Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Ranking Best Employers 2024. Najlepsi Pracodawcy według „Forbesa”.

Dwie firmy z Dąbrowy Górniczej: ArcelorMittal Poland oraz Brembo Poland znalazły się w zestawieniu 300 Najlepszych Pracodawców 2024, rankingu przygotowanym przez magazyn Forbes Polska we współpracy z międzynarodowym instytutem badawczym Statista.

Wyróżnianie są te firmy, które zarządzając ludźmi w atmosferze kryzysu płynnie przeszły do działania na rynku, silne technologicznie ale jedncześnie stawiające pracownika na pierwszym miejscu.

Brembo zajęło 13 lokatę w swojej branży- Przemysł samochodowy i inne środki transportu (167 miejsce w klasyfikacji ogólnej) a ArcelorMittal uzyskał  9 miejsce w swojej branży – Produkcja i przetwarzanie surowców, materiałów budowlanych, metalu i papieru (217 pozycja w rankingu ogólnym).

Badanie było przeprowadzanie wśród 2 tyś pracodawców z 25 branż, zatrudniających więcej niż 250 osób. Miało ono formę anonimowej ankiety i zostało oparte o 7 kluczowych czynników oraz 40 obszarów decydujących o atrakcyjności pracodawcy. Firma badawcza poprosiła o ocenę samych pracowników tych firm. Anonimowość ankiety zapewnia rzeczywistą jakość oferowanych miejsc pracy. Uczestnicy mogli w kwestionariuszu ocenić swojego pracodawcę, a także inne firmy z sektora, w którym pracują.

Firmy, których nazwy znajdują się w zestawieniu, to te, które zdaniem ich własnych pracowników najlepiej radzą sobie z wyzwaniami na rynku pracy. Czynnikiem sukcesu były m.in. stabilne warunki zatrudnienia, konkurencyjne wynagrodzenie, warunki pracy, awanse, premie, sposób w jaki realizowane są pracownicze benefity, otwartość firm na różnorodność zatrudnianych ludzi.

Skip to content