Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Konkursy dla lokalnego biznesu

Przedsiębiorcy z Dąbrowy Górniczej mogą zgłaszać się do konkursów, w których na najlepszych czeka nowe lokum dla firmy i nagrody za innowacyjne przedsięwzięcia.

Na prowadzących działalność gospodarczą w mieście czekają kolejne odsłony konkursów, nastawionych na wsparcie i promocję przedsiębiorczości. Chodzi o szóstą edycję „Lokalu na start” i Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego, która odbędzie się po raz siódmy. Głównym organizatorem jest dąbrowski samorząd.

Propozycją, którą powinni zainteresować się mikro i mali przedsiębiorcy, jest program „Lokal na start”. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się firmy, które w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

Z kolei Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego skierowany jest do mikro, małych i średnich firm, które stawiają na innowacje, przyczyniają się do gospodarczego rozwoju miasta i przykładają jednocześnie wagę do wartości etycznych oraz społecznych.

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, a jego częścią jest właśnie „Lokal na start”. Pakiet obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Lokalny biznes i ci, którzy rozważają rozpoczęcie działalności mogą na bieżąco korzystać z bezpłatnej pomocy Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

DIP mieście się przy ul. 3-go Maja 22 w Dąbrowie Górniczej. Prowadzi comiesięczne konsultacje, na bieżąco udziela porad, organizuje szkolenia i warsztaty, dysponuje też miejscem do pracy. Kontaktować można się telefonicznie, pod numerem 533 322 578. Inkubator działa z inicjatywy i przy wsparciu miasta. Więcej informacji o prowadzonych przez niego działaniach na stronie inkubator-dabrowa.pl

Dąbrowscy przedsiębiorcy są na bieżąco obsługiwani przez Wydział Rozwoju, Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestorów UM. Sprawy można załatwiać osobiście albo przez system ePUAP. Informacje udzielane są pod numerami 32 295 67 10, 32 295 67 37 i 32 295 69 13.

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

fot. pixabay.com

Skip to content