Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl
Okładka publikacji Ranking Polskich Miast Zrównoważonych

Dąbrowa Górnicza miastem zrównoważonego rozwoju – ranking

Dąbrowa Górnicza znalazła się wśród 15 miast województwa śląskiego ujętych w raporcie „Ranking Polskich Miast Zrównoważonych”. Nasze miasto zajęło 43. miejsce w klasyfikacji ogólnej rankingu – to awans o 5 miejsc względem poprzedniej edycji rankingu z 2018 r. Publikacja została opracowana przez firmę Arcadis we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ranking został podzielony na trzy obszary: SpołeczeństwoŚrodowiskoGospodarka. Autorzy publikacji zwracają szczególną uwagę na fakt, że w przypadku Dąbrowy Górniczej doszło do znaczącego awansu w klasyfikacji obszaru Gospodarka – z 43. miejsca w 2018 r. na 30. w bieżącej edycji rankingu. Według autorów na poprawę wyników miast z obszaru województwa śląskiego wpływ miały spadek bezrobocia, rosnąca liczba nowo zarejestrowanych podmiotów gospodarki narodowej, wzrost w zakresie liczby osób prowadzących działalność gospodarczą wskazuje na ożywienie gospodarcze nie tylko poszczególnych jednostek, ale i całego regionu. Podkreślono też rolę Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która swoim działaniem obejmuje również nasze miasto.

W obszarze Środowisko Dąbrowa Górnicza zajęła 40. miejsce (awans o 10 pozycji względem 2018 r.) a w obszarze Społeczeństwo – miejsce 31. (awans o 11 pozycji względem 2018 r.).

 

Żródło: Portal Samorządowy

Skip to content