Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

DAWKA WIEDZY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

23 kwietnia to data, którą w swoich kalendarzach powinni zaznaczyć lokalni przedsiębiorcy. Tego dnia, z myślą o nich, w Dąbrowie Górniczej odbędą się dwa interesujące wydarzenia. Pierwsze poświęcone pozyskiwaniu środków europejskich, a drugie na temat procesów w firmie.

We wtorek, 23 kwietnia, czas spożytkować można bardzo dobrze. Najpierw zasięgając informacji o środkach unijnych, a później biorąc udział w szkoleniu „Jak znaleźć proces w firmie”.

godz.9 – 12.30, w siedzibie Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej (ul. Kościuszki 3/101), zagości Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Do dyspozycji przedsiębiorców będzie ekspertka, która udzieli porad na temat pozyskiwania unijnego dofinansowania na przedsięwzięcia biznesowe. Zapisy poprzez mail: biuro@zig.org.pl

Swoją wiedzą podzieli się Katarzyna Zapart – doświadczona specjalistka ds. funduszy europejskich, która od 8 lat zajmuje się konsultowaniem projektów finansowanych ze środków unijnych jako główny specjalista w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Katowicach, działającym przy Departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Również godziny popołudniowe to będzie dobra pora, żeby zdobyć nową wiedzę, przydatną w prowadzeniu działalności gospodarczej.

W Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości (budynek dworca kolejowego w centrum), w godz.17-19, odbędzie się bezpłatne szkolenie „Jak znaleźć proces w firmie”Zapisy na stronie  app.evenea.pl/event/szkolenieproceswfirmie/

Zgodnie z definicją Słownika Języka Polskiego PWN, proces to przebieg następujących po sobie i powiązanych przyczynowo określonych zmian. Jak ta kwestia wygląda w kontekście przedsiębiorczości, przybliży Bogna Kaczmarczyk. Wyjaśni m.in.:

  • po co Ci proces, skoro wiesz czym zajmuje się Twoja firma
  • czym jest procesowe patrzenie na rzeczywistość
  • co daje zobrazowanie procesowe działania firmy
  • jak szukać procesu – co brać pod uwagę i w jakiej kolejności
  • jakie są konsekwencje identyfikacji procesu w firmie.

Szkolenie jest skierowane do wszystkich przedsiębiorców, bez względu na branżę, w której działają, a także wielkość firmy.

Bogna Kaczmarczyk  – specjalista ds. procesów, inżynier produkcji, właściciel firmy Optimyst. Swobodnie porusza się po różnych branżach. Za proces uznaje całość – od pierwszego kontaktu z klientem, przez działalność produkcyjną czy usługową, aż po wystawienie faktury. Metody i rozwiązania selekcjonuje tak, aby były jak najlepiej dopasowane do problemów i możliwości firmy. Porządkuje komunikację i cykl zachodzący w całym przedsiębiorstwie. Organizuje, systematyzuje i standaryzuje przepływ m.in. informacji, środków, zadań i zasobów. Znajduje czas, którego brakuje szefom. Harmonizuje współpracę pracowników, klientów i podwykonawców. Przygotowuje firmę na skuteczne działanie zarówno w okresach spokoju, jak i sztormów czy kryzysów. Podnosi jakość nie usztywniając kontroli. Porządkuje sposób działania przedsiębiorstw.

Wsparcie cały czas dostępne

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy.

Pakiet Młodego Przedsiębiorcy to program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Przedsiębiorcy z miasta mogą na bieżąco korzystać z bezpłatnych porad udzielanych przez Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, a także brać udział organizowanych przez niego szkoleniach. Więcej informacji o jego szerokiej, bieżącej ofercie.

Ci, którzy myślą o wejściu w biznes i przydałby im się na to finansowy zastrzyk, mogą 17 kwietnia przekonać się, co w tej kwestii oferuje Powiatowy Urząd Pracy.

Skip to content