Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

„Lokal na start” rozstrzygnięty po raz dziewiąty

Czterech przedsiębiorców poprowadzi działalność w nowych miejscach, które wybrali w ramach konkursu „Lokal na start”. Ta inicjatywa, wspierająca firmy w Dąbrowie Górniczej, doczekała się już dziewięciu edycji.

Konkurs „Lokal na start” to propozycja dla osób, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dla mikro i małych firm, które funkcjonują na rynku nie dłużej niż 5 lat. Lokale dostępne w dziewiątej odsłonie programu znajdowały się w centrum, w Gołonogu, w Alejach i w Strzemieszycach Wielkich, a ich największy atut to niska stawka najmu.

Powierzchnie lokali, które były dostępne, wynosiły od 17,5 do ponad 90 m kw. Miesięczny stawki czynszu za m2 były na poziomie 5, 7, 10 albo 12 zł netto. Niektóre lokale miały do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł netto. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leży także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Medycyna naturalna, fizjoterapia, kosmetyka i tatuaże

Do dziewiątej edycji konkursu wypłynęło 9 wniosków. Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Urzędu Miejskiego, PUP, MZBM, organizacji przedsiębiorców i zwycięzców poprzednich edycji, wybrało 4 laureatów.

Laureaci IX edycji konkursu „Lokal na start”:

  • Agnieszka Wilk, ul. Strzemieszycka 375Planuje otworzyć gabinet oferujący naturalne metody leczenia, m.in. z wykorzystaniem pijawek lekarskich, baniek, ziołolecznictwa czy aromaterapii.
  • Szymon Korona, ul. Wyszyńskiego 1Chce uruchomić gabinet fizjoterapii dla dzieci i młodzieży.
  • Oliwia Kamińska, Aleja Józefa Piłsudskiego 34/660Zamierza prowadzić salon świadczący usługi z zakresu kosmetyki i pielęgnacji ciała, a także sprzedaż kosmetyków, perfum i biżuterii
  • Weronika Tarajko, Aleja Józefa Piłsudskiego. 36/623Zaproponowało otwarcie studia tatuażu.

Uczestnicy konkursu musieli przedstawić m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku, a także wskazać potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, jak również sposób ich dystrybucji. Zaprezentowali też pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Pierwszą edycję miał w 2019 r. Od tego czasu w mieście funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez jego uczestników. Pod koniec zeszłego roku jego laureatka, Anna Dziechciarz, zwyciężyła w konkursie „Twój model biznesowy”.

Skip to content