Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

Mają pomysły na „Model biznesowy dla Dąbrowy”

Autorzy dwunastu biznesowych koncepcji walczą w trzeciej edycji konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”. Laureatów poznamy na początku grudnia.

Konkurs to propozycja dla tych, którzy mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Jego celem jest rozwój przedsiębiorczości w mieście. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w Dąbrowie Górniczej. Do 23 października zgłaszać mogli się ci, którzy myślą o rozkręceniu działalności gospodarczej, a także osoby które prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

Tym razem wśród propozycji znalazły się:

 • gabinet odmładzania i modelowania twarzy, oferujący zabiegi oparte na masażu, bez ingerencji chirurgicznych;
 • restauracja;
 • produkcja biżuterii i gadżetów z żywicy epoksydowej;
 • usługi cateringowe, organizacja degustacji, warsztatów i pokazów kulinarnych;
 • działalność szkoleniowa z wykorzystaniem nauczania opartego na grach;
 • sala integracji sensorycznej;
 • usługi koszenia, sprzątania, czyszczenia i wypożyczanie sprzętu;
 • specjalistyczne szkolenia dla branży technicznej i motoryzacyjnej;
 • architektoniczne projektowanie trójwymiarowe;
 • kawiarnia;
 • centrum kształcenia, oferujące m.in. kursy językowe i warsztaty artystyczne;
 • autoserwis, obsługujący samochody osobowe i busy.

– W tym roku do konkursu zostały zgłoszone bardzo ciekawe projekty. Przedstawione pomysły dotyczą zarówno tradycyjnych branż, jak również rozwiązań bardziej innowacyjnych. To interesujące spojrzenie na swoje miejsce w biznesie, współczesny rynek czy związane z nim szanse umocnienia swoje pozycji – ocenia Ewa Fudali – Bondel, pełnomocnik prezydenta ds. rozwoju gospodarczego.

Z tego grona już 27 października zostanie wyłonionych od 3 do 5 autorów biznesowych pomysłów, którzy przejdą do drugiego etapu którego wyniki poznamy 4 listopada. Zakwalifikowanych do niego czeka warsztat z profesjonalnej prezentacji, a finalnie prezentacja własnego modelu biznesowego przed jury i publicznością w Pałacu Kultury Zagłębia. Ta część, w której poznamy laureatów, odbędzie się 5 grudnia. Każdy finalista będzie miał pięć minut na przedstawienie swojej biznesowej koncepcji i dziesięć minut na odpowiedzi na pytania jurorów oraz publiczności.

Dla zwycięzcy i osoby, której koncepcja najbardziej przypadnie do gustu publiczności przewidziano nagrody finansowe. Ich pula opiewa na kilkadziesiąt tysięcy zł. Finaliści otrzymają także nagrody rzeczowe od sponsorów. Po zakończeniu konkursu, laureaci będą musieli w ciągu trzech miesięcy wdrożyć zaprezentowany model i prowadzić działalność gospodarczą minimum przez rok.

Głównym organizatorem konkursu jest miasto. W jury, któremu przewodniczy Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, zasiadają przedstawiciele środowisk gospodarczych i akademickich, organizacji zrzeszających przedsiębiorców i instytucji wspierających biznes.

„Model biznesowy dla Dąbrowy” pierwszą odsłonę miał w 2019 r. Zwyciężczynią została Marta Holi, która zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu „Holisfera”. To miejsce, gdzie świadczone są usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia. W zeszłym roku odbyła się jego druga edycja. Wygrał ją Igor Woźnica, który pod nazwą „Nieźle pogięte” produkuje meble oraz akcesoria dekoracyjne, zgodne z obecnymi trendami w europejskim designie. Kwietniki, stoły, stoliki i konsole wychodzące spod jego ręki sam określa jako loftowe i industrialne.

Skip to content