Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Jak skutecznie sprzedawać w Internecie?

W dniu 27 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne szkolenie dla przedsiębiorców. Tym razem tematem przewodnim były trendy i dobre praktyki w skutecznej sprzedaży online. Jacek Uroda z firmy JACO.PRO przedstawił kluczowe elementy projektowania i wdrażania platformy handlu elektronicznego. Z jednej strony ukazał potencjał Internetu pod kątem budowania nowych rynków zbytu. Z drugiej jednak strony podkreślił, że ok. 80% sklepów nie utrzymuje się na rynku dłużej niż 2 lata. Na etapie budowy kanału online kluczowa jest analiza rynku, konkurencji oraz zasobów i możliwości firmy.

W drugiej części prowadzący skoncentrował się na nieinwazyjnych formach promocji sklepu internetowego. Zaznaczył, że nie ma jednej recepty na promocję firmy w Internecie, a każda branża ma swoją specyfikę. Podkreślał duże możliwości marketingu w wyszukiwarkach i potrzebę długofalowej strategii content marketingu (budowania wartościowych treści). Pokazał na przykładach kilku branż w jaki sposób pozyskiwać Klientów oraz budować lojalność. Zaznaczył, aby nie przeceniać roli mediów społecznościowych w realizacji celów sprzedażowych firmy. Raczej zalecił przemyślane działania w social mediach do budowania interakcji, zaangażowania użytkowników oraz pozytywnego wizerunku firmy.

Ostatni element szkolenia obejmował indywidualne konsultacje oraz networking. Spotkanie w którym wzięli udział zagłębiowscy przedsiębiorcy zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza, Business Link Katowice oraz JACO.PRO. Kolejny warsztat tematyczny już za miesiąc.

Skip to content