Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Mostek nad Rakówką zamknięty. Do końca czerwca powstanie nowy obiekt

11 kwietnia o godz. 5 rano przejazd przez mostek przy przejeździe kolejowym na ul. Strzemieszyckiej został zamknięty. Za tydzień rozpocznie się rozbiórka i budowa nowego obiektu. Prace potrwają do końca czerwca.

Zlokalizowany przy przejeździe kolejowym niewielki most powstał w latach 70. XX wieku. Obecnie, z powodu uszkodzenia skrajnych dźwigarów, nośność obiektu została ograniczona do 12 t. Dodatkowo, w celu zmniejszenia obciążeń, ograniczono szerokość jezdni.

Obok znajdują się dwie kładki dla pieszych, również przeznaczone do rozbiórki. Docelowo ruch pieszych oraz rowerzystów będzie odbywał się po nowym moście. Po zamknięciu mostka jedna z kładek tymczasowo służy jeszcze pieszym.

– 19 kwietnia rozpocznie się rozbiórka mostku. Zgodnie z umową, nowy ma powstać do końca czerwca tego roku – zapowiada Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.

Wartą ponad 2 mln zł inwestycję w systemie „zaprojektuj i wybuduj” miasto zleciło spółce MZUM.Pl.

Wyremontowane ulice na objeździe

Zamknięcie mostka poprzedził remont nawierzchni na ulicach Wiosennej i Rodzinnej, przez które został wytyczony objazd do ul. Strzemieszyckiej. Z objazdu ulicami Narutowicza, Orkana, Łuszczaka, Szałasowizna, Wiosenną, Rodzinną i Rudną korzystają także autobusy komunikacji miejskiej.

Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej, przypomina, że przy ul. Strzemieszyckiej trwa budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Pozyskiwany przy tej okazji destrukt asfaltowy zostanie wykorzystany na naprawę nawierzchni dróg w Strzemieszycach. – Zgodnie z wnioskiem mieszkańców, przeprowadzimy takie prace przy ul. Stacyjnej, Akacjowej i bocznej Strzemieszyckiej – zapowiada wiceprezydent.

Skip to content