Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Młodzież o ekonomii

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie o przedsiębiorczości i ekonomii. Zgłoszenia do końca maja.

Zadaniem uczestników konkursu ,,E-sej about economy’’ jest przygotowanie eseju na jeden z wybranych tematów:
– Pozytywne skutki kryzysów gospodarczych
– Wpływ powszechnego dostępu do Internetu na rynek pracy
Pracę, o objętości od 6 do 8 stron A4, należy przesłać do 31 maja. Na zwycięzców czekają nagrody.

Organizatorem konkursu jest fundacja Prospekt. Jak podkreślają jej przedstawiciele, czas kiedy wiele wydarzeń zostało odwołanych, to dobry moment na takie projekty. Młodzież, która interesuje się tą tematyką, a teraz spędza więcej czasu w domu, może spokojniej pomyśleć o sprawach związanych z gospodarką i podzielić się w ramach konkursu swoimi spostrzeżeniami.

Celem przedsięwzięcia jest poszerzanie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii. Oprócz możliwości zdobycia doświadczenia i pozyskania przydatnych wiadomości, konkurs ma też wymiar materialny. Kapituła Konkursu za najlepsze prace przyzna nagrody, do wygrania są m.in. tablety, inteligentne opaski, power banki czy czytniki e-book.

Dodatkowe informacje, zgłoszenia i regulamin konkursu ,,E-sej about economy’’ na stronie prospekt.org.pl

W Dąbrowie Górniczej konkurs może spotkać się z zainteresowaniem, bo uczniowie niejednokrotnie pokazali, że takie zagadnienia nie są im obce. Miasto wspiera wśród młodzieży kreowanie postaw przedsiębiorczych, rozwijanie swojego potencjału i poszerzanie wiedzy ekonomicznej. Dobrym przykładem jest np. projekt Fabryka Kreatywnego Biznesu, w ramach którego uczestnicy tworzą i prezentują koncepcję własnej firmy. Z kolei podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie szkół średnich biorą udział w warsztatach i konferencjach. Uczestniczą też w spotkaniach w firmach i instytucjach, dzięki którym mają możliwość zweryfikowania swojego wyobrażenia o pracy na różnych stanowiskach i funkcjonowaniu wielu branż.

Skip to content