Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Klasy patronackie SK hi-tech

SK hi-tech Battery Materials Poland Sp. z o.o.  to nowoczesna zaawansowana technologicznie firma działająca w szeroko rozumianej branży Green Energy. Spółka należąca do południowo koreańskiej grupy holdingowej SK Group stawia na wykwalifikowaną kadrę i nowoczesne technologie. Po całkowitym zakończeniu inwestycji w Dąbrowie Górniczej będzie to największy zakład produkujący separatory do baterii litowo jonowych na świecie.

W 2021 roku SK BMP rozpoczęło współpracę z aż 3 pobliskimi szkołami technicznymi działającymi na terenie Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej:

  1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu;
  2. Techniczne Zakłady Naukowe w Dąbrowie Górniczej;
  3. Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie.

Celem tej współpracy było utworzenie klas patronackich w każdej ze szkół oraz doposażenie ich w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny pozwalający na prowadzenie zajęć praktycznych na najwyższym poziomie. Całkowita kwota przekazana przez SKBMP to ponad 1 mln zł.

Rok 2021 był rokiem przygotowań natomiast w tym roku rozpoczęty został nabór klas a już we wrześniu nastąpi oficjalne rozpoczęcie w nich nauki. Uczniowie będą mieli do wyboru jeden z 4 rech kierunków:

  technik elektryk
  technik mechatronik
  elektryk
  mechatronik

 

Na przyszłych uczniów czeka nie tylko nowoczesny sprzęt i doskonale wyposażone pracownie, SK hi-tech Battery Materials Poland zapewnia również przyszłym uczniom:

  •   Organizację ciekawych praktyk zawodowych,
  •   Organizację wycieczek zawodowych,
  •   Organizację konkursów oraz nagród
  •   Uwaga dla najlepszych uczniów możliwe również stypendia.
  •   Możliwość rozpoczęcia pracy bezpośrednio po zakończeniu szkoły.

Chętnych zapraszamy do zgłaszania się i bezpośredniego kontaktu z odpowiednimi placówkami dydaktycznymi.

Ucz się razem z SK !!

Naprawdę warto.

Skip to content