Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Projekt Fundacji STALPROFIL na rzecz społeczności Dąbrowy Górniczej w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Pomoc osobom wykluczonym społecznie ze względu na niepełnosprawność i ubóstwo jest wyrazem społecznej odpowiedzialności, którą w Dąbrowie Górniczej realizuje z sukcesami Fundacja STALPROFIL im. Jerzego Bernharda. Beneficjentem tych działań są podopieczni lokalnego Stowarzyszenia Krokus, prowadzącego w Dąbrowie Górniczej świetlicę dla osób wykluczonych.

W tym roku Fundacja STALPROFIL nawiązała dodatkowo współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii – organizatorem ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych. Olimpiada polega na współpracy   i studentów poprzez platformę internetową www.zwolnienizteorii.pl. Jest to nowoczesna metoda nauczania polegająca na realizacji projektów społecznych w prawdziwym życiu. W ten sposób młodzież rozwija praktyczne kompetencje potrzebne w życiu zawodowym i społecznym.

Projekt Fundacji STALPROFIL realizowany przy współpracy z Fundacją Zwolnieni z Teorii zakłada realizację kampanii skierowanej do uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych w Dąbrowie Górniczej. Kampania będzie zachęcać młodzież do zrealizowania lokalnych projektów społecznych, których beneficjentem będzie Stowarzyszenie Krokus i jego podopieczni. Celem działań jest poprawa warunków funkcjonowania

Stowarzyszenia i pomoc w realizacji jego celów. Młodzież z Dąbrowy Górniczej, realizując swoje projekty w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, będzie mogła korzystać z profesjonalnych materiałów merytorycznych oraz ze wsparcia mentorów. Wszyscy finaliści Olimpiady otrzymają międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami, a najbardziej wyróżniające się inicjatywy wezmą udział w walce o prestiżowe nagrody – Złote Wilki.

Projekt został objęty patronatami: Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Marcina Bazylaka i Katowickiej Loży Business Center Club.

Z całego serca zachęcamy młodzież szkół ponadpodstawowych w Dąbrowie Górniczej do udziału w tym projekcie. Daje on unikalną szansę zdobycia istotnych kompetencji i certyfikatu cenionego na rynku pracy przez pracodawców oraz umożliwi pozyskanie praktycznych umiejętność zarządzania własną przyszłością.

Celem projektu jest przede wszystkim pobudzenie wrażliwości na potrzeby innych poprzez niesienie konkretnej pomocy osobom niepełnosprawnym i potrzebującym z najbliższego sąsiedztwa. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie i entuzjazm uczestników projektu, wsparty doświadczeniem naszych ekspertów oraz autorytetem patronów projektu, zaowocuje pięknymi realizacjami na rzecz beneficjentów tej akcji.

Henryk Orczykowski

Prezes Zarządu,

Dyrektor Generalny

STALPROFIL

Ewa Szymura

Prezes Zarządu

Fundacja STALPROFIL

Zwolnieni z teorii STALPROFIL

Skip to content