Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Kupuj Lokalnie w Dąbrowie Górniczej

#KupujLokalnie – Ryneczek w Gołonogu

Zakupy w rodzinnej atmosferze, bez tłoku, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, ale bez nadmiernej ilości plastiku – zachęcamy do udziału w akcji #KupujLokalnie na Ryneczku w Gołonogu.

Ryneczek w Gołonogu codziennie tętni życiem i to już od świtu, gdy pierwsi dostawcy przyjeżdżają z towarem z nocnych giełd np. warzywnych, a w piekarniach wykładane są ciepłe jeszcze wypieki. Mieszkańcy Gołonoga o poranku kupują tu świeże pieczywo, warzywa czy zdrowe, ekologiczne wędliny i nabiał. I jak często przyznają, to już wieloletnia tradycja:
– Robię w tym miejscu zakupy od początku, wcześniej chodziłam na targ na tzw. placu Waszyngtona, gdzie handel prowadzili rodzice osób, pracujących teraz tutaj. Na Ryneczku zawsze najlepsza była atmosfera. Uśmiechnięte twarze serdecznych sprzedawców to coś, co bardzo sobie cenię – mówi Renata Gawrylik, stała klientka Ryneczku.
– Proszę mi powiedzieć, gdzie panią tak obsłużą, jak tu? Pan Piotr, który jest moim ulubionym sprzedawcą warzyw, zanosi seniorom ciężkie siatki do samochodu, a każdej mamie z dzieckiem pomaga zapakować zakupy pod wózek. W jego sklepiku plastik i torebki foliowe są rzadkością, zawsze pyta, czy przyniosłam siatkę i do niej starannie pakuje warzywa i owoce. Za wszystko oczywiście płacę tu kartą – opowiada pani Renata.
Codziennie rano wpadam po świeże warzywa, wędliny, ryby i nabiał. Jedno jest pewne, że jajko będzie świeże, kura pochodzi z chowu podwórkowego, a cytryna pachnąca cytryną i skórkę wykorzystam do swoich specjałów – dodaje stojąca obok klientka targu.

Targowe rozmaitości

Na Ryneczku w Gołonogu oprócz codziennych zakupów, można skorzystać z usług kosmetyczki czy fryzjera – i to nie tylko damskiego i męskiego, ale również groomera, czyli psiego eksperta od pięknego wyglądu. Można skrócić spódnicę u krawca, naprawić obuwie, kupić prezent w jednym z kiosków odzieżowych, zabawkowych czy z chemią i dorzucić do tego kwiaty z nowo otwartej wiosną kwiaciarni: – Gdy kupuję tu sadzonki, zawsze pięknie rosną. Mój mąż po kwiaty dla mnie również przychodzi na ryneczek – dodaje pani Renata.

W rodzinnej, bezpiecznej i świątecznej atmosferze

Klienci Ryneczku zwracają uwagę, że w tym miejscu sprzedawcy bardzo dbają o zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa: są tu dostępne rękawiczki i płyny do dezynfekcji, a sami zawsze noszą i wymagają od klientów maseczek, ponadto, klientów wpuszczają do sklepików pojedynczo. Kupując na Ryneczku, a nie w marketach, mamy możliwość wsparcia lokalnych przedsiębiorców, a to buduje społeczne więzi i poczucie wspólnoty, co jest tak ważne w dobie pandemii.

W tym roku, dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego, Ryneczek w Gołonogu będzie łączył jeszcze bardziej. Przed świętami rozbłyśnie tam choinka, przy której odbędzie się wieczór z pastorałkami z udziałem artystów MOPT. Już dziś zapraszamy – 4 grudnia o godz. 16:00!

Artykuł ukazał się w listopadowym numerze Przeglądu Dąbrowskiego: https://www.dabrowa-gornicza.pl/przeglad-dabrowski/.

Skip to content