Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Dąbrowianie pomagają uchodźcom z Ukrainy

Poniżej ważne komunikaty i informacje w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Obywatele Ukrainy różnymi sposobami przekraczają granice Polski. Wielu z nich korzysta ze swoich kontaktów oraz sieci znajomych, u których znaleźli schronienie.

Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którzy udzielili im schronienia oraz do wszystkich obywateli Ukrainy, którzy dotarli do naszego miasta po 24 lutego, o kontakt z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Górniczej – apeluje Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego – dyżurujący całodobowo pod numerem telefonu 32 262 44 10 i adresem osrodek_dysp@dg.pl – prowadząc rejestr osób, które znalazły schronienie w Dąbrowie Górniczej. Dzięki temu możliwe będzie objęcie ich wsparciem materialnym, wyżywieniem czy noclegiem zapewnianym przez miasto.

– Proszę też o kontakt obywateli Ukrainy, którzy na stałe mieszkają w Dąbrowie Górniczej i chcą sprowadzić tutaj swoją najbliższą rodzinę – jesteśmy w stanie dać im schronienie na terenie naszego miasta – dodaje prezydent Dąbrowy Górniczej.

ZBIÓRKA DARÓW

Główną zbiórkę na terenie Dąbrowy Górniczej prowadzi stowarzyszenie RÓWNE BABKI przy wsparciu Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowy Górniczej. To zbiórka we współpracy z organizacjami humanitarnymi.

W sobotę wieczorem z Dąbrowy Górniczej wyjechał pierwszy transport zebranych darów. Część z nich trafiło do Przemyśla, gdzie są przekazywane obywatelom Ukrainy przekraczającym polską granicę. Pozostałe produkty pojechały do Drohobycza.

Dary przyjmowane są w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej (ul. Sienkiewicza 6a) przez całą dobę i 7 dni w tygodniu. Potrzebne produkty można również przynosić do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej (ul. Kościuszki 25) oraz do Pałacy Kultury Zagłębia (Plac Wolności 1).

Najbardziej potrzebne artykuły to:

✅ Trwała żywność

✅ Artykuły higieniczne

✅ Zestawy opatrunkowe

✅ Środki czystości

✅ Nowe koce i pościele

Pamiętajcie, pomagajmy mądrze i odpowiedzialnie, dlatego przynośmy tylko rzeczy z listy powyżej i nowe.

Skip to content