Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Nowoczesne stanowiska pracy i dobre perspektywy zawodowe

W nowej, nowoczesnej fabryce arkuszy tektury falistej koncernu Jass w Dąbrowie Górniczej powstaje 60 bezpośrednich miejsc pracy – Rekrutacja trwa!

Grupa Jass z siedzibą w Fuldzie/Hesja (Niemcy), buduje nową fabrykę arkuszy tektury falistej w Polsce. Pod koniec 2019 roku, wraz z nabyciem polskiej firmy Convert PL firma rozszerzyła swój portfel produktów o arkusze tektur falistych i kartonów. W celu dalszego zaspokajania rosnącego popytu w regionie gospodarczym Górnego Śląska, powstaje kolejna nowoczesna lokalizacja Convert PL Dzięki inwestycji powstanie tutaj do 60 bezpośrednich miejsc pracy z nowoczesnymi technologiami.

Nowoczesne stanowiska pracy i dobre perspektywy zawodowe.

W nowej lokalizacji powstanie łącznie 60 bezpośrednich miejsc pracy, które spełniają wszystkie wymagania nowoczesnego miejsca pracy w zakładzie produkcyjnym. Całkowicie klimatyzowana hala produkcyjna z maksymalną izolacją dźwiękową zapewnia wyjątkowo pozytywne warunki pracy. „Ponieważ jesteśmy firmą prowadzoną przez właścicieli, od samego początku do naszych wartości firmowych należy przyjmowanie odpowiedzialność za naszych pracowników i zapewnienie bezpiecznych miejsc pracy z dobrymi perspektywami zawodowymi“, wyjaśnia dr Marietta Jass-Teichmann, wspólniczka zarządzająca koncernu Jass.

Dołącz do nas! Aplikuj poprzez stronę www.convertpaper.pl

Aktualnie prowadzone są rekrutacje na stanowiska:

  • Operator Maszyn
  • Operator Tekturnicy
  • Logistyk
  • Magazynier
  • Koordynator Utrzymania Ruchu
  • Elektryk
  • Automatyk

 

Convert PL to nie tylko nowoczesny park maszyn, ale przede wszystkim zaangażowany, młody zespół. Pracownicy, którzy realizują z pasją swoje zadania, starają się nieustannie dostarczyć kontrahentom i właścicielom oczekiwanych wartości. Firma kształtuje kulturę organizacyjną w oparciu o wartości, które są konsekwentnie wdrażane i pielęgnowane każdego dnia.

Wydajna i zrównoważona produkcja
Nowa linia produkcyjna tektury falistej o szerokości roboczej 2,80 m i prędkości do 450 m/min, dostarczona przez BHS Corrugated będzie rocznie produkować do 250 mln. m² tektury falistej w trybie trzyzmianowym. Produkcja będzie się koncentrować na trzy i pięciowarstwowych tekturach falistych typów B, C i E oraz ich różnych kombinacjach. W porównaniu do typowych linii produkcyjnych tektury falistej, ta linia wyróżnia się niższym zużyciem energii na jednostkę wytworzonego produktu oraz minimalizacją odpadów produkcyjnych dzięki systemowi kontroli jakości. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na drugi kwartał 2022 roku.

Region gospodarczy blisko klienta
Nowa fabryka arkuszy tektury falistej powstaje na działce budowlanej o powierzchni 13,6 hektara w Dąbrowie Górniczej. Ten znajdujący się na południu Polski obszar gospodarczy znany jako Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) jest najbardziej uprzemysłowionym i zurbanizowanym regionem kraju. „Dobrze rozbudowana infrastruktura i bliskość do naszych klientów były decydujące dla wyboru nowej lokalizacji. Drogi transportu
do naszych klientów zostaną znacznie skrócone. Skutkiem będą nie tylko szybsze dostawy, lecz także wyraźna redukcja emisji gazu cieplarnianego CO2”, podkreśla Marcin Grabowski, dyrektor zarządzający Convert PL.

Skip to content