Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Pomoc dla posiadaczy chryzantem

Handlowcy, którzy nie sprzedali chryzantem z powodu zamknięcia cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych, mogą do 6 listopada składać wnioski o pomoc finansową.  Wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd, do 6 listopada przyjmuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pomoc przysługuje posiadaczom:

  • co najmniej 50 chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości,
  • co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości.

Chryzantemy muszą być przeznaczone do sprzedaży na dzień złożenia wniosku.

Stawki pomocy:

  • chryzantema doniczkowa –20 zł za sztukę,
  • chryzantemy cięte – 3 zł za sztukę.

Wnioski należy złożyć w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. W przypadku Dąbrowy Górniczej jest to biuro powiatowe w Będzinie ( Będzin, ul. Krasickiego 17). Wnioski można wrzucać do skrzynki podawczej przy siedzibie biura, przesłać pocztą albo elektronicznie systemem ePUAP.

Jeśli o pomoc ubiega się posiadacz chryzantem prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą, musi wraz z wnioskiem złożyć również oświadczenia i zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis.

Dodatkowe informacje, wzoru wniosków i instrukcja wypełnienia na stronie www.arimr.gov.pl

Skip to content