Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Jak skutecznie sprzedawać w Internecie?

W dniu 27 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne szkolenie dla przedsiębiorców. Tym razem tematem przewodnim były trendy i dobre praktyki w skutecznej sprzedaży online. Jacek Uroda z firmy JACO.PRO przedstawił kluczowe elementy projektowania i wdrażania platformy handlu elektronicznego. Z jednej strony ukazał potencjał Internetu pod kątem budowania nowych rynków zbytu. Z drugiej jednak strony podkreślił, że ok. 80% sklepów nie utrzymuje się na rynku dłużej niż 2 lata. Na etapie budowy kanału online kluczowa jest analiza rynku, konkurencji oraz zasobów i możliwości firmy.

W drugiej części prowadzący skoncentrował się na nieinwazyjnych formach promocji sklepu internetowego. Zaznaczył, że nie ma jednej recepty na promocję firmy w Internecie, a każda branża ma swoją specyfikę. Podkreślał duże możliwości marketingu w wyszukiwarkach i potrzebę długofalowej strategii content marketingu (budowania wartościowych treści). Pokazał na przykładach kilku branż w jaki sposób pozyskiwać Klientów oraz budować lojalność. Zaznaczył, aby nie przeceniać roli mediów społecznościowych w realizacji celów sprzedażowych firmy. Raczej zalecił przemyślane działania w social mediach do budowania interakcji, zaangażowania użytkowników oraz pozytywnego wizerunku firmy.

Ostatni element szkolenia obejmował indywidualne konsultacje oraz networking. Spotkanie w którym wzięli udział zagłębiowscy przedsiębiorcy zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza, Business Link Katowice oraz JACO.PRO. Kolejny warsztat tematyczny już za miesiąc.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.

Skip to content