Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Brembo Poland

Brembo Poland

Brembo to włoski koncern, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat, światowy lider w projektowaniu i produkcji układów hamulcowych do samochodów osobowych, wyczynowych i motocykli, zarówno seryjnych, jak i wyścigowych oraz do pojazdów dostawczych.

W ciągu półwiecza, dzięki badaniom nad materiałami i procesami produkcyjnymi, Brembo stało się jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie. W 1995 roku firma Brembo była notowana na giełdzie w Mediolanie i zapoczątkowała strategię wzrostu i rozwoju międzynarodowego, co z czasem doprowadziło Spółkę do posiadania zakładów produkcyjnych na całym świecie, zwiększenia przychodów i ciągłego wzrostu liczby pracowników.

Firma Brembo zapewniła sobie prestiżowe miejsce wśród producentów układów hamulcowych. Może być ono utrzymane tylko dzięki ciągłym innowacjom w zakresie produktów i usług najwyższej jakości, konkurencyjnym cenom oraz koncentracji na bezpieczeństwie i poszanowaniu środowiska. Firmowa polityka „Jakość, Bezpieczeństwo i Środowisko” wyraża zaangażowanie Brembo w ciągłe ulepszanie i spełnianie oczekiwań Klienta.

Brembo mocno wierzy w możliwości, jakie prezentuje dobrze wyszkolony, współgrający zespół. Stworzył dynamiczne i przyjazne środowisko, w którym łatwo jest wyrazić swój potencjał i przyczynić się do wspólnego sukcesu. Brembo, od prawie 20 lat istnieje także w Polsce, która stała się jednym z najbardziej istotnych miejsc skoncentrowania uwagi w obszarze produkcyjnym. W czterech funkcjonujących zakładach w Polsce, sytuowanych w Częstochowie, Dąbrowie Górniczej i w Niepołomicach, zatrudnia ponad 1700 osób.

Fabryka Brembo w Dąbrowie Górniczej została zaprojektowana i zbudowana według najnowszych wymogów dotyczących jakości, wydajności oraz ochrony środowiska, tak by minimalizować produkcję odpadów i maksymalizować odzysk energii.

Najważniejsze inwestycje:

Odlewnia:

Pierwsza linia odlewnicza – 2005 rok, zdolność produkcyjna 80.000 ton odlewów / rok, powierzchnia 13.300 m2

Druga linia odlewnicza – 2012 rok, zdolność produkcyjna 80.000 ton odlewów / rok, powierzchnia 20.900 m2

Zakład obróbki:

I hala obróbki – 2003 rok, 20.800 m2

II hala obróbki – 2012 rok, 19.600 m2

Projekt Blechtopf we współpracy z Daimler – od 2013 roku, opis projektu:

Obecnie, na terenie Zakładu w Dąbrowie Górniczej, poza liniami wytwarzającymi lite żeliwne tarcze hamulcowe, działa prototypowa linia produkcyjna, na której produkowane są zespolone stalowo-żeliwne tarcze hamulcowe do samochodów osobowych. Przedmiotowa linia została uruchomiona we wrześniu 2013 r. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu technologicznemu wypracowanemu przy współpracy z koncernem Daimler AG, piasta wraz z bieżnią hamulca nie jest odlewana jako jeden element stanowiący produkt końcowy, lecz stanowi połączenie dwóch odrębnie wytwarzanych części.

Zastosowanie koncepcji produkcji tarcz poprzez zespalanie ze sobą dwóch elementów pozwala zredukować masę tarczy hamulcowej o 10-15% w porównaniu do obecnie szeroko stosowanej technologii, co istotnie przekłada się na obniżenie masy własnej całego pojazdu. Niższa masa pojazdu pozwala natomiast ograniczyć zużycie paliwa, a co za tym idzie, emisję spalin do atmosfery oraz, co najważniejsze, wydatnie wpływa na bezpieczeństwo poprzez skrócenie drogi hamowania. Dodatkowo, lżejsze materiały zastosowane do budowy pojazdów i ich części poprawiają ich osiągi, co jest szczególnie ważne w przypadku samochodów, które produkują główni kontrahenci Spółki.

Nowa technologia umożliwia wprowadzenie do masowej produkcji rozwiązań stosowanych dotąd jedynie w segmencie samochodów supersportowych.

Inwestycja w Polsce pozwoliła Grupie Brembo na sprawniejsze zaopatrzenie i lepszą obsługę zakładów produkcyjnych firm z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, które są zlokalizowane w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Wszystkie dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej spółki pod adresem: www.brembo.com

Informacje o projekcie

Kategoria:
Skip to content