawia na rozwijanie twórczego potencjału, zdobywanie nowych doświadczeń i współdziałanie w grupie. Przedsiębiorcze drużyny wezmą udział w wykładach, warsztatach i konsultacjach, które pomogą im w stworzeniu firmy. Uczestnicy za wykonywane zadania będą otrzymywać punkty, które zostaną przeliczone na nagrody finansowe, a także wskażą najlepiej przygotowany do rozpoczęcia działalności zespół. Fabryka Kreatywnego Biznesu pokazuje, że rachunek jest prosty – opłaca się być przedsiębiorczym!

Kolejnym ciekawym wydarzeniem będzie wykład: Jak przetestować pomysł biznesowy bez inwestowania dużych środków finansowych?, który odbędzie się 19 listopada o godz. 9.00 w Akademii WSB.  Wykład poprowadzi Mariusz Malicki, ekspert w dziedzinie sprzedaży i zarządzania, dyrektora Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości na Śląsku Podczas prelekcji zostaną poruszone następujące tematy: Jak przygotować się do wejścia na rynek? Z jakimi zagrożeniami musi się zmierzyć każdy nowy biznes? Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia i poniesienia strat z tym związanych? Gdzie szukać wsparcia? https://jak-przetestowac-pomysl-biznesowy-tp2018-s.konfeo.com.

W planach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znajduje się nie tylko szereg szkoleń i warsztatów, ale również Business Chillout. Spotkanie networkingowe, na którym będzie można nawiązać wiele wartościowych relacji. Celem Chilloutów jest integracja lokalnej społeczności osób prowadzących własne biznesy oraz pozyskanie praktycznej wiedzy. Porozmawiamy o tym, jak to jest prowadzić biznes w branży sportowej, jak to jest być mężczyzną w mocno sfeminizowanej branży (doradztwo ślubne), czy pasja przeszkadza czy pomaga w prowadzeniu biznesu. Nie zabraknie też dociekania w jaki sposób działalność społeczna może wesprzeć nasz biznes. Druga część spotkania to networking prowadzony w lekkiej, przyjaznej atmosferze Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 15 listopada o godz. 18:00 do Coffee City przy Alei Tadeusza Kościuszki 24. Prosimy o rejestrację na: https://business-chillout–tp2018-s.konfeo.com

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to również wydarzenia skierowane do uczniów. Uczniowie dąbrowskich szkół będą mogli wziąć udział w warsztatach, konkursach, konferencjach czy też poznać działanie  przedsiębiorstw w ramach praktycznej lekcji przedsiębiorczości, które poprowadzi Mateusz Maik, dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

16 listopada o godzinie 10:00 w Akademii WSB w ramach spotkania Doradców Zawodowych odbędzie się warsztat na temat: „Przedsiębiorczość w szkole – jak wspierać uczniów w rozwijaniu postawy przedsiębiorczej.” Szkolenie realizowane będzie przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Warsztat skierowany do doradców zawodowych i pedagogów. Wspólnie zastanowimy się po co? Oraz jak? Realizować w szkole działania, których celem jest kształtowanie postawy przedsiębiorczej. Podzielimy się dobrymi praktykami, w ramach realizowanych przez szkoły projektów oraz zachęcimy do tworzenia własnych działań, wspierających przedsiębiorczość uczniów.

W tym roku w organizację wydarzeń w Dąbrowie Górniczej angażują się: Agencja Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu, Pałac Kultury Zagłębia, Miejska Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej,  Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Skarbowy, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z Wyboru”, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, ZUS (Inspektorat w Dąbrowie Górniczej), Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych, Techniczne Zakłady Naukowe oraz firmy Jaco.Pro oraz Balance Sp. z o.o.

Zapraszamy do rejestracji i aktywnego uczestnictwa w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.  Udział we wszystkich wydarzeniach w Dąbrowie Górniczej jest bezpłatny.

Koordynatorem akcji w Dąbrowie Górniczej jest Biuro Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, tel: 32 295 69 90, e-mail: plelas@dabrowa-gornicza.pl. Szczegółowe informacje na stronie:www.dabrowa-gornicza.com

 

Skip to content