Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Zaproszenie do udziału w testowej rozgrywce strategicznej gry biznesowej LABORATORIUM GOSPODARCZE

Katowicka SSE serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w testowej rozgrywce strategicznej gry biznesowej LABORATORIUM GOSPODARCZE , którą właśnie tworzymy.

Czym jest LABORATORIUM GOSPODARCZE? To gra hybrydowa (aplikacja + plansze), w której Uczestnicy wcielają się w rolę zarządzających firmą produkcyjną i razem podejmują realne decyzje biznesowe. Nie ma tu przypadku – każdy ruch ma swoje konsekwencje i uczy czegoś nowego. Nie jest wymagane żadne doświadczenie z grami – wystarczy, że rozumieją Państwo, jak działa biznes (lub chcą zrozumieć lepiej).

Gra jest w fazie prototypu, dlatego podczas rozgrywki mogą pojawić się błędy, niedociągnięcia lub elementy wymagające dopracowania. To jest właśnie cel tych spotkań – zebrać Państwa obserwacje i ulepszyć grę przed finalnym wdrożeniem. Zapraszamy do przyjścia z otwartą głową, ciekawością i gotowością do eksperymentowania.

Gra składa się z trzech niezależnych scenariuszy. W związku z ograniczoną liczbą miejsc w grupie zapraszamy do wybrania udziału w jednej grze na temat, który najbardziej odpowiada Państwu aktualnym potrzebom:

  1. Ignite: Digitalizacja— firma z tradycyjnym modelem sprzedaży staje przed koniecznością wejścia w e-commerce. Zespoły decydują, jak i w jakim tempie przeprowadzić transformację cyfrową — nie tracąc tego, co już działa.
  2. Ignite: Innowacja— zespoły wcielają się w rolę twórców nowego produktu lub usługi. Zamiast działać na przeczuciu, uczą się, jak szybko i tanio sprawdzić, czy pomysł ma sens — zanim zaangażują poważne zasoby.
  3. Ignite: Dywersyfikacja— główny rynek firmy zaczyna się nasycać. Zespoły mają mandat zarządu: wybrać dwa nowe kierunki biznesowe i rozwinąć firmę — tak, żeby nowe linie wzmacniały to, co już mają, a nie tylko funkcjonowały obok.

Spotkania odbędą się w  Sosnowcu przy ul. Żytniej 8.

Czas trwania jednej rozgrywki: 9.00 – 16.00.

Terminy spotkań:

  • Digitalizacja – 8.06.2026 r.
  • Innowacja – 9.06.2026 r.
  • Dywersyfikacja – 10.06.2026 r.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

PROSIMY O PRZESŁANIE FORMULARZY ZGŁOSZENIOWYCH DO DNIA 1.06.2026 r.

Osoba do kontaktu:

Hanna Puszczewicz

Manager ds. Projektów Specjalnych

+48 502 200 520

 

Wydarzenie organizowane w ramach projektu Regionalne Obserwatorium Procesu Transformacji 2.0 (ROPT 2.0).

Zapisz się już teraz:

rejestracja 24_05_2021

 

#Energetyka #Transformacja #GOZ #OZE #Przedsiębiorcy #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Załączniki:

– Klauzula Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

– Klauzula WUP

– Klazula informacyjna Urząd Marszałkowski

– formularz zgłoszeniowy z dopiskiem_docx

– formularz zgłoszeniowy z dopiskiem_PDF