Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Dzień Przedsiębiorczości 2018 w Dąbrowie Górniczej

Już po raz piętnasty, 21 marca br. odbędzie się ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzień Przedsiębiorczości”  pod honorowym patronatem  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.  Jest to inicjatywa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości , która w Dąbrowie Górniczej obecna jest od 2008 roku. Dzięki niej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają okazję odwiedzić wybrane przez siebie firmy lub instytucje, gdzie poznają poszczególne stanowiska pracy, wymagane kwalifikacje i umiejętności dla danego zawodu oraz warunki rekrutacji.  „Dzień Przedsiębiorczości” sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W tegorocznej edycji udział wezmą uczniowie  Zespołu Szkół Ekonomicznych  im. Karola Adamieckiego, I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego, Zespołu Szkół Technicznych, Technicznych Zakładów Naukowych oraz Zespołu Szkół Zawodowych „Sztygarka”.

Jak co roku w organizację “Dnia Przedsiębiorczości” w naszym mieście aktywnie zaangażowały się firmy i instytucje z lokalnego rynku pracy. Na szczególną uwagę zasługują przedsiębiorstwa należące do Dąbrowskiej Rady Biznesu.  To właśnie Dąbrowska Rada Biznesu, w tym roku po raz kolejny znalazła się wśród laureatów w kategorii „Najaktywniejsze Instytucje w programie Dzień Przedsiębiorczości 2017”.

Również w tym roku firmy członkowskie DRB zaoferowały miejsca w swoich zakładach i siedzibach. Drzwi dla młodzieży otworzyły m.in: PPUH Dolomit Kopalnia Ząbkowice, Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o., Wyższa Szkoła Biznesu, URSA Polska Sp. z o.o.,  Damel S.A., PRH Bobrek Sp.j., Górażdże Cement S.A. Zakład Ekocem, Huta Bankowa Sp.z o.o. oraz Stalprofil S.A.

W tym roku, w ramach Dnia Przedsiębiorczości w Urzędzie Miejskimi  odbędą się warsztaty zorganizowane wspólnie z Fundacją Studenckie Forum Business Centre Club. Spotkanie będzie miało na celu kreowanie postaw przedsiębiorczych i zachęcenie do założenia w przyszłości swojego biznesu.

Więcej informacji na temat “Dnia Przedsiębiorczości” można znaleźć na stronie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Skip to content