Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Press Glass wybuduje w Dąbrowie Górniczej jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie

23 grudnia spółka Press Glass oficjalnie stała się właścicielem działki, na której wybuduje zakład produkcyjny. W Dąbrowie Górniczej będą powstawać wykorzystywane w budownictwie szyby zespolone.

W czwartek przedstawiciele firmy i miasta podpisali akt notarialny, który sfinalizował zakup nieruchomości. Teraz spółka może przystąpić do realizacji swoich planów inwestycyjnych.

Press Glass to największy producent szyb zespolonych w Europie. Wytwarza je w 14 zakładach zlokalizowanych w Polsce, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Ich dzienna zdolność produkcyjna sięga 30 tys. m2 szyb. Wyroby firmy wykorzystywane są m.in. w oknach i drzwiach, ekranach akustycznych oraz szklanych fasadach budynków wielkopowierzchniowych. W portfolio Press Glass znajdziemy m.in. budynki w Nowym Jorku (m.in. Courtyard LIC by Marriott i 125 Greenwich Street), Katowicach (MCK), Warszawie (Złota 44 i Q22) i Wrocławiu (Sky Tower).

W Dąbrowie Górniczej firma zadeklarowała inwestycję wielkości 300 mln zł i utworzenie 250 miejsc pracy. Celem inwestycji jest budowa nowoczesnego zakładu przetwórstwa szkła dla budownictwa komercyjnego. Nowy zakład będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie.

– W Dąbrowie Górniczej panuje korzystny klimat dla biznesu. Miasto dysponuje uzbrojonymi i dobrze skomunikowanymi terenami, nie brakuje tu doświadczonych i wykwalifikowanych kadr, a samorząd przychylnie i otwarcie podchodzi do współpracy z inwestorami. To są nasze niewątpliwe atuty, a inwestycja planowana przez Press Glass SA to kolejny przykład, który pokazuje że dobrze je wykorzystujemy – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

14,4 ha działka, za którą firma zaoferowała 15 mln 129 tys. zł, znajduje się w obszarze gospodarczym „Tucznawa”, który przyciągnął już sześciu dużych inwestorów. W październiku koreański koncern SK Innovation uruchomił tam produkcję separatorów do baterii litowo-jonowych. Od 2017 r. na tym terenie działa japońska fabryka NGK Ceramics, produkująca filtry cząstek stałych, robionych z węglika krzemu i stosowanych w samochodowych układach wydechowych. Działki inwestycyjne posiadają także Schade Polska (magazyny i logistyka), Outokumpu Distribution Polska (wyroby stalowe), Convert Paper (produkcja tektury) i Instanta (produkcja kawy).

Strefa w Tucznawie stanowi ważny filar rozwoju miasta, a jej uruchomienie było strategiczną decyzją dąbrowskiego samorządu. Inwestorzy to nie tylko nowe miejsca pracy, ale także zastrzyk gotówki do miejskiej kasy, wpływającej m.in. z opłat i podatków oraz ze sprzedaży nieruchomości.

Fot. Dariusz Nowak

Skip to content