Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

FINAL S.A.

FINAL S.A.

FINAL S.A. jest młodą, nowoczesną i dynamiczną firmą zajmującą się produkcją profili aluminiowych i ich anodowaniem, lakierowaniem i prefabrykowaniem. Siedziba firmy mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej.

Podstawową domeną działalności firmy jest produkcja wyciskanych profili ze stopów aluminiowych oraz ich anodowanie i obróbka. Profile produkowane są na trzech nowoczesnych liniach produkcyjnych, zawierających prasy o nacisku 1800 ton każda. Możliwości produkcyjne linii to 23 tys. ton rocznie. Nasze linie są wyposażone w układy sterownicze, pozwalające na pracę w pełni automatycznym cyklu, pirometryczny system pomiaru temperatury wsadu i wyciskanych profili, system wytwarzania atmosfery ochronnej wokół wyciskanych profili oraz systemy chłodzenia.

W naszej produkcji stosujemy surowce o najwyższej jakości – stopy aluminium z serii 1070, 6060, 6063, 6005 i 6082 o składzie chemicznym zgodnym z normą PN-EN 573-3. Używanie wysokiej jakości surowca pozwala na wykonanie równie wysokiej jakości wyrobu gotowego o własnościach wytrzymałościowych zgodnych z wymaganiami zawartymi w normie PN-EN 755-2 w stanach od T4 do T66.

Posiadamy również anodownię, która jest jedną z największych w Europie Środkowej. Możliwość produkcyjna anodowni wynosi 1 mln.m2 rocznie. Moc zainstalowanych w niej prostowników wynosi 40 000 A. Wymiary naszych wanien pozwalają na anodowanie profili, blach, detali, elementów o długości do 7 mb i wysokości elementu do 2,3 m. Bazujemy na nowoczesnych technologiach, spełniających wymagania norm Unii Europejskiej.

Proces utleniania anodowego stopów aluminium prowadzimy w roztworach kwasu siarkowego zgodnie z wymaganiami Europejskiego Znaku Jakości QUALANOD. Oferujemy grubość warstwy tlenkowej do 25 μm, w zależności od potrzeb klienta oraz szeroką gamę kolorów od naturalnego poprzez szampański, oliwkę, brąz aż do bardzo ciemnego brązu oraz imitacji stali nierdzewnej. Gwarantujemy doskonałą jakość powłok tlenkowych ochronnych i ochronno-dekoracyjnych, zabezpieczających przed korozją.

Aby zapewnić kompleksowość świadczonych usług posiadamy również centrum obróbcze CNC, które ma możliwość wykonania praktycznie każdej obróbki aluminium (cięcie, wiercenie, frezowanie, sztancowanie itp.). Do wykonania obróbek wykorzystywane są maszyny i urządzenia znanych i cenionych firm europejskich, gdzie maksymalna długość profili do obróbki na centrach CNC wynosi 7,7 m a maksymalne wymiary gabarytowe profili to 275 x 210 mm.

Oferujemy również możliwość proszkowego lakierowania produkowanych profili w pełnej gamie kolorystycznej RAL, we wszystkich typach połysków i struktur powłok lakierniczych ,a także powłok metalizowanych. Powierzchnia pod lakierowanie przygotowywana jest poprzez chromowanie żółte lub w obróbce bezchromowej. Posiadamy również odrębną linię służącą do pokrywania powierzchni profili powłokami drewnopodobnymi. Tej obróbce poddawane mogą być profile o długości do 7 m, a w jej wyniku otrzymujemy estetyczną i trwałą powłokę imitującą naturalne drewno.

Każda partia profili w zależności od wymagań klienta jest pakowana w podstawowe jednostki typu kosz, paczka, paleta albo zbitka; natomiast sposób ułożenia profili w paczce, rodzaj i liczba przekładek są uzależnione od propozycji klienta oraz wymagań bezpieczeństwa podczas transportu.

Wysoką jakość wyrobów i usługi oraz odpowiedzialność środowiskową zapewniają certyfikowane systemy zarządzania zgodne z PN-EN ISO 9001:2009 oraz PN-EN ISO 14001:2005.

Nowoczesne zaplecze techniczne i technologiczne oraz młoda i dynamiczna kadra zapewnią Państwu satysfakcję płynącą ze współpracy z FINAL S.A.

Gwarantujemy Państwu wysoką jakość produktów, terminowość wykonania, atrakcyjną cenę oraz profesjonalny serwis.
Priorytetem naszego działania jest zawsze satysfakcja klienta i na tym opiera się strategia i polityka działania i rozwoju firmy.

Wszystkie dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej spółki pod adresem:

www.final.pl

Informacje o projekcie

Kategoria:
Skip to content